Aktuálně: 4 930 inzerátů174 536 diskuzních příspěvků17 754 uživatelů

agresivní samec kakariki?

3katka33
3katka33 (50 příspěvků) 01.11.2010, 18:39:45 xxx.xxx.238.135
dobrý den,prosím o radu: máme samičku cca rok a půl,pořídili jsme jí samečka,je mohutný a stáří neznáme,začali se pářit ,krmit, milouskovat,pak začala samička do voliéry snášet,dali jsme budku,samička sedí v budce..a ted,první den v budce a ve voliéře vše ok, a na večer jí sameček vyhnal z budky a pokloval do krve nožku....přes noc jsem ho do voliéry nepusila,má volný prostor pro lítání.a dneska to samé.Samičku nekrmí ona píská a sedí v budce,tam ho nepustí.Je tohle normální? Mi se to teda nelíbí.A pokud ne,co bychom měli dělat? Samičku mám vzít na veterinu ,nebo když sedí v budce /zatím na vajíčka nevidím/nechat klid?Krmení: zrní,ovoce,dva týdny z5 dávám míchanici s piškoty nebo strouhankou,tak 1xza dav dny.Moc prosím o radu.Děkuji.
Orina (neregistrovaný) 01.11.2010, 18:55:15 xxx.xxx.114.6
Předesílám, že kakariky nechovám, ale v podobném případě mně napadá, že když se normálně páří a samička snáší vejce a sedí v budce a pak jí sameček napapdá, tak dát do klece předělovací mřížku.aby mohl sameček krmit samičku přes mřížku a nic jí neudělal. Ovšem záleží jestli bude samička z vajec vstávat kvůli takovému krmení. Třeba vám chovatelé kakariků napíšou, že takové chování je při páření normální. Ale pokud se pářili, a jinak to nepůjde tak bych to zkusila alespoň s tím předělením klece.
3katka33
3katka33 (50 příspěvků) 01.11.2010, 19:00:52 xxx.xxx.238.135
Díky.ještě mě napadlo,že den před tím,než jsme jim dali budku,bylo jedno vajíčko ve voliéře na zemi a prasklé.Oba se bez problému pářili,vypadli velice ochotně i při krmení,dokonce jí pak dokrmoval v budce...ale potom takový rachot jako u kohoutích zápasů...až jsem se lekla.Ž ej e samec poněkud agresivní v době hnízdění jsem si přečetla již dříve,ale tohle se mi zdá ab!normální.A co s tou samičkou? Mám jí s tou nožkou vzít na veterinu,nebo nechat sedět?díky
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.11.2010, 20:01:20 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Mi to hle kakarici při hnízdění nikdy nedělali. Samec u mě naopak neníé agresivní vůbec. Mám je s kouřovíma a zpěvákama a vpohodě a ve společné volieře už jsem měl předtím 3 páry, takže to asi nebude náhoda. Asi bych to řešil tak jak Orina, i když nevím jak to dopadne, protože u mě samice z budky během hnízdění téměř vůbec nevylézá a pořád jí krmí sameček. K té nožce. Já bych na veterinu nešel. Za 1 by vám potom nejspíš už nepřijala vajíčka a za 2 by vám na to veterinář taky moc neřekl, maximálně by vám dal nějakou mastičku, která stejně pomáhá minimálně. Na noze by se měl udělat strup a měla by se vklidu zahojit, pokud samce oddělíte mřížkou, aby samici nemohl znovu napadat. Možný důvod napadání je taky ten že se samec chtěl znovu pářit a samice už ne, protože už měla v budce buď vajíčka, nebo se na to chystala. fylip
Orina (neregistrovaný) 01.11.2010, 20:15:07 xxx.xxx.114.6
pokud vám filip napsal, že to jeho kakariky nedělají, tak dávejte nyní chudší stravu, aby neměl samec dál chuť se pářit. To znamená jen zrní, nějakou mrkev nebo jablko, roztlučené skořápky z vajíčka(které bylo uvařené na tvrdo) a jinak nic. Samice chce mít klid na vejcích a samec jí chce stále z vajec vypudit k páření. Pokud by jí dále napadal, tak jedině předělit klec mřížkou. Bohužel takováhle situace málo koho napadne, ale já hlavně kvůli mláďatům mám klec na předělení mřížkou už zařízenou a když se děje něco nenormálního tak mřížku pouze vložím a je klid. Takže záleží jaký typ klece máte abyste tam mřížku mohla vložit. Co se týká té nožky, tak jestli jí má vpořádku, že se na ní postaví tak to nechte bez ošetření. Žádnou mast, aby se to nezanítilo. Někdy se stane že agresivní samec ukousne samici prsty na nohou (u větších papoušků)
3katka33
3katka33 (50 příspěvků) 01.11.2010, 20:26:17 xxx.xxx.238.135
Díky za rady.Sameček je při chuti stále :)a asi se chtěl dál pářit,když samička už měla ve voliéře vajíčko/já ho našla asi další den/.Jinak co se stane,když jí přestane krmit úplně..k budce ho samička nepustí,může mít ze samce po tom útoku strach?pořád na něj jakoby "vrčela".Asi božatko pojde?Nebo jí to donutí a nakrmí se sama?A co kdybych přikoupila ještě samičku,at má samec uspokojený apetit?:-) Jsem moc zvědavá...sry.a díky.
