Aktuálně: 4 601 inzerátů178 095 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

DALŠÍ ČÁST VOLIÉR

cone
cone (1412 příspěvků) 22.09.2010, 17:01:19 xxx.xxx.67.3
Letos jsem dokončil další část plánovaného bloku prostornějších vnitřních / 3x1x2,4m / a venkovních /4x1x2m /ubikací. Na stavbu venkovních výletů jsem použil pozink. jekl 40x40mm, svařované pletivo 25x25 - tl. 2mm, přední díl tvoří svařované sítě o tl. 3 a 4 mm. Vnitřní část je z jeklů 20x20mm, pletivo stejné jako venkovní a mezistěny jsou z lexanu tl. 10mm. Vše kolem hran lexanu je olištováno a bidla jsou upeněna na držácích jěště na pozink. plechových tabulích 50x50 cm.
cone
cone (1412 příspěvků) 22.09.2010, 17:20:07 xxx.xxx.67.3
Celkové náklady na 4 venk. výlety a 5 vnitřích záletů činí něco kolem 35 tis, nepočítám venkovní dlažbu a vnitřní modré obklady - zdi a podlaha. Vše jsem" tvořil"svépomoci - pokládka venkovní dlažby, vnitřní obklady, nové rozvody el. a svářečcké práce, na kompletací vnitřních voliér a natahování pletiva i venku mi pomáhal kamarád. Příští rok bych rád dokončil tento blok a zhotovil tři venkovní výlety - tentokrát o rozměrech 8x1,5x2m. /pokud zdraví a finance dovolí /.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.09.2010, 17:27:53 xxx.xxx.80.34
Mate moc pěkné Pane Šiška. Taky bych měl příští rok stavět nové voliery pro afriku. Tatťka chce prodlužovat dílnu, takže se zároveň s tím zateplí šopka a natáhne se tam topení. V druhém patře potom budou zálety asi 4 volier které by měly byt 2m dlouhé 1m široké a výška podle šikminy. Výlety budou závěšené ve vzduchu a tam zatím rozměry nejsou jisté, ale asi 1,5 metru délka,1m šířka a 1m výška. Chtěl bych tam přesunout ze spodu senegalce a do další dát mayeraky a papoušky konžské. Dál možná z Holandska dovést alexandry černohlavé. Teď jich tam bylo sice míň než v únoru, ale i tak o hodně levnější a hezčí než u nás. fylip
cone (neregistrovaný) 22.09.2010, 18:11:34 xxx.xxx.67.3
Filipe enbyl jsem nyní ve Zw. , neviděl jsi nějaké pap. VASA? Malé nebo i velké a cenu. Měl jsem napů domluvené velké-pár za 1tis, a samici malé výměnou za fantiensis, žel Bohu mi to nevyšlo.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.09.2010, 19:00:47 xxx.xxx.80.34
Neviděl. Určitě bych si je i vyfotil, protože jsem je naživo ještě nikdy neměl možnost vidět, ale ani jednoho jsemtam nezahlédl. Celkově jak už jsem psal se mi zdálo že bylo o hodně míň ptáků než v únoru. Až budu mít možnost tak tady vložím fotky. Teď mi nejde na počítači internet, tak píšu z počítače od mamky a nechci fotky vkládat i tady, když už je mám nahoře... Hned jak to půjde tak je ale vložím.
Marty (neregistrovaný) 22.09.2010, 19:19:33 xxx.xxx.249.60
Opravdu super "chovatelská stanice". Je dobře, že jste dal přednost rozměru voliér před počtem. Větší počet vždy znamená méně času na péči o jeden pár. Je to paráda. Docela mi to připomnělo foto voliér z prázdninové Exoty. Chtěl jsem se zeptat. Lexan je jiný název pro polykarbonát, anebo se jedná úplně o něco jiného? A ještě mě zajímá, jak jste ho upevňoval k ocelovému rámu. Jediné, nad čím přemýšlím je, jak v těchto voliérách udělat papouškovi pocit bezpečí a soukromí. Všude rovné lesklé plochy a žádný kout, kde by se cítil dobře. Snažím se alespoň dávat rozmanitě tvarovaná bidla, aby nepůsobila moc jednotvárně. Ale zase je to na úkor praktičnosti. Alespoň je to můj pocit. M.V.
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2010, 19:47:10 xxx.xxx.109.90
Pán Šiška klobúk dolu perfektné voliéry.Chovateľske zariadenie ,ktoré je účelné a navyše vkusne dopĺňa ekxteriér dvora
sunflowersman (neregistrovaný) 22.09.2010, 19:50:29 xxx.xxx.175.196
Povedená prácička, a jestli že jste dělal skoro vše svépomoci, tak to opravdu kloubouk dolů.
cone (neregistrovaný) 22.09.2010, 19:53:36 xxx.xxx.67.3
Lexan je dutinková polykarbonát, má ještě jeden název, teď si nemohu vzpomenout, je to podle výrobce. M čtvereční při odběru celých desek 6x2,1m vycházel v nějaké akci v Žabni na 236kč. Nařezání zdarma, podmínka odběr celých desek. Upevnění je na přesnou konstrukci z jeklu rohovými L lúhelníky samořeznými šroubky. Spotřeboval jsem asi 1100 nýtků a 300 samořezek. Je to třeba samozřejmě trochu zútulnit, ale já jsem je nedodělal, skončil jsem v nemocnici, dodělával to ještě pár dnů kamarád sám, a nyní se cítím polonormálně asi jen jeden týden. Ale jistě před vyvěšením budek "něco" inovačního přibude. Rozměry a sílu pletiva jsem volil tak, abych do budoucna nebyl omezován co můžu či nemůžu chovat. Samozřejmě na velké ary to není, ale kakaduové ne amazoňani nebudou problém.
cone (neregistrovaný) 22.09.2010, 20:08:34 xxx.xxx.67.3
Díky za pochvalu, samozřejmě se případní zájemci o skutečnost mohou příjít podívat. Ty jsi Mirku samozřejmě vítán. Jedine co bych změnil, jsou krmné pulty, mám pocit, že police a klasické hnědočervené pryskyřicové misky z burzy jsou účelnější. To berte jen jako můj osobní názor. Provedení otočných pultů je dokonalé, ale nějak mi nesedí malé 0,4 dc nerez misky.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 22.09.2010, 20:59:12 xxx.xxx.226.3
Také se přidávám s pochvalou, škoda, že tu nejdou smajlíci :-)).Jinak s vámi souhlasím, ty nerez misky bych i já brala mělší , ale širší....
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2010, 21:13:17 xxx.xxx.67.3
Navíc Ružo nejdou naplnit vodou více než do půlky-kvůli naklonění při zasouvání, řeším to doletím vody, zase ale vyčabrám více při vyndávání. Budu to řešit asi naběračkou.
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 22.09.2010, 21:17:47 xxx.xxx.112.26
Musím sa taktiež pridat s pochvalou!Pan Šiška musim uznat mate perfektne voliery vidno že su vkusne riešene, a je pekne že ste dali prednost väčšiemu priestoru ako počtu volier! Vidno že ste fakt už CHovatel s velkym CH ktorom na svojom chove zaleži a snaži sa mu vyhovieť čo najviac! Prajem vela uspechov v novych volierach! A ked sa možem spytať čo planujete do dalšich volier ktore chcete stavat? Nejake velke druhy ar?? S pozdravom Dubec

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.