Aktuálně: 4 637 inzerátů177 787 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Pohlaví korelek a roselek

anonymní (neregistrovaný) 26.09.2010, 17:01:56 xxx.xxx.109.90
Súhlasím,nemusia to byť štepáci,ale už to nie je čistá línia prírodných vtákov,čo v dnešnej dobe nie je nič neobvyklé.
anonymní (neregistrovaný) 26.09.2010, 17:12:56 xxx.xxx.155.190
Někde jsem tady v diskusi četla, že samičky můžou mít na ocásku proužky. Akorát že u žlutých jsou méně viditelné, Je to spolehlivá informace?
anonymní (neregistrovaný) 26.09.2010, 19:28:23 xxx.xxx.193.236
myslíte u korel, že? ty proužky u lutin doopravdy vidět nejsou ani u samiček - to je velká náhoda,že je mají slabě vykreslené - jinak vlnkování zespod ocasu je obvyklý znak samiček - v tom máte pravdu, ale u těch lutino většinou fakticky vidět nejsou. Zásadní znak je to "zpívání" - samička je tišší a NIKDY "nezpívá", ne že by se hlasově vůbec neprojevovala, ale zpěv poznáte, vždyť máte samce. Předvádí se před tou druhou korelkou? Takové to roztahování křídel, sklánění hlavy a zpívání? To by mohlo vás navést, jestli máte dva samce nebo pár. Jinak zdravím a přeji hodně úspěchů v chovu. Dáša
anonymní (neregistrovaný) 26.09.2010, 19:33:31 xxx.xxx.207.124
Dobrý den,podle mého jsou ty Rozely dva samci!!Oba mají mohutnější postavu a také hodně ostré barvy.Samička ma barvy matnější a postavu drobnější.Hlavu má také menší.Korely nemám tak neporadím.
anonymní (neregistrovaný) 26.09.2010, 19:34:17 xxx.xxx.155.190
Ne, žádné tanečky, žádné namlouvání, prostě taky nic. Ale zpívá opravdu jen ten šedý sameček.
anonymní (neregistrovaný) 26.09.2010, 19:53:25 xxx.xxx.193.236
Určitě bych počkala do jara - teď je "hnízdní klid", na jaře ještě korelka neměla ani rok, takže zájem o hnízdění u ní nebyl z důvodu věku, uvidíte příští jaro.
anonymní (neregistrovaný) 26.09.2010, 22:59:20 xxx.xxx.155.190
Tak s korelkou určitě počkám, protože se mi strašně líbí a budu trávit čas před voliérou, abych se podívala na samečka, jestli se alespon trochu snaží dvořit. Jinak rozelky vím, že jsou k sobě agresivní, ale ještě jsem se nezeptala na korelky. Jestli může býti více párů korelek v jedné voliéře. a ještě jeden dotaz. Kamarádka má doma párek papoušků nádherných a ptá se s kterým druhém ptáků můžou tito papoušci býti ve voliéře.
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2010, 15:43:34 xxx.xxx.193.236
záleží jak kdy - ty korelky - na povaze ptáků. Za těch 30 let, co korely chováme, měli jsme už dva páry pohromadě, tolerovaly se, dokonce jeden samec krmil obě hnízda - svoje i to druhé. A také jsem měla dva samce - bráchy, dokoupila jsem jim samičky a ti samci se porvali tak, že jeden druhého zabil, a to byli spolu od mala - byl to náš odchov. Většinou tedy nechávám jeden pár korel a kombinuji s hejnem andul, to je bezproblémové. Voliéru mám 5 metrů dlouhou, to jsem už psala. Nádherné chovám zvlášť samotné, nezkoušela jsem to kombinovat. Teď od prázdnin mám u nich kakarika samce, samotného, museli jsme zhodit část voliér kvůli rekonstrukci baráku, takže se potýkám s místem a kakariki není pták do klece, miluje prolet a hlavně hlínu na zemi, ve které hrabe jak slepička, a teď uvažuji, jestli bych ho mohla nechat s nádhernými i v páru, že bych mu pořídila samičku. Ta jeho umřela na jaře při snášení vajec, vytrhlo jí vnitřnosti a vykrvácela. Chováte někdo tuto kombinaci? Kakarik je poloochočený, bere z ruky, přiletí na zavolání, nechci ho dát pryč. Poraďte. Zdraví Dáša
anonymní (neregistrovaný) 08.10.2010, 18:36:48 xxx.xxx.155.190
Tak už mám novou samici roselky. Jak nafotím, tak fotky dám opět sem a uvidíme, jestli to bude opravdu samička.
anonymní (neregistrovaný) 08.10.2010, 18:54:15 xxx.xxx.193.236
Tak se pochlubte. A Jak jste to vyřešila s těmi dvěma samci? Dáte ji k jednomu z nich? Nebo prozatím zvlášť? K oběma ji nepouštějte, aby se neservali. Mě se pestré taky hodně líbí, léta jsme je chovali, pak jsme pořídili červené a ty přírodní mi pořád tak nějak chybí, ale nemám na ně volnou voliéru,což mě moc mrzí.
anonymní (neregistrovaný) 11.11.2010, 19:14:24 xxx.xxx.155.190
Tak samice je zvlášt se samcem, a ten druhý samec je mezi andulkama, ale zase mu strašně narostl zobák, takže ho budeme muset zase skrátit. Nevím proč se tak děje, nikdy s tím neměl problémy. Až ted během 2 měsíců mě zobák narostl do gigantických rozměrů. má tam kámen na obrušování, větví taky moc a stále mu to dorůstá. Je to můj mazel, tak ho pryč dávat nebudu, nechám si ho na dožití, ale co s tím zobákem? Přes víkend nafotím, ted vůbec nebyl čas a nemůžeme najít načítačku fotek
anonymní (neregistrovaný) 11.11.2010, 19:23:37 xxx.xxx.193.236
zřejmě si ho dost sám neobrušuje, nabízejte větve. I my jsme měli ke stáru našeho rozeláka podobná problém, to už měl víc než 20 let - byl to chovný samec, poloochočený tak, že neměl strach a byl docela agresor.Zobák se dá zastřihnout. Pokud máte zkušenosti, jinak bych ale radila veta, ať vám do kleštiček nestrčí jazyk. Pokud by mu to bránilo v příjmu potravy a sám si ho neobrousí, jinou možnost nemáte ...
anonymní (neregistrovaný) 11.11.2010, 19:38:15 xxx.xxx.193.236
jác jsem si také udělala radost, koupila jsem si znovu párek mlaďochů pestrých přírodních. Nějak jsem bez nich nemohla být ...
anonymní (neregistrovaný) 08.12.2010, 16:22:27 xxx.xxx.155.190
Tak to vám gratuluji, přidejte foto at se taky pokochám a už bude nová diskuze, konečně jsem nafotila nové rozelky, tak je dám zase do placu.S tím zobákem to dopadlo tak, že si ho nějakým způsobem obrousil sám, má ho kratší. Ještě schválně jsem se koukala jestli si ho neulomil. ale je to možná tím, že jsem ho dala do jiné voliéry a tam dlabe teda nehorázným způsobem omítku. Rošták jeden....ted jdu na ty fotky....Bude to pod názvem pohlaví rozelek II

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.