Aktuálně: 5 136 inzerátů172 236 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

šelmy pro začatečníky

zraroman (neregistrovaný) 12.01.2011, 15:32:54 xxx.xxx.47.93
Diky za fotky. Nadherne zvire, kdybych mel sen, vypadal by takhle. mejte se hezky a at se rysikum dari roman
zraroman (neregistrovaný) 13.01.2011, 09:25:13 xxx.xxx.47.93
Taky jeden, tentokrat skvnity. Ale je to opravdu nadhera. Mi sousede meli jaguarici, ochocenou, stal jsem hodinu pred kleci v bezprostredni blizkosti a celou dobu vyzadovala na svem panickovi drbani, bez jedineho naznaku podrazdeni . Uzasny zazitek. Bohuzel o ni prisli. Jsem pro ne cizi, ale takovou ztratu citim i ja. mejte se fajn roman
Obrázek
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 13.01.2011, 16:48:06 xxx.xxx.27.79
Dobrý den , ta černá jaguářice, to je ta vašeho známého ? Krásné zvíře, ale ani za darmo bych ji nechtěl , to bych se radši zastřelil, to vyjde jevněji
anonymní (neregistrovaný) 13.01.2011, 17:21:31 xxx.xxx.38.222
Jj. to je od známého. Nebuďte tak zatvrzelý, kvůli tomu, že Vás trochu poválel lev:-)), vždyť zkušenosti už máte, tak byste něco podobného mohl klidně mít. Tyhle kočky jsou ztělesněná nádhera, síla a elegance. Být milionářka a mít na pořádné výběhy a zabezpečení, tak už je mám doma všechny, samozřejmě ne na mazlíky, ale na chov. Mě nabíjí energií už jenom to, že na ně můžu koukat v ZOO a trocha adrenalinu mi taky není cizí.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 13.01.2011, 21:44:20 xxx.xxx.27.79
Až Vás někdy poválí něco této konstituce , věřte , že taky budete zatvrzelá, nebo minimálně rozumější, víte u mne to neni o strachu , pořád chovam relativně nebezpečná zvířata, ale uvažuji tak, co když se se mnou něco stane , co bude s nima i na to musí chovatel myslet , často nemáte v rodině , nebo v blízkém okolí nikoho , kdo Vás adekvátně nahradí , pořídit se dá cokoliv , ale mnohdy u soukromých chovatelů pak nastane dilema ,, kam s ním
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 13.01.2011, 22:27:35 xxx.xxx.27.79
K tomu ,,poválení,, máte lidi , kteří si zažijí opravdu těžkou dopravní nehodu a za volant už nikdy nesednou .....ve mě nezustal strach , ale respekt, a ten by asi člověk měl mít, málo lidí dovede jen domyslet, s jak obrovsou silou tato zvířata disponují
Andrej S. (neregistrovaný) 13.01.2011, 23:27:38 xxx.xxx.160.72
Tak my sme koncom minuleho roku zacali s chovom servalou :) Tu priklam fotku nezbednika Susa , zatial ich mame spolu s mackami vo vnutornom vybehu a ked sa trosku otepli tak ich pustime uz aj do vonkajsieho vybehu.(velmi dobre sa toleruju zo vsetkymi potvorami co mame doma a to ich je naozaj hodne :) ) Myslim ze je to docela vhodna selmicka na zaciatok. Osobne sa poznam s par chovatelmi v zahranici a ich skusenosti su take ze ked sa servalovi dostatocne v mladosti venujete ostane priatelsky po zbytok zivota a netreba sa moc obavat zdivenia ;) ( I ked nikdy nehovor nikdy a u seliem to plati dva krat )
Obrázek
Andrej S. (neregistrovaný) 13.01.2011, 23:30:43 xxx.xxx.160.72
A este Susova slecna Angy ,Je to maly anjelik ktory vrci ako pokazena motorova pila ked sa jeduje na niekoho ze sa snou nechce hrat
Obrázek
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 14.01.2011, 09:20:16 xxx.xxx.27.79
Servalové jsou překrásní, je to takovej malej gepard. Jen jsem nepochopil to pro začátek, myslim , že servala můžete mít celý život a vždy Vam bude mít co říct, chovatelství by se nemělo měřit velikostí , nebo vzácností zvířete. O co je horší chovatel , který 30 let chová andulky , než chovatel , který chová ary a oba na vysoké úrovni ?? Když se servalem dosáhnete cíle, který jste si vytyčil, to znamená, odchov, nebo aby byl po celý život krotký budete velký chovatel, než třeba s pumou , nebo lvem, který vam přeroste přes hlavu a nebudete vedět co dál. S oceloty Vam fandim, jelikož se domnívam, že nějak začalo ubejvat odchovů, než tomu bylo před pár lety
Andrej S. (neregistrovaný) 14.01.2011, 10:45:52 xxx.xxx.160.72
Asi som sa spatne vyjadril , myslel som to tak ze patri do kategorie menej nebezpecnych.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 14.01.2011, 16:28:43 xxx.xxx.38.222
Ti malí serválci jsou opravdu milí a jistě Vám dělají radost. Jsou stejně staří a odchovaní na flašce? Kluk mi připadá starší, ale fotka může klamat. Vaše první šelmičky? Plánujete v budoucnu odchov?
