Aktuálně: 5 155 inzerátů171 903 diskuzních příspěvků17 711 uživatelů

Chov velkých šelem

anonymní (neregistrovaný) 05.12.2010, 18:03:05 xxx.xxx.149.7
Podle toho co píšete v poslední větě je vidět, že jste toho opravdu moc nepochopil,asi by nebylo na škodu si některé příspěvky přečíst znovu.
volny (neregistrovaný) 06.12.2010, 23:00:14 xxx.xxx.255.132
Co člověk to názor říka se na já jsem rád za ty zoo.Jako veřejná instituce už dávno neplní jen nějaké expoziční funkce to snad zde ví každy.Moderní zoo jsou chovatelská,osvětové a vědecké zařízení.Mě se naopak velmi líbí to že projektanti chovných zařízení nepodřizují vše jen už zminované expoziční funkci ale přihlížejí k nárokům zvířat.Pokud je výsledek navíc estetický o což se různá zoo taky snaží je to pak báječné.Navíc zoo často mají i vyloženě chovná zařízení v "zákulisí".Do jisté míry reakci pana Zralého chápu.On to dle mého chápe tak jako že např.pes v sebevědčím výběhu či zahradě avšak bez uzkého kontaktu s člověkem je na tom huř jako psék v bytě s milujícím páničkem.Zde to platí na 100%.U šelem však nevím nevímto
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2011, 20:06:51 xxx.xxx.77.38
zdravim chtel bych si poridit karakalu a chtel sem se zeptat jak velky vybech musi mit a jestli muze muze do vybehu i v zime???
Daniel Vondráček (Askaru Leonnwis) (neregistrovaný) 22.09.2011, 12:57:15 xxx.xxx.97.2
Dobrý den, jsem Daniel Vondráček a jsem stedentem přírodovědného lycea na střední škole. Mým snem, a to již dlouholetým, je v budoucnu vlastnit kočkovitou šelmu, dle vašich příspěvků usuzuji že již máte bohaté chovatelské skušenosti, ale co je důležitější kočkovité šelmy i vlastníte. Díky mé lásce k přírodě, ale především ke kočkovitým šelmám jsem dostal maturitní práci na téma "Dopad chovu v zajetí na kočkovité šelmy, jejich druhovaá diverzita křížení a podmíky chovu." Mezi práce samozřejmě patří i praktická část, co se do kontaktu s chovately, popřípadě i kočkami týče. Velice by mě pomohly vaše rady a také typy na chovatelská zařízení po celé České republice. Pokud by jste mi nabídl možnost navštívit vaši chovatelskou stanici a nebránil se několika mým otázkám, budu velice vděčný. Věřím, že jsem Vás tímto e-mailem příliš nevytížil a nepovažujete jej za zbytečnou zprávu. S přáním hezkého dne Daniel Vondráček Kontakt: Skype: askaru.the.lion Email: Askaru@seznam.cz Tel: 739908375 Královehradecký kraj
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 25.09.2011, 07:37:42 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Mohu Vám poskytnout kontakty na chovatele malých i velkých kočkovitých šelem(vč. chovatelů lvů), v případě zájmu se ozvěte. Mail a tel. na mě najdete v kontaktech.
luceta (neregistrovaný) 11.04.2014, 16:24:20 xxx.xxx.155.210
Odpověď na příspěvek uživatele Sh4dow z 30.09.2010, 11:36:12

Hovoríte mi z duše!

J.M. (neregistrovaný) 11.04.2014, 22:47:05 xxx.xxx.168.107

Vážený mladý pane, na rozdíl od většiny přede mnou diskutujících Vám řeknu několik doporučení, přestože praktické zkušenosti s velkými kočkami nemám žádné. Tedy: Dejte si cíl a důvod, proč chcete tygra chovat a kam ho dáte, pokud se o něho nebudete moci dočasně nebo trvale starat. Pak se odstěhujte se do města, kde v ZOO tygry chovají a úspěšně rozmnožují. Seznamte se s ošetřovatelem tygrů a každý den ho choďte do ZOO pozorovat. Postupně mu můžete začít pomáhat. Pokud tygřice porodí jedno nebo více mláďat, která po porodu opustí, získejte mláďě do své péče a krmte ho náhražkou mléka ve dne v noci pod dohledem toho odborníka ze ZOO. Můžete tygřátku pořídit jako "kojnou" fenu velkého psa v laktaci. Výchova tygra od narození je (domnívám se) jediným postupem, který chovateli poměrně s vysokou pravděpodobností zajistí, že ho dospělý tygr neroztrhá. Ještě vím, že nějací (snad indičtí) mniši v Asii mají ochočené dospělé tygry. V TV o tom byla reportáž. Takže se dejte k těm mnichům, a oni Vás naučí s tygry zacházet. Ještě existuje organizace na záchranu tygrů; také s tou můžete navázat kontakt.   