Orina (neregistrovaný) 01.11.2010, 21:34:32 xxx.xxx.114.6
To nedělejte, třeba se samec uklidní. Problém je v tom, že jestli samice vysedí mladé a nezvládne to, tak budete muset dokrmovat. Jestli nemáte mřížku tak kupte ještě jednu klec a samce pouštějte k samičce jen pokud je budete moct hlídat, abyste viděla jestli už je to dobré nebo ne. Celou situaci máte trochu zamotanou. Už teď shánějte nějaké informace na dokrmování. Stačí když by to samička sama nezvládala, tak nejslabší mládě vždycky přikrmit a vrátit do hnízda, pokud chodíte do práce a nemáte čas celý den se dokrmování věnovat.
anonymní (neregistrovaný) 02.11.2010, 08:49:41 xxx.xxx.204.249
V jak velké voliéře je chováte? Kakarici se na noc schovávají do budky, jste si opravdu jistá že samec samici vyhnal? Pokud tvoří harmonický pár (píšete ře se páří) pak se mi to vůbec nezdá. Píšete že samice samce vyhání od budky, není to spíš tak že samice samce do budky nepustí, on se tam sbaží všemožně vecpat a proto se dorvou a měla zranění na noze? Máte vytvořené podmínky pro hnízdění když dávát v tuto dobu budku? Přepokládám že světelné (možná ani teplotní) podmínky nemáte vytvořené, proto bych to řešila sděláním budky. Pokud máte vytvoření máte, přidejte do voliéry jednu budku navíc, mělo by to pomoct a samec by nocoval v budce nové.
anonymní (neregistrovaný) 02.11.2010, 08:50:45 xxx.xxx.204.249
omliuvám se za chyby, píšu ve spěchu :(
anonymní (neregistrovaný) 02.11.2010, 19:36:56 xxx.xxx.193.236
kakariki chováme už 7 let, samce máme pořád prvního, samic jsme měli asi pět, s první vytvořil dokonalý pár, bohužel byl sexuálně moc akční, samice u třetího hnízdění za sebou pošla, nemohli jsme ji zabránit v další snůšce,protože snášela nová vajíčka vždy do budky k mláďatům. Teď je mi líto, že jsme je nevyhodili, ale samec pářil i svá vylétla mláďata, která krmil. Takže jsme ho radši nechali hnízdit se samicí a tak tragicky to dopadlo. Měli jsme ji asi tři roky, a od té doby se nám nedaří. Samec hodně zklidnil, zřejmě věkem. Chci jen napsat, že v budce rozhodně nespává - a to nikdy, do budky leze jen před hnízděním, když ji upravuje.Apak tam nahání samičku - někdy dost krutě a když chce budku opustit, honí ji zpátky. Bohužel se to projevuje i na oplozenosti vajec, ta je mizerná, protože samec se zaměří na to, aby samičku nahnal do budky a nepáří se s ní tak často,jak by měl - tedy skoro vůbec. Zdraví Dáša
anonymní (neregistrovaný) 02.11.2010, 23:32:28 xxx.xxx.182.49
Ahoj mám 2 samec a 1 samici ( 2 samici nemůžu sehnat) oba 2 samci se ze samici páři a krmi jí a střídají se na sezení vajíček tak jsem zvědavej kdo je otec jestli Riči zelený semtam žlutá barva budou mláďata samci menší a samice větší a jestli Riky zelený žlutý křídla budou mladata mohutný a různě barevny (pokud budou vajíčka oplozený samci jsou mlady 5 a 9 měsíců a samice skořicová Lucka )
Miloš Ditrich (neregistrovaný) 02.11.2010, 23:34:08 xxx.xxx.182.49
excotickeptactvo.webnode.cz patří kktomu vrchnimu příspěvku 23:32
3katka33 (neregistrovaný) 24.11.2010, 20:43:45 xxx.xxx.223.237
Dobrý den,děkuji za rady a názory.Voliéru mám doma v obýváku 120x120x70cm,teplo je bych řekla stále a větráme jen málo,spíše přes druhý pokoj.samička má už 4 vajíčka a tři jsou oplozená :).No,sameček se uklidnil, a možná i proto,že má kamarádku/možná to není správně,ale přítel byl rychlejší/.Budku jsem dala v tuto dobu proto,že samička začala sama snášet do voliéry.Sameček samici do budky zahání,už se neperou,ale ona se chodí krmit sama a nezaregistrovala jsem,že by sameček krmil....ale mladá samička ano :) jinak bych se asi měla připravit na ruční dokrmování,že?
Molitorová Katka 3katka33 (neregistrovaný) 27.11.2010, 10:30:19 xxx.xxx.90.2
chtěla bych se ještě zeptat:samička má 4 vajíčka,a jedno je úplně čisté bílé, a ta ostatní šedá..a když jsem je prosvěcovala v pondělí,měla tam růžového pavoučka....je tohle v pořádku?píšete na forum,že šedá jsou neoplodněná,tak nevím,....
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2010, 11:47:55 xxx.xxx.193.236
žilkování je u oplozených vajíček.
MildaDitr
MildaDitr (365 příspěvků) 01.12.2010, 13:56:19 xxx.xxx.182.49
ahoj já bych jí nechal všechny vajíčka a to co je neoplozený bych vyhodil až se vylihnou mladata a zesili vajíčko chrání mladata před umačkaní od samice nebo těškým samcem ze začátků s pozdravwem Miloš
Obrázek
Katka Molitorova (neregistrovaný) 04.12.2010, 11:02:47 xxx.xxx.90.50
Ahoj tak mame prvni "miminko".] vylihlo se vcera a zatim je vse ok,samicka se krmi sama,a doufam ze vse bude v poradku,diky za rady.priste dam foto.
3katka33
3katka33 (50 příspěvků) 08.12.2010, 20:42:24 xxx.xxx.219.3
Ahojte tak musím uznat,že samička je nepřekonatelná máma.Krmí,jen co ptáče zapíská a prcek roste před očima.Sameček zájem nemá a mladá samička začala líst do budky,tak jsem voliéru raději předělala,at má "matka" klid :) přikládám fotku:)
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.