Aktuálně: 4 588 inzerátů178 049 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Rosela pestrá

Ivuliska
Ivuliska (5 příspěvků) 20.10.2010, 10:12:25 xxx.xxx.44.153
Dobrý den, mám roselku pestrou samečka ze zverimexu a prý má 4-5 měsíců. Po dvou dnech mi začíná zobat z ruky přes klec pamlsky. Začíná dokonce i napodobovat moje pískání. Myslíte, že je to dobrá cesta k ochočení? Dnes jsem dala i ruku do klece a přidělávala jsem mu tam takový zobání na tyčince, bylo sice vidět, že se bojí, ale už nebyl tak vyplašenej, jako dřív. Díky Iva
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.10.2010, 10:48:49 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Určitě to je dobré, ale myslím žejste udělala chybu že jste jí koupila ve zverimexu. 1. Rosela není dobrý druh na ochočení. Potřebuje hodně lítat a celkově jsou rosely plaché. Já mám doma pár penantů a když příjdu k volieram tak zaletí dozadu a neukážou se. I když to jsou z austrálie asi nejpěknější papoušci jaké mám, tak se na ně můžu dívat jedině z dálky. 2. Pokud nemá kroužek, tak nevíte jak je stará. Ve zverimexu vám míohli říct 4-5 měsíců, ale klidně může mít 4-5 roků. 3. Zdravotní stav ve zvířat ve zverimexu není většinou dobrý. Jsou dlouho v těch malých kllecích, nemají dobrou kondici, z malé klece mají poničené ocasní pera i křídla,dostávali obyčejné krmení, nejsou ručně dokrmení a celkově mají z lidí strch kvůli tomu kolik jich tam za den prošlo a dívalo se na ně, křičelo atd.. Určitě bych ptáka odčrvil. Přípravek na odčervení koupíte na každé burze a s ním bude i návod, nebo vám poradí prodejce. Můžete odčervit i rozmačkaným čenekem ve vodě, ale to ho prostě musíte nechat aby to pil....Kdyby jste se na žádnou burzu neuměla dostat, tak by stačilo zajed někde poblíž k nějakému chovateli, který tento přípravek má a pujčit si hio popřípadě koupit. 4. Teď už je asi pozdě, ale ve stejné cenové relaci jako roselu pestrou ve zverimexu, by jste si mohla koupit přrozeně odchovaného mníška šedého, který by se dal ochočit o hodně líp. Zkuste ještě skontrolvat kroužek pokud ho má. Měl na něm byt i rok narození. Jenom pro zajímavost, kolik rosela ve zverimexu stála? Hodně štěstí v ochočení. fylip
Ivuliska
Ivuliska (5 příspěvků) 20.10.2010, 14:05:35 xxx.xxx.44.153
Děkuji za vaší odpověď, sice jsem takovou odpověď nečekala :-)) ale já se nevzdám, jde vidět, že od té doby co ho mám doma se změnil, řekla bych, že je mnohem klidnější a daleko víc komunikuje.... no uvidíme :-) A kolik stál ve zverimexu? 800 kč. Je mi jasné, že tam je to předražený, ale nevím o tom, že by v mým okolí byli chovatelé ptactva :-( jinak bych šla určitě tam. A ten česnek zkusím. Díky Iva
Smíšek (neregistrovaný) 20.10.2010, 15:30:04 xxx.xxx.26.42
Každý pták je jiný - já mám modrý penanty a ty si přijdou na pletivo pro jablko, nebo piškot a to jsem je kupoval do chovu každého zvlášt. Mám takto naučenou skoro polovinu chovných. Naučily se i mníšci a to jsem kupoval 4 a 5 letý hejno ( I když velký podíl na tom má žena ) Jeden známí říkal, že viděl penanta modr. mluvit :-)
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2010, 16:48:33 xxx.xxx.193.236
chce to neustálý kontakt s papouškem. Souhlasím s Filipem - rozely nejsou ideální domácí mazlíčci a ty ze zverimexu už vůbec ne. Choďte k ní, mluvte na ni, nabízejte pamlsky - zvykne si na vás. Máme rozely ve voliérách v chovu, jsou to nádherní barevní papoušci, chodí i na pletivo pro pamlsky, to zvládne i ta vaše. Chce to trpělivost. Přeji hodně zdaru v dalším chovu.
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2010, 18:15:11 xxx.xxx.44.153
díky moc všem. To je právě to slůvko" trpělivost" a já matka 4 dětí tý trpělivosti mám pěknej ranec... :-))
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.10.2010, 20:29:07 xxx.xxx.80.34
Smíšek: Mi ostatní papoušci taky chodí a normálně berou z ruky atd. Samec králováka, který není ručně dokrmený (koupil jsem ho v páru v Holandsku) mi kdyř čistím voliery dokonce někdy přistane na hlavě. Rosely jsou ale prostě hodně plaché. Jinak to jsou perfektní rodiče, loni měli 11 mladých. Pět v prvním a šest v duhem hnízdě. Mláďat se vylíhlo ještě víc, ale ty ušlapali. Řekl bych že o hodně lepší jsou i senegalci, které mám z odchytu. Vždycky jsem si říkal že bych si papoušky z odchytu nekoupil, ale u těchto senegalců jsem udělal vyjímku, prostože se téměř vůbec nebojí. Tento týden je budu stěhovat do nového zimoviště a tam čekám prvníz ahnízdění. Jinak ještě k těm penantum. Jsou to nejpěknější přírodní penanti jaké jsem kdy viděl. Samec je téměř velikosti králováka, možná stějně velký a tam mám krásného samce králováka. Zkusím ještě zítra nafotit a potom hodím fotky :) Iva: S tím česnekem to ale musíte vydržet. Nedávejte mimo to čistou vodu a pták se časem napije. Mi se králováci a alexandři malí naučili už česnek jíst i samotný :) .
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2010, 21:00:11 xxx.xxx.193.236
Pro Filipa : zkuste říct "česnek" veterináři, tak se vám vysměje. Já ho samozřejmě papouškům taky dávám,jako prevenci, do vody nebo ho jen vymačkám na zrní, tak jednou za měsíc. Ublížit jim nemůže, a pokud nepomůže? Co na tom? Desinfekční účinky na trávicí trakt určitě má.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.10.2010, 21:35:50 xxx.xxx.80.34
Vím že se to nemůže rovnat odčervení, ale jak jste říkal je to prevence. Ja odčervuju 2x za rok- na jaře a na podzim + dávám každý měsíc 3 dny v kuse ve vodě česnek.
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2010, 21:36:47 xxx.xxx.200.189
pokud je podavani cesneku prevence, proc potom odcervujes?
Smíšek (neregistrovaný) 20.10.2010, 21:45:40 xxx.xxx.26.42
Pro Filipa - já to nemyslel v špatném, nebo abych machroval, že my někteří ptáci chodí na pletivo. Souhlasím s vámi roz. pestrý jsem nechoval, ale má je známý ve volieře asi 6x8 ( rozm. odhaduji ) a obdivuji je jak jsou neustále v pohybu. Já mám penanty jen ve 3m a nemají zálet jen Závětří z prken ( boky voliéra 1,30 ). Takže se nemají kam schovat
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2010, 18:25:43 xxx.xxx.193.236
stejně je super,jak papouši poznají člověka, který je opečovává - a když přijde se kouknout někdo cizí - šup do záletu. Teď jsem koupili mlaďasy rozely pestré, ti jsou tak divocí, že jsem si je ještě ani pořádně neprohlídla - vždycky mi uletí z dohledu. Ale to se poddá.
Ivuliska
Ivuliska (5 příspěvků) 24.10.2010, 16:23:11 xxx.xxx.44.153
já jsem se ještě chtěla zeptat, švagrová má žaka a ta ho má krásně ochočenýho a ta mi říkala, že když byl plachej, že ho chytli do ruky a snažili se ho hladit a že pak povolí a bude hodnej. Můžu totéž udělat s mojí rozelkou? Chytnout ji opatrně, a hladit ji? Díky Iva
anonymní (neregistrovaný) 24.10.2010, 16:25:16 xxx.xxx.109.90
Tak to by som Vám nedoporučoval!
anonymní (neregistrovaný) 24.10.2010, 16:31:10 xxx.xxx.193.236
papoušek se nedá "znásilnit", tím víc by pak ruce nedůvěřoval.Musíte počkat,až sám bude chtít,jinak to opravdu nejde. Důvěru rozelky musíte získat, ne si ji vybojovat.Bála by se vás.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.10.2010, 19:18:30 xxx.xxx.80.34
Já bych to tak nedělal. U žaka to mohlo sednoutz, ale spíš nemuselo. Papoušci mají dlouhou paměť a kdyby jste ho špatně chytla, trošičku špatně vytočila křídlo, nebo už jenom tím že z vás má ještě strach, tak by se taky mohlo stát, že ho už neochočíte. Švagrová hodně zaryskovala když tohle udělala s žakém, navíc si neumím představit jak jde žaka jemně chytnout aby vác nekloval. Jedna možnost je pod krkem, ale to není šetrné a určitě by vám to pozdějí neodpustil a druhá je v rukavici a to je skoro stejně špatné. Raději na to bežte pomalu, i když rosela není na ochočení zrovna nejlepší, tak by to tak mělo vyjít. Vím jak to mám u mojeho eklektuse. Ze začátku byl hodně plachý i když je ručně dokrmený a mám ho doma 1,5 měsíce a leze na ruku, bere z ruky atd. Takže já bych vám toto chytání nedoporučoval. fylip
Pavlína (neregistrovaný) 24.10.2010, 21:54:02 xxx.xxx.153.83
To bych určitě nedělala, spíše se začne bát a ztratíte pracně získanou důvěru. Myslím totiž, že takováto důvěrnost je velmi osobní a mělo by jí předcházet postupné sbližování. A navíc stres z chytání a držení v rukou, to by byl konec. Máme roselu penantovu a sice to dalo práci, ale je už tak napůl ochočená. Dělali jsme to tak, že jsme na ni vůbec netlačili, až jsme si ji nevšímali, když byla ráno puštěná z klece po bytě. Sama se vracela do klece pro jídlo a pak jsme ji zase zavřeli. Asi už po týdnu se osmělila a přišla šmejdit na stůl, když jsme snídali. Sezobala drobečky a šla postupně blíž, jak jsem jí je házela. Asi po měsíci až po dvou si občas vzala i větší kousek z ruky. Časem pak začala přistávat na hlavě, na rameni a nechává se krmit z ruky. Stále se však nenechá pohladit, podrbat ani dobrovolně vzít do ruky. Několikrát jsem ji chytala do látky, není to žádná legrace, lítá skvěle. Myslím, že jí to nijak moc nepoznamenalo, ale to už byla zkrotlá. Tedy teď bych žádné násilí neaplikovala, musí se to zlomit v ní a pak přijde sama.
Lukaš (neregistrovaný) 27.10.2010, 14:38:08 xxx.xxx.92.131
dobrý den mam roselu pestrou doma ve volieře asi už rok a chzrl jsem k nemu přikoupit samičku. jenže bohužel nerozeznam samce od samičky a pry jak je to mlade tak je to težke poznat..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.