Aktuálně: 4 936 inzerátů174 268 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Ochranarstvi?

pet (neregistrovaný) 02.11.2007, 15:41:23 xxx.xxx.109.153
Dobry den. Nevite jestli neexistuje v cechach nejaka organizace na ochranu popousku a jinych ptaku? Treba proti ilegalnimu dovozu atd...
Rada bych prispivala. Oslovila jsem zahranicni a nikdo mi neodpovedel. Predem dekuji. P.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 02.11.2007, 16:07:49 xxx.xxx.161.17
Kdyz už chcete přispívat, tak doporučuji tuto nadaci http://www.loroparque-fundacion.org/ která se snaží zachránit druhy papoušků před vyhynutím a soustřeďuje do svých chovů všechny druhy papoušků v tak silných počtech, aby bylo zajištěno jejich přežití a to je třeba podporovat. Určitě tam bude nějaký odkaz jak přispívat. Jirka
jerry
jerry (8 příspěvků) 02.11.2007, 19:39:57 xxx.xxx.149.18
Dobrý den. Pane Beneš, nevím jestli zrovna loro parque je to nejvhodnější. Jednak má celkem dost sponzorů, jednak leží na ostrově Tenerife tudíž ten kdo nemá dost financí, asi nikdy neuvidí výsledek svého úsilí. Nicméně loro parque podpoříte, i když si koupíte krmení od versele laga. Z každého balení jde nějaký ten halíř na podporu parku. Já sem tam posílám finanční dary do našich zoo. Výsledek svého úsilí tam asi taky neuvidíte, ale přece jenom je to pro zvířata, na která se můžete podívat , vvzít sebou děti atd.Přímo si můžete vybrat, které zvíře budete sponzorovat. Ale nakonec je to vlastně jedno ,hlavně, když se pomůže.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 09:47:50 xxx.xxx.168.20
Pane Paluda. Tady pan Beneš to napsal velice dobře. Loro Park určitě nebude vypouštět ptáky na ostrově Tenerife( Byl jste tam? Já ano). Tato organizace má spoustu sponzorů, ale kdyby si to tak řekl každý, tak jich přibývat nebude. Co se jedná Loro Park, tak hodně ohrožené druhy se snaží navrátit a následně rozmnožit do jejich původního biotopu. (tudíž ne na ostrov Tenerife) Dále tato organizace skupuje pozemky a dělá z nich chráněné parky, aby zamezili kácení lesů, vniknutí pytláků atd. Tato organizace vykonává spoustu aktivit a peněz není nikdy dost.

Co se týká tohoto problému, tak raději se zařadím do řad k panovi Benešovi. Jeho myšlenka míří k opravdové svobodě ptáků (zvířat) tudíž i k ochraně, protože zvířata v Zoo jsou zavření v zajetí a nic to z ochranou nemá společného, když vidím ty lenivé šelmy, které se akorát zvednou a nažerou se a opět jdou spát, tak je mi to hodně líto, protože z divoké šelmy jim zbylo hodně málo. A dalo by se říci, že spíše slouží, jako určité loutky a atrakce pro návštěvníky.
Teď se na mě nezlobte, ale ve vašich 23 letech pochybuji, že posíláte nějaké peníze Zoo možná leda tak při koupi Tatranky na bobry v přírodě, nebo jak vůbec byla ta reklama. Nechci, aby jste mě pochopil špatně, ale lidé v našem věku mezi, které řadím i pana Beneše mají mnohem jiné starosti a určité problémy s financemi spojené (výstavba a opravy bydlení, zaopatření rodiny atd.) Tudíž usuzuji, že bydlíte s rodiči a ještě asi dlouho bydlet budete. Aby mě někdo špatně nepochopil. Tak právě na tyto prostředky k financování ohrožených druhů by měli sloužit větší organizace než nějaké fyzické osoby.