J.M. (neregistrovaný) 11.04.2014, 22:47:06 xxx.xxx.168.107

Vážený mladý pane, na rozdíl od většiny přede mnou diskutujících Vám řeknu několik doporučení, přestože praktické zkušenosti s velkými kočkami nemám žádné. Tedy: Dejte si cíl a důvod, proč chcete tygra chovat a kam ho dáte, pokud se o něho nebudete moci dočasně nebo trvale starat. Pak se odstěhujte se do města, kde v ZOO tygry chovají a úspěšně rozmnožují. Seznamte se s ošetřovatelem tygrů a každý den ho choďte do ZOO pozorovat. Postupně mu můžete začít pomáhat. Pokud tygřice porodí jedno nebo více mláďat, která po porodu opustí, získejte mláďě do své péče a krmte ho náhražkou mléka ve dne v noci pod dohledem toho odborníka ze ZOO. Můžete tygřátku pořídit jako "kojnou" fenu velkého psa v laktaci. Výchova tygra od narození je (domnívám se) jediným postupem, který chovateli poměrně s vysokou pravděpodobností zajistí, že ho dospělý tygr neroztrhá. Ještě vím, že nějací (snad indičtí) mniši v Asii mají ochočené dospělé tygry. V TV o tom byla reportáž. Takže se dejte k těm mnichům, a oni Vás naučí s tygry zacházet. Ještě existuje organizace na záchranu tygrů; také s tou můžete navázat kontakt.   

Patrik (neregistrovaný) 23.09.2014, 19:45:45 xxx.xxx.231.118
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 29.09.2010, 15:45:54

Majiteľka Oázy Sibírskeho Tigra začínala podľa vás s Rysmi, Servalmi, atď., až potom prešla na Tigre? :) Aj keď naberiete skúsenosti s menšími mačkovitými šelmami, s väčšími to bude opäť od nuly.. Takže môj názor je že môžte chovať čokoľvek, skúsenosti nadobudnete ajtak vždy len o tom konkrétnom zvierati. Takže je len vec osobnosti, kto sa ako pozná, kto čo zvládne.. Niektorí začali s levmi/tigrami, a nemajú žiadny problém. Keď chcete psa, najprv si kúpite Yorkshíra, len aby ste nadobudli skúsenosti, aj keď ste chceli Dobermana? :)

Jarda (neregistrovaný) 12.10.2014, 11:53:36 xxx.xxx.5.233

Pokud stále chceš začít s chovem tygrů, doporučuji návštěvu p.Berouska, ten má velké zkušenosti.On ti poradí co a jak se věcí mají.

Honza (neregistrovaný) 07.05.2015, 20:18:54 xxx.xxx.166.237
Odpověď na příspěvek uživatele Věra z 29.09.2010, 21:09:34

Zdravím, chtěl bych si pořídit nějakou tu kočičku jako Vy chováte, tudíž oceloti a tak podobně. Můžeme si prohodit emaily a jestli by jste mi k těmto mazlíčkům něco více napsala? Děkuji :)

Anonymní (neregistrovaný) 11.05.2015, 00:45:16 xxx.xxx.38.222
Odpověď na příspěvek uživatele Honza z 07.05.2015, 20:18:54

Honzo, podívejte se na www.selmykockykotata.cz. Tam na mě najdete všechny kontakty,

Anonymní (neregistrovaný) 30.12.2015, 22:25:20 xxx.xxx.215.225

Zdravím.Vůbec namám v plánu rozebírat jestli chov tygra je dobré nebo špatné.Přidávám jen informaci ,že ten kdo se chce o chovu tygrů a lvů něco dozvědět od soukromého chovatele má možnost na stránkách a kontaktech .

www.tigre.sk  

Chovají tam dlouho a uspěšně  tygry a lvi .Na jejich stránkách jsou jejich fotky a videa.A je možost si tam i tygra pohladit nebo nakrmit.Samozřejmě mladata.Zní to šíleně a le podle vydeji to tam funguje.

 

Karel (neregistrovaný) 24.11.2017, 21:01:24 xxx.xxx.4.86
Dobrý den, mám dotaz ohledně velkých kočičích přátel. Chtěl bych mé drahé polovičce udělat radost a dovést jí někam, kde by si mohla pohladit nějakou větší kočku ;) je velkým milovníkem a asi je i jedno jaká to bude, mám na mysli třeba puma, gepard, rys, tygr atd... Mládě nebo dospělí podle možnosti. Máme 3 briťáky, dvě modré, které splodili jednu lilu... Prosím mnohokrát nějakou hodnou duši, která by nám někdy mohla tuhle radost prožít. Samozřejmě by to jsem napsat mohl každý a proto samozřejmě toto setkání nechci po nikom zdarma. Prosím případného zájemce aby mě kontaktoval(a) na tel: 720 119 451 nebo na email h4rD@seznam.cz Děkuji moc
J.M. (neregistrovaný) 24.11.2017, 21:29:21 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Karel z 24.11.2017, 21:01:24

Navštivte nebo kontaktujte "Cirkus Jo-Joo s.r.o" viz odkaz:

tel. č.: 602 734 126 BEZPLATNĚ  end_of_the_skype_highlighting e-mail: joo@narodnicirkus.cz

Vystupují s drezúrou tygrů. Mají i jiné velké kočkovité šelmy, které jsou ochočené a prý s nimi pan principál i chodí  na procházku po veřejných komunikacích.   

J.M. (neregistrovaný) 24.11.2017, 21:38:50 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Karel z 24.11.2017, 21:01:24

Dne 25.11.2017 bude letošní poslední představení Cirkusu Jo-Joo s.r.o  v Poděbradech. Vstupenky si musíte rezervovat na webové stránce Cirkusu, nebo telefonicky. Vstupné je přibližně =370,-- Kč pro dospělé diváky. Možná, že by Vaší paní  tam po představení nechali nějakou tygřici pohladit, když jim zaplatíte cca=740,--Kč vstupného. Přeji nevšední zážitek.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.