Aktuálně: 5 572 inzerátů168 436 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

šelmy pro začatečníky

Patrik Indra (neregistrovaný) 10.10.2010, 16:29:54 xxx.xxx.47.243
Dobrý den chci se vás zeptat jake malé šelmy byste doporučili začatečníkovi který ma skušeností s chovem papoušků a psů
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 10.10.2010, 20:05:29 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Naprosto nenároční na chov jsou rysi(kanadský, ostrovid), také karakal a ocelot, ale ten potřebuje v zimě vytápění. A samozřejmě lze začít s chovem všech druhů divokých koček : k. plavá, slaništní, bengálská, pouštní, mramorovaná, divoká, arabská atd. Manula nedoporučuji.Ze všeho nejdřív je třeba si ujasnit, jaké zvíře chcete, a pak shánět o tomto druhu veškeré info ohledně chovu, péče, způsobu zacházení, krmení atd. Samozřejmě je třeba zjistit, zda je zvíře vůbec dosažitelné.
anonymní (neregistrovaný) 03.11.2010, 15:56:48 xxx.xxx.40.197
a co třeba stojí ty rysi??
Jirka S.
Jirka S. (4 příspěvků) 05.11.2010, 18:48:07 xxx.xxx.150.9
Dobrý den. Nejdříve chci pochválit stránky. Chtěl bych se optat na chov rysů (konkrétně na rysa červeného nebo kanadckého). Kolik je u nás chovatelů? Jaká je těžké si případně u chovatele zamluvit kotě. O chovu uvažuji již dlouho ( vlastně po tom toužím od děství), ale neměl jsem vhodné podmínky. Teď se zadařilo koupit krasný zalesněný pozemek, kde budu příští rok stavět dům. No a tam už zbyde spousta místa pro můj sen. Děkuji za reakci.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.11.2010, 21:38:43 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Rysa červeného (bobcat) u nás nechová žádný soukr. chovatel, pár je v chovu ZOO Jihlava, ale odchov mláďat se doposud nepodařil. Pár kanadských rysů mají 3 chovatelé, já mám 2 páry. Jeden z chovatelů má deponovaný starý pár ze ZOO Ostrava a letos se mu již odchov nezdařil, další má pár pětiletý a doposud neodchoval, zbývající dva, včetně mě, mají jedince ještě příliš mladé na odchov. Ten se dá očekávat nejdříve v r. 2012, takže máte dost času se na chov dostatečně připravit a vše si nachystat. Kotě si můžete u chovatele zamluvit dopředu, i když zatím je to předčasné , jak jsem psala výše. Doposud žádný soukr, chovatel KR neodchoval, takže nezbývá než čekat. Kanadské rysy má v chovu ještě ZOO Brno a Plzeň.
Obrázek
Jirka S.
Jirka S. (4 příspěvků) 06.11.2010, 13:21:29 xxx.xxx.150.9
Děkuji za bleskovou reakci. Jaká je vůbec možnost zvíře třeba dovést? Osobně přiznávám, že o ždibeček se mi více líbí Rys červený. Takže se ještě chci optat jestli tušíte proč je u nás chovaný jen v Jihlavě? Náročnost, nebo podobně? U nás v Chomutově v zooparku máme právě jen jednoho Rysa Ostrovida. Občas zajdu mrknout. Děkuji Ps: foto - pěkný fešák
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.11.2010, 13:59:29 xxx.xxx.38.222
Rys červený se dováží z USA a možnost ho dovézt je dost problematická, nicméně to jde. Budete však čekat řadu měsíců na vyřízení dokladů a výsledek je nejistý. V USA je několik "míst", odkud ho lze dovézt. Pokud se jednou vážně rozhodnete chovat tuto šelmu, kontaktujte mě, dám Vám doporučení, jak ho získat. Je třeba počítat s tím, že takto dovezená zvířata jsou pouze na chov , ne na ochočení. K Vaší 2. otázce: každá ZOO má určitou koncepci a chová určité druhy zvířat. Jako příklad uvedu např. ZOO Dvůr Králové, kde se specializují na chov pouze druhů žijících na africkém kontinentu, i když by pro ně nebyl problém získat např. rysa červeného, je to šelma pocházející z Ameriky, tudíž nezapadá do jejich koncepce. S náročností chovu to nemá nic společného, RČ je na chov nenáročný, stejně jako RO nebo RK. Rys červený je z těchto tří nejmenší a výrazem připomíná spíše přerostlou kočku. Na fotce výše je moje samice RK, samec je zhruba o třetinu větší.
anonymní (neregistrovaný) 11.11.2010, 12:10:31 xxx.xxx.47.92
Dobry den, dle mych zkusenosti jsou velike rozdily treba i v jednom druhu mozne. Videl jsem bobcaty v plzni, opravdu jak velke kocky, ani prilis vybarvene, a potom jsem mel moznost si osobne pohladit krasna zvirata dovezena firmou specializujici se na tento obor, nikdy bych neveril, ze jde o stejny druh. Hlavne kocour byl kus a v nadhernem zbarveni. Tato zvirata myslim skoncila v nemecke zoologicke zahrade. Opravdu úžasní jedinci. Byl jsem u nich ve vybehu asi 15 minut a osetrovatel kocoura bez problemu po 3 dnech nosil v naruci. Cena byla ovsem ponekud vyssi, tusim 3500 USD. Panu S. preju at se mu jeho zamer zdari, takovou predstavu mam i ja. hezky den zraroman
Jirka S.
Jirka S. (4 příspěvků) 11.11.2010, 20:11:24 xxx.xxx.150.9
jj rozdíly jsem postřehl. Jsou jedinci jak říkáte né moc vybarvení a někteří až nezkutečně zabarvení. No u mě pořízení je otázka spíše roků než měsíců. Nechci nic uspěchat a připravit výborné podmínky. No a jestli červeňáka nebo kanaďana také nemám rozhodnuto. Jen jak jsem říkal o ždibet se mi zamlouvá více RČ.
MildaDitr
MildaDitr (365 příspěvků) 12.12.2010, 15:04:58 xxx.xxx.182.49
Ahoj a dobrý den šelma může stat 20.000 až 500.000 a víc zaleži na chovateli a o jakou kočičku se jedná :-). Mě osobně se libí Kočka Bengálská ( divoká forma ) její cena je kolem 60.000,- Kč a ty krotky stojí 5.000 až 50.000Kčzaleží na pohlaví a za jakym účelem . Pokud mazlík nebo čistě chov bez vystav a chov a vystavy zaroven. http://www.sumarum.cz/clanky/divoka-krasa/ - hned ta 1 fotka je ta co bych chtěl doma 1 chovat. Snad nebude vadit malá reklama
Šárka Bajerová (neregistrovaný) 25.12.2010, 11:29:05 xxx.xxx.50.138
Musím trochu poupravit zde uváděné informace. Jsme hrdími a šťastními majiteli rysů červených (bobcatů) a jako jediní soukromí chovatelé v ČR jsme je importovali přímo z USA. Akce to byla náročná časově, finančně, ale výsledek rozhdoně stál za to. Kromě bobcatů máme v našem chovu pumy, servaly a karakaly. Bobcati jako jediní jsou s námi neustále.
Obrázek
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 26.12.2010, 09:36:01 xxx.xxx.27.79
Dobrý den , krásná zvířata, blahopřeji. Mohl bych poprosit asi i za ostatní čtenáře za víc fotek a případně i příspěvek o nich ? Děkuji a přeji hezké svátky vánoční
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 26.12.2010, 11:22:11 xxx.xxx.38.222
Dobrý den, Šárko. Díky za fotky , co jste mi poslala a prosím, pošlete i sem více fotek do fotogalerie - máte krásné šelmy. Podle výrazu bych řekla, že na té fotce je na rameni Katy a pod ní je Bob? Jsou nádherní. I když jejich získání provázela řada problémů, myslím, že odměna stála za to a dostala jste krásný dárek k Vánocům - blahopřeji. Letos nám ta vzájemná návštěva nějak nevyšla, ale snad to bude příští rok lepší a sejdeme se. Těší se.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.