Co se týká tohoto tématu, tak se mi zdá, že by tazatelka měla upřesnit svůj záměr, protože si myslím, že chtěla slyšet trošičku jiné odpovědi. Pokud odebíráte, nebo kupujete časopis PAPOUŠCI, tak v některém z předešlých čísel na toto téma byl článek a dokonce i konto na které se můžou posílat peníze. Pokud vám nejde přímo o poslání financí, ale chcete se dozvědět určité informace, tak si myslím, že když tuto organizaci zkontaktujete, tak vám poskytnou mnohem více informací. Pokud budete mít zájem, tak vám ten článek dohledám v některém z čísel tohoto časopisu a eventuélně vám mohu zaslat fotokopii tohoto článku.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 05.11.2007, 12:07:55 xxx.xxx.161.17
Díky, tady mi někdo mluví z duše... ;o)) A není jen o ochraně ohrožených druhů ale tato nadace také monitoruje ohrožené druhy v jiných chovech po celém světě, spolupracuje s chovateli a podporuje je.. navíc máte možnost v posledním čísle časopisu papoušci přečíst článek jak zajistili návrat Kakadu filipínského do volné přírody...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 12:15:03 xxx.xxx.168.20
Ano myslím, že jsme nalazeni na stejnou vlnu. Určitě si myslím, že tato nadace dělá spoustu práce a dělá ji velice dobře. I když jejich park slouží taky pro návštěvníky, tak raději upřednostní to aby ptáci měli při hnízdění klid a proto je přemístí do části kam návštěvníci nesmí. určitě se snaží jim zajistit i perfektní náhradu přirozeného prostředí, takže to nejsou holé klece, ale klece, které jsem ze stran obrostlé palmamy a jinými různými rostlinami.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 05.11.2007, 12:25:38 xxx.xxx.161.17
Já tedy musím říct, že jsem se tam bohužel ještě nedostal a vše co vím jsem o nich pouze četl, ale četl jsem toho dost na to, abych si udělal obrázek. Letos tam byl otec poprvé (dřív se tam nedostal, protože musel krmit ;o))) a jak říkal mají tam 1200 voliér, které "broběhli" za 1,5 hodiny.. (což se nedá nic vidět) a všechny ohrožené druhy viděli buď jen z dálky nebo vůbec.. takže se snaží i když mají návštěvy uchránit hnízdící páry před rušením a aby si na lidi moc nezvykali...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 12:33:35 xxx.xxx.168.20
Já tam byl, ale bohužel ne v Loro parku. Každopádně vím, že na Tenerifé je hodně málo lesů a proto jsem napsal co jsem napsal. Snad se tam někdy podívám ještě jednou a konečně i do Loro parku. Jenže, jak říkáš chtělo by to na delší pobyt.
jerry
jerry (8 příspěvků) 05.11.2007, 16:59:13 xxx.xxx.149.18
Vážený pane Hála
Chcete mi tvrdit že lžu? Jakým právem zpochybňujete mé tvrzení. Mám dost financí na to, abych utáhl celou domácnost, a její další tři členy. A nejen že přispívám na ty lenivá zvířata v zoo ale taky krmím ty v našich lesích. Mimochodem na konci mého příspěvku jsem psal, že je to jedno, komu se přispějě, hlavně, když se pomůže. A propříště si vyprošuji jakékoliv urážky, které tady taky někdo předemnou řešil . To že jste úspěšný chovatel vám nedává žádné právo jednat s lidmi jako blbci. A jestli jste to TAK NEMYSLEL, tak jste to neměl psát. Naschle.
cone
cone (1412 příspěvků) 05.11.2007, 20:23:23 xxx.xxx.176.221
Vážený pane Jerry, zoologické zahrady jsou jedna z mých vášní , příležitostně je navštěvuji, tu naši ostravskou i několikrát ročně v různých obdoích roku.Takže jste mě potěšil tím , že jim / ZOO / přispíváte,všechny příspěvky této diskuse jsem si pozorně přečetl a zůstal jsem neutrální.Ale Váš poslední příspěvