Aktuálně: 4 601 inzerátů178 093 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Vet. osvědčení pro burzu

Eva Z. (neregistrovaný) 20.10.2010, 21:18:57 xxx.xxx.91.42
Chtěla jsem se zeptat, jestli potřebujeme pro prodej papoušků na burze v Přerově veterinární osvědčení..... Díky
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.10.2010, 21:37:46 xxx.xxx.80.34
Oficiálně ano, ale nikdo to nekontroluje. Sám necháýpu proč se vůbec u brány na potvrzení ptají když pustí dovnitř kohokoliv kdo jim řekne že žádně ptáky neveze, i když mu v kufru řvou. Mysílím že ani polovina lidí kteří tam jsou nemá vet. p. fylip
Eva Z. (neregistrovaný) 21.10.2010, 15:35:26 xxx.xxx.91.42
A co ostatní?? máte stejný názor?? je vůbec někdo, kdo musel potvrzení předložit???
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2010, 17:59:23 xxx.xxx.109.90
Isteže keď chodím autom dovnútra,tak ešte ho po mne nikto nepýtal.Minule bola strašne dlhá rada,tak sme nechali auto vonku a šli peši, prvé na bráne bolo -máte vet. osvědčení?
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2010, 18:19:01 xxx.xxx.16.80
ano, po nas veterinarni potvrzeni chteli. Stoji par korun a ve finale staci, kdyz mate jedno na cele auto.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.10.2010, 18:26:02 xxx.xxx.80.34
Ano, ale když ho nebudete mít, tak se taky nic nestane a nemusíte se bát. Vždyvky se ptali jestli nějaké ptáky vezete, teď už se ani neptají :D
Brno
Brno (211 příspěvků) 21.10.2010, 20:57:00 xxx.xxx.169.158
To slavné veterinární osvědčení je jen hodně neomalený způsob jak si přijít k penězům. Prostě něco co se mi velice příčí. Ptáky vidí z rychlíku, ale hlavně že se sypou korunky!!! To jen můj názor.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.10.2010, 21:12:53 xxx.xxx.80.34
Souhlasím s Martinem. Pro potvrzení jsem jednou byl, ale připadá mi to zbytečné. Přinesl jsem toho senegalce v přenosce a veterinář na něho mrkl asi pul minuty si ho prohlížel, pak řekl že je dobrý, já jsem zaplatil a šel, takže na co to je? Podle zákona to ale myslím musí byt, takže si ani Přerov nemůže dovolit povolení ´´oficiálně´´ nechtít.
Pavel (neregistrovaný) 21.10.2010, 21:17:14 xxx.xxx.147.18
Veterinář Vám to potvrdí bez toho aby ptáky vůbec viděl tak k čemu to je?Jen že mu zaplatíte za razítko.Zbytečné papírování.
cone (neregistrovaný) 21.10.2010, 22:03:07 xxx.xxx.67.3
Vet, potvrzení byla jedna z podmínek znovuotevření přerovské burzy, nikdo jej nezrušil a myslím, že 50 kč za razítko - pokud něco vezu - se dá oželet. Asi nejvíc tato položka bude zatěžovat ty, co směřují pro "zisk" k výkupcům. To je vždy velké vzrušení, jestli se dává za dané ptáky o desetikorunu více nebo méně. Osobně nemám k tomuto osvědčení velké výhrady a jsem rád, že mám velmi kvalitní burzu relativně blízko v dosahu.
Pavel (neregistrovaný) 21.10.2010, 22:21:41 xxx.xxx.147.18
Za Přerovskou burzu jsem taky rád,ale když si vezmu že veterinář ordinuje v sobotu 1.hodinu a já se mu musím do jeho ord. doby trefit a nakonec po mě na burze potvrzení nikdo nežádá tak se mi to zdá zbytečné.Jinak do výkupu jsem ptáka nedal 5.let .V začátku jsem tato potvrzení bral vážně dnes už ne.
