Aktuálně: 5 019 inzerátů173 590 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Mutace andulek

Michal (neregistrovaný) 02.05.2011, 23:41:15 xxx.xxx.4.166
Kelišová prosimvás andulka č.1 je na 100%samice! nešiřte bludy když se v anulkách nevyznáte:)a jsou to oboje sv.zelené perlové. A to barvu jinou bych si vysvětloval dědičným faktorem:)Nebo jendosuše u lidí taky když mají dva lidi "hnědé" vlasy,znamená to že mají stejnou barvu? :D a ty straky na fotkách předtím jsou to sv. zelená australská straka dominantní a ta druhá sv. modrá australská straka žlutolícá, žluolící faktor zesvětluje barvu(proto si vysvětlujete jako skořicovou,nebo jak ste to tam psala) mnoho zdaru v chovu!
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 03.05.2011, 00:05:59 xxx.xxx.39.125
4Michal,něco málo už jsem o andulkách pochytil,píšu,že nerozumím mutacím.Cca 2 roky zpět mě tady ukamenovali neregistrovaní,když jsem si dovolil oponovat v jejich tipech na pohlaví mladé andulky.99% procent se jich netrefilo,zadavatel k mému potěšení vložil foto po půl roce.To jen tak k vysvětlení,že o andulkách něco málo vím.Já to tipuju na samce,je to můj soukromý názor,nikomu ho nevnucuji.Ozobí jde velmi špatně vidět,že na něho dopadá stín,ještě neznamená,že je to 100% samice,jak tady píšete.Podle hrdelních znaků si to tipuju na samce,pár perel v chovu mám,že neumím přesně pojmenovat mutace ještě nemusí nutně znamenat,že se v andulkách nevyznám.Poprosím zadavatele o fotku andulky č.1 zepředu,a pokud jsem se spletl,rád přiznám svou chybu.A o těch bludech-chování prosím,ať to tady nedopadne jako na fauně
Michal (neregistrovaný) 03.05.2011, 12:53:25 xxx.xxx.4.166
nikoho samozřejmě za jeho názory neodsuzuji:)Klidně si tvrďte že země je hranatá, ale ta andulka č.1 je samička:) samozřejmě vám neberu vaše zkušenosti z chovu:)Ale mě to přijde že má kolem nozder bílé, modré zabarvení s evyskytuje u hormonálních změn, např při hnízdění, u samic se to dost mění :)
Orina (neregistrovaný) 03.05.2011, 13:29:23 xxx.xxx.97.124
A co chcete vědět, nepochopila jsem to z textu. Chcete vědět pohlaví těch prvních dovu andulek uvedených na začátku při zadání tématu?
Obrázek
Michal (neregistrovaný) 03.05.2011, 14:45:27 xxx.xxx.4.166
Nn, navíme se o těch perlových samičkách :) co se mdal fotky někdo neregistrovaný: xxx.xxx.193.236
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 03.05.2011, 15:06:13 xxx.xxx.193.236
Zdravím! Obě perlovky jsou samičky :-) Pohlaví jsem nicméně tady neřešila, pouze jsem chtěla vědět přesný název mutací - jestli se jedná o dvě varianty stejné mutace - nebo o dvě různé mutace.Obě samičky jsou loňské, už hnízdí :-) Zdraví Dáša
Orina (neregistrovaný) 03.05.2011, 15:08:02 xxx.xxx.97.124
Tak to moje fotky nejsou. Já jsem sem dávala pouze tyhle samce straky, protože mě zajímala ta plavá barva na křídlech toho předního samce. Tak to se musí příhlásit ten kdo sem dával ty perly.
Orina (neregistrovaný) 03.05.2011, 15:09:52 xxx.xxx.97.124
tak jsme s Dášou poslaly asi odpověď společně :-))
Orina (neregistrovaný) 03.05.2011, 15:15:49 xxx.xxx.97.124
Jinak pro Dášu fotka samce ode mě.
Obrázek
Obsidiánek (neregistrovaný) 27.05.2023, 16:22:14 xxx.xxx.142.3

