Aktuálně: 4 834 inzerátů175 357 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

alexandr malý

Stáňa (neregistrovaný) 17.11.2007, 18:32:09 xxx.xxx.199.143
měla bych zájem o párek alexandrů malých, je možné jej nyní někde sehnta nebo počkat a ž na jaro?
Stáňa
Ivetta (neregistrovaný) 20.11.2007, 17:56:02 xxx.xxx.255.92
Ahoj. Mám doma alexandra malého 5 dnů. Je 7-8 měsíců starý a zatím se bojí. Má rád piškoty- to jediné vím. Chtěla jsem se zeptat, kdy ho můžu poprvé pustit z klece a jak ho šetrně dostat zpět do níl Mnohokrát děkuji.
Hann
Hann (250 příspěvků) 21.11.2007, 15:39:13 xxx.xxx.3.38
Zdravim, nebo ho pustte az budete mit dostatek casu a on proste az bude mit hlad nebo zizen tak do klece vleze sam . ale muze se stat ze ven ani chtit nebude protoze se bude bat noveho prostreni ale myslim ze zvedavost ho premuze jeho strach a vyleti . . ja u sveho papouka dam vzdy k dvirkum klece takove male bidilko aby se mu do ni lepe dostavalo . . Hann
Ivetta (neregistrovaný) 21.11.2007, 18:50:05 xxx.xxx.255.92
Děkuji za rady. Vyzkouším. Jinak kdyby to nešlo může být puštěn celou noc? Aby se nepomlátil o něco. Mám velký prostor, ale mnoho věcí v něm.
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2007, 09:29:07 xxx.xxx.228.154
Na ochočování je již dost starý. Lepší je pták ručně dokrmený, nebo alespoň mládě, které začalo samo brát krmení. Nyní to bude déle trvat, než se přestane bát. Pustit z klece by se měl až se nebude bát ruky a klidně si na ni v kleci vleze. Naučí se to postupně podáváním pamlsků rukou a ne do misky. Když ho pustíš proletět, tak večer. To se dá zhasnout a potmě ho vrátit do klece, aby nevěděl co se děje a nezačal se bát ruky.
Misha (neregistrovaný) 24.11.2007, 16:36:03 xxx.xxx.35.203
Dobrý den, já mám taky mládě alexandra už asi tři týdny a pořád se bojí a přitom jsem si vzala od chovatele čerstvé mládě hned jak začalo samo žrát. Jsem s ním většinou celé odpoledne doma, mluvím na něj ale zatim jsem docílila jen toho, že si ode mně vezme piškot a to jenom přes klec, jak dám ruku dovnitř klece je zle. Jinak když se přiblížím ke kleci je vyplašený a zaleze si až dozadu. Dělám něco špatně? věnuju se mu každou volnou chvíli, ale stále si ještě za ty tři týdny nezvykl pořádně ani na mou přítomnost. Už nevím co mám dělat, aby se mně aspoň přestal tak bát.
Misha (neregistrovaný) 02.12.2007, 12:00:29 xxx.xxx.35.203
Můj papoušek je u nás doma už čtyři týdny a stále není ochočený. Není to divné? Většina mláďat se ochočí rychle, ale ten náš se stále ještě dost bojí. Už jsem sem jednou psala, že si pro pamlsek sice přijde, ale jen když mám ruku mimo klec. Už se to trochu zlepšilo, když dám do klece ruku s pamlskem tak si pro něj přijde, ale až za několik minut a to tak že co nejrychleji si pamlsek vezme a odšplhá zase pryč. Nevim jestli neděláme něco špatně, když je pořád tak vylekaný. Prosim poraďte nějaké způsoby, jak by se nás papoušek mohl přestat bát.Díky
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2007, 13:09:32 xxx.xxx.228.154
Klec je třeba umístit na klidnější místo, asi ve výšce očí. Přistupovat klidně bez rychlých pohybů a na papoucha mluvit. Až se v kleci nebude bát ruky a bude na ni bez obav sedat, lze jej zkusit pustit prolétnout. Vše ovšem musí být v klidu a bez stresování ptáka. Pokud je to opravdu mládě, tak si postupně zvykne. Přeji hodně trpělivosti.
Shaelle (neregistrovaný) 04.12.2007, 18:33:58 xxx.xxx.75.118
Zdravím všechny - mám otázku, chci si pořídit alexandra na ochočení, a mám možnost mít půlroční pládě - není už příliš staré? ... Nebo s trochou trpělivosti i to pujde ochočit? Děkuji za rady
Misha (neregistrovaný) 04.12.2007, 19:20:47 xxx.xxx.35.203
Mládě to je, to vím určitě, jen asi ne dokrmené, to by se určitě choval jinak. Klec mám v pokoji, to je asi nejklidnější místnost v domě.Nemám ho kam jinam dát, bohužel. A ve výšce očí ji také mám, když si papoušek sedne až na nejvyšší bidlo mám ho přesně v úrovni hlavy takže si myslím, že v tom problém nebude. Z ruky si už vezme, ale nesedne si. Toho se ještě pořád bojí. Já to budu zkoušet dál a uvidím. Díky za rady.
Karel (neregistrovaný) 07.12.2007, 19:02:29 xxx.xxx.35.203
Dobrý večer. Mám otázku jestli se může alexandr malý naučit mluvit, alespoň pár slov. Jeden chovatel mi totiž říkal, že se nedá naučit mluvit, že se ještě nesetkal s tím, že by tento druh uměl střeba jen jedno slovo. Díky.
Shaelle (neregistrovaný) 07.12.2007, 20:55:49 xxx.xxx.75.118
Hezký večer - Alexandr se určitě dá naučit mluvit, a jak pěkně, můžete mrknout třeba na toto video, mluví sice anglicky ale jako důkaz to určitě stačit bude.. :o) http://www.youtube.com/watch?v=tY2DSCWLFmk&feature=related
terka (neregistrovaný) 08.12.2007, 22:09:40 xxx.xxx.26.142
dobrý den máme doma alexandra maleho jmenuje se alex ale mame ho us dlouho a on na nas neniíí zvykly jak si ho mam ochočit???
Stáňa (neregistrovaný) 11.01.2008, 16:27:47 xxx.xxx.199.143
Jak rozeznám pohlaví u alexandra malého žlutého?
Koňaříková Bohdana (neregistrovaný) 13.01.2008, 12:06:33 xxx.xxx.232.13
dobrý den.máme 3letého samce alexandra malého.je plně ochočený a mazel,ale poslední měsíc neustále křičí a to i když je z klece venku.přestane jen když ho drbeme,ale to se nedá celý den.myslíme si,že chce samici.dotaz zní,jestli přestane když mu jí pořídíme. nechtěla bych řvoucí pár.bydlíme v paneláku.co byste poradil.děkuji.
Juraj (neregistrovaný) 13.01.2008, 14:08:32 xxx.xxx.244.20
Dobrý deň, chcel by som poprosiť o vaše zloženie zrnín pre alexandra malého, čítal som už viac názorov a neviem si z toho vybraťť nejaký pre svojho alexa. Chovateľ od ktorého som ho kúpil mi tvrdil : proso, kardi, ovos a slnečnicu. Myslím si že slnečnice asi z mierou, ale kardi ani ovos moc nechce. Ovocie a zeleninu žerie, hlavne kukuricu a mrkvu. Poraďte prosím aj pomer. Pridávam aj foto, myslíte, že by to mohol byť samček? Má asi 6 mesiacov. Vopred ďakujem.
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 13.01.2008, 17:03:43 xxx.xxx.123.54
Dobrý den. Dle fotky usuzuji, že je papoušek chován v bytě v kleci, proto jeho denní výdej energie nebude tak velký, jako ve voliéře, proto by tučná semena neměla obsahovat příliš vysoké procento ve směsi to je například slunečnice, kardi, lněné semeno, konopné semeno a další příliš tučná semena.

Složení směsi vám asi těžko někdo řekne.
Píši složení značky Deli nature, která by se dala eventuelně doporučit pro alexandry. Vy si sami podle toho udělejte úsudek, jak je poměr zrnin složený a podle toho se pak přizpůsobte.
Dneska jsem kupoval směs pro kakariki, korely Směs střední papoušek základní: Lesknice 14%, žluté a bílé proso 32%, červené proso 3,5%, lněné semeno 3%, konopné semeno 3%, kardi 5%, pohanka 2,5%, pšenice 12,5%, nahý oves 10%, Slunečnice bílá 4%, slunečnice žíhaná 8%, pady rýže 2,5%. V této směsi je vidět pšenice, proto by se měla tato směs máčet 24 hodin a podávat máčená, protože některé druhy pšenici v suchém stavu nepřijímají, protože je tvrdá. Tato směs by se dala i doporučit pro vašeho alexandra. Bohužel nejsem doma, ale až budu, tak mohu udělat foto této směsi. Protože chovám alexandry ve voliérce, kde mají prostor k proletu, tak se doporučuje jiná směs s větším obsahem slunečnice.
Značka Deli nature směs střední papoušci standart: Lesknice 9%, žluté a bílé proso 28%, japonské proso 4%, lněné semeno 3%, konopné semeno 3%, niger 2%, kardi 8%, pohanka 3%, nahý oves 7%, slunečnice bílá 15%, slunečnice žíhaná 15%, paddy rýže 3%. Pokud má váš alexandr dostatek prostoru k létání, tak bych doporučil i tuto směs.
Jitka (neregistrovaný) 13.01.2008, 18:03:22 xxx.xxx.35.198
Dobrý den.Mám alexandra malého už 2,5 roku,ale nechce se naučit mluvit.ochočený je,ale neřekl ještě ani slovo.Je nějaká šance,že by se mluvit naučil? Není už starý?Přinesla jsem si ho domů jako 2,5měsíční miminko.Děkuji předem za odpověď.Jitka
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 13.01.2008, 19:13:48 xxx.xxx.123.54
Dobrý den. Pozdě není nikdy, ale musíte si uvědomit, že se třeba mluvit nenaučí. Chce to zaměřit se na jedno slovo a dělat lekce cvičení. Denně dvě lekce asi po dobu 5 minut, aby to papouška neunavilo. Začnete například jeho jménem, když to nepůjde zkuste ho učit alespoň melodie. Někteří ptáci mají nadání dělat tyto zvuky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.