Brno
Brno (211 příspěvků) 22.10.2010, 06:02:19 xxx.xxx.169.158
O tu padesátku opravdu nejde. Vždyť kolik ptáků už jsem za ty roky rozdal a taky ty peníze nepočítám. Jde jen o to, že nedám peníze někomu, kdo ptáky ani "nevidí".
cone (neregistrovaný) 22.10.2010, 09:21:20 xxx.xxx.67.3
Ono opravdu o tu padesátku nejde, jde hlavně o ten čas a zbytečnou cestu k vet.. Ale asi by pořadatelé neuspěli s tvrzením při odevzdáváná vet osv., že žádná nedostali, že nikdo žádné ptáky nevezl. Opět tedy apeluluji ne na zdravý rozum, ale na tu fantastickou možnost mít takovou kvalitní a fungující burzu. Osobně s vet. prohlášením a se svým vet. lékařem nemám problém. PS - jinak pro případné zájemce o další konkrétnější info - tato problematika již byla několikrát v minulosti detailně rozpitvávána na diskuzním foru iFauny.
anonymní (neregistrovaný) 22.10.2010, 21:11:10 xxx.xxx.16.80
ja byl u znameho veterinare. Napsal mi potvrzeni za 30 kc a jeste na dva mesice. Kdyz jedu na burzu, tak nas jede vic a tudiz staci, kdyz mame jen jedno, protoze dyztak reknem, ze ptaci jsou jen moji.
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2010, 08:28:53 xxx.xxx.193.236
uvědomujete si, jaká je to tudíž formalita? Veterinární potvrzení, které není dáno konkrétně na zdravotní stav konkrétního ptáka má prosím jaký význam? Určitě vám nezaručí, že kupujete zdravého jedince. Je to fakticky jenom razítko za pade.
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2010, 10:43:14 xxx.xxx.244.86
Tam potom stačí jit jenom k veterináři???nebo ještě někam?Mám známou veterinářku, kdyby mi dala na 10 čistých papiru razitka a ja si pak jenom dopsal ptaky... tak je to OK ???
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2010, 11:15:19 xxx.xxx.16.80
je to smutne, ale to vam bude stacit. Na druhou stranu, jak psal pan drive, kdyby jste chtel 100 % potvrzeni od veterinare, ze je ptak zdravi, tak by razitko nestalo jen 50 kc , ale nekolik stovek, protoze by musel delat vselijake vysetreni a to by si samozrejeme nechal zaplatit. Takze budme radi, ze je to zatim jen takhle. Kdo vi, co nas jeste ceka
cone (neregistrovaný) 23.10.2010, 11:38:24 xxx.xxx.67.3
Dále bych různé kličky v získávání potvrzení nerozpitvával,může to být medvědí služba pořadatelům a organizátorům přerovské burzy a začal bych to brát jako nutný fakt se kterým nic moc nenadělám a nemusím se s ním stožňovat. Osobně mi také nesedí placení daní, administrativa kolem papoušků CITES I a mnoho dalších věcí, ale žiju tady a musím tyto nařízení dodržovat.
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2010, 14:21:59 xxx.xxx.151.22
na veterinární potvrzení koukám také jako na velkou pitominu, samozřejmě že pořadatelé za to nemohou mají to nařízeno z vyšších míst, ale k čemu je potvrzení, podle zdravého rozumu by musel být každý pták individualně prohlídnut, plus nějaké testy krve a jiné, potvrzení by muselo být staré nejvíce den a platit opět jen přibližně den, pro každý kus papouška vystaven jeden papír pak by nějaké potvrzení mělo smysl, ale ne ho napsat na několik týdnů bez prohlídnutí ptactva a jak bylo řečeno třeba pro celé auto chovatelů, je to prostě pitomina prvního stupně, od té doby co musí být potvrzení na burzy prodávat nejezdím, ne kvůli ceně razítka ale kvůli tomu zbytečně zabitého času v už tak uspěchané době a pracovní vytíženosti, myslím že by se mohlo klidně vystavovat přes internet za stejný poplatek, kdy by ho mohl veterinář zaslat na email, protože stejně žádné testy na ptactvu nedělají a vystaví ho pro celé auto na dva měsíce, pakliže by to fungovalo formou internetu, rád bych se vrátil znovu na trhy a prodával a jistě nejsem jediný. Luboš Jedlinský
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2010, 14:57:21 xxx.xxx.109.90
Prečo to tu rozoberáte? Chytí sa toho nejaký úradník a máte po ptákach.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.