Tak nejsem odborný chovatel andulek, nikdy jsem nemnožila kdy chovám většinou 1-2, jen jako mazlíky, ale chci se pochlubyt naší první odchovanou andulkou. Krásná barvička. Když už se zdálo, že nám modrý Toníček uhynul  a koupili jsme novou zlutou andulku aby Bělinka měla společnost, tak se nám toníček po 4 hodinách vzpamatoval v odpadkovém koši, 3 hodiny se vzpamatovával a žije dál, Takže místo radosti z nově koupené andulky, jme mněly radost i s Toníčka takže místo dvou jme měli 3 teď když se vyklubal Obsidíánek máme 4. Obsidiánka nevím jak popsat Tmavě černý je když nesvítí světlo a dotoho metalicky modro zelený jako černý peří straky když sluníčko svítí, nebo taková skleněná černá obsidiánová barva s opalíny u duhového obsidiánu, nebo kachní peří na hlavě samců kteří mají černou lesklou hlavu a když vyjde slunce a začnou se lámat paprky tak ta černá jde do zelena a najednou místo čené hlavy ji má zelenou víte co myslím? Dávám fotečku Hlava je celá černá křídla taky akorát to černé bříško se mu ve světle dost leskne modro zeleně, ale to je iluze modré v černém pigmentu, jak se láme světlo. Jinak bez světla  je jako bota ale i na světle zavládá ta kachní lesklá černá, stejně jako za šera. Skořice to není tatínek je světle modrý a matka albino s rudíma očima takže z toho skořice nevznikne! Zkoušela jsem schchánět na internetu a Našla jsem černé zahraniční andulky s podobnými odlesky kdy takto tmavé je fakt extrém. Tak dávam fotečku a jestli někdo něco vyděl v zahraničí na vystavách pochopí.

 

 

Obrázek
obsidiánek (neregistrovaný) 29.05.2023, 14:23:42 xxx.xxx.142.3

Jinak přidávám zahraniční fotky výstavních andulek black face pro orientaci

Obrázek
obsidiánek (neregistrovaný) 29.05.2023, 14:30:52 xxx.xxx.142.3

Fotečky zahraničních andulek black face

Obrázek
Parrots (neregistrovaný) 29.05.2023, 14:34:31 xxx.xxx.20.56
obsidiánek:

Fotečky zahraničních andulek black face

  • \'\'');\' onmouseout=\'UnTip();\' height=\'60\'>

No prosím, a to se ještě donedávna říkalo, že černé andulky není možné vyšlechtit a už je to tu.

obsidiánek (neregistrovaný) 29.05.2023, 14:36:55 xxx.xxx.142.3

No je fakt že obsidíánek se povedl když se začne točit za slunce na bydle tak to je jako když se leskne roztočené cd je to náš disko pták

obsidiánek (neregistrovaný) 29.05.2023, 14:41:45 xxx.xxx.142.3

Ano je to tu diky  poruše černého pigmentu melaninu dominantní gen já sama na toho našeho vola čuměla jako péro z gauče jinak už je u chovatele! Tak snad se rozmnoží i unás!

obsidiánek (neregistrovaný) 29.05.2023, 15:10:04 xxx.xxx.142.3

Jinak našla jsem andulky fénixky které nelétají a kvůli dlouhému peří mají problém s létaním takže behají a hnízdí na zemi turecko, austrálie, amerika zprvu pomoc človeka když přeroste peří nemohou chodit a přijímat potravu teď pohada když je jich více škubou se mezi sebou na vzájem taková super slepicí andulka peří 19 cm délka po celém těle vyšlechtěno z helikopter. Jinak červené andulky kříženci příbuzného druhu papoušků bez vlnek.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.