Andrej S. (neregistrovaný) 14.01.2011, 17:31:51 xxx.xxx.160.72
Suso je o dva mesiace starsi a ma mohutnejisich rodicov ktory su po ochyte z Afriky. Samcek je pod rodicmi. Je este trosku nedovercivy ale ked sa hrame tak sa uz sa necha aj pohladkat a je schopny nam skakat z hlavy na hlavu, sem tam zaprskne ked sa mu nieco nezda ale nikdy nikoho ani len nezaskrabol :) Slecna je odchovana na flaske a je to hlavny lovec vsetkych nasich maciek :) Selmicky su to nase prve teda ak neratam ich macacich pribuznych. Odchov planujeme , koncom februara k nam pridu este dalsi traja servalikovia a snad este diva bengalka tak budeme mat veselo :)
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 14.01.2011, 21:23:53 xxx.xxx.27.79
Tak to to se servalama myslíte vážně, bude do chovu aspon z čeho vybrat, myslim ,že se vam chov určitě podaří, jestli vam mohu poradit, nespěchejte moc do dalších druhů , je totiž už ověřeno , že když je víc druhů šelem na menším prostoru, tj . cítí se, ač se již rozmnožily , přestanou se bez zjevných důvodů množit, bude to nejspíš tím , žee maji vlastně narušené teritorium jinou šelmou a dochází tam k jisté stresové situaci. Myslim, že je lepší pokud nemam hektarový pozemek dělat jeden druh
Andrej S. (neregistrovaný) 14.01.2011, 22:50:28 xxx.xxx.160.72
Vdaka za radu , akurat dneska sa my ozval jeden znami z nemecka a dal mi neodolatelnu ponuku na tieto dive bengalky resp. Azijsku Leopardiu macku. Velmi vazne nad tym premyslam lebo mi ponuka Chovny par spolu s jednym malym . Su to naozaj nadherne selmicky zamiloval som si ich uz ked som ich prvy krat u neho videl. Ale zase riskovat to ze sa mi odchov servalou nepodari , zato to asi nestoji. I ked je to trosku zvlastne s tym ze by mali stratit chut do rozmnozovania lebo mam od neho aj servala ktory sa narobil asi 10 metrov od tej klietky kde mal tento chvony par . Mate tu este niekdo podobnu skusenost ? Ako ja nespochybnujem Petrovu radu rozhodne jeho slova davaju zmysel, pytam sa to hlavne aj z toho dovodu ze mame aj dost chovnych parov maciek a psov, tak by som rad vedel ci su neake faktory ktore znizuju pravdepodobnost na uspesny odchov divych selmiciek. Vdaka
gazd
gazd (193 příspěvků) 15.01.2011, 11:41:16 xxx.xxx.243.83
Dobrý den Andreji. Děkuji Vám za vložení fotek Vašich servalů. Jsou to krásné šelmy. Mohu se Vás zeptat na Vaše chovatelské zařízení, popřípadě mohl by jste vložit také nějaké fotky? Děkuji G.Z.
Andrej S. (neregistrovaný) 15.01.2011, 18:44:58 xxx.xxx.160.72
Zdravim , zajtra mozem nafotit vnutorne vybehy , servalikovia su zatial odelene , ale vidia na seba aby boli na seba zvyknuty, kazdy ma svoju vnutornu vykurovanu ubikaciu o rozmeroch 25m2(mame tam pri kazdom su aj britske maciatka aby sa mohli od nich ucit ako sa chovat k ludom :) ) a na jar im uz pripravujeme vonkajisie vybehy kazdy o rozmeroch cca 100m2
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2011, 18:26:03 xxx.xxx.38.222
Andrej S. Já bych přidala ještě svoji zkušenost s tím pářením a množením, pokud jsou vedle sebe různé druhy šelem. Mám výběh rysů a ocelotů oddělený sotva 1 m širokou uličkou. Rysi nesnáší oceloty a když proti sobě stojí na vzdálenost 1 m, tak zvláště samec, někdy i samice, vrčí a skáče po plotu. Asi cítí, že ten ocelot je silnější. Ocelůtům kanaďáci vůbec nevadí, ignorují je. V době říje na sebe ale všichni úplně zapomenou a věnují se jen sobě. S odchovy v tomto směru není žádný problém. Uznávám ale , že je to individuální a různá zvířata mohou různě reagovat. Osobně si myslím, že několik metrů mezi různými druhy šelem by mělo stačit, samozřejmě pokud blízko sebe nedáte třeba jaguáry a bažinky, to je velký rozdíl. Malým druhům koček by blízkost neměla působit stres. Taky jsem toho názoru, že jsou mnohem důležitější faktory, které by měl chovatel respektovat a dodržovat, pokud se chce dočkat úspěšného odchovu.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 17.01.2011, 18:38:34 xxx.xxx.38.222
Andrej S. Něláte velmi dobře, že máte servalky dohromasy s kočkami, protože ty je naučí, jak se chovat a taky trochu usměrní jejich divočejší chování, Já jsem takto měla dohromady oceloty s peršankami a měla jsem při jejich výchově díky kočkám mnohem méně práce. Oceloti už byli vzrůstem větší než kočky, ale když zlobili, tak je moje nejstarší peršanka pěkně prohnala. Oddělila jsem je od sebe , když oceloti dosáhli 1 roku věku, protože v té době už si začali uvědomovat svou sílu a nadřazenost a kočkám skákali po krku. V podstatě šli od sebe okamžitě, kdy jsem zpozorovala první známky útoku. Servalové mají přece jen mírnější povahu, tak je asi budete moci mít s kočkami dohromady déle.
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2011, 20:51:13 xxx.xxx.168.14
Prosím vás nevíte jestli mohu chovat nějakou šelmu když je mi 13 let?Asi ne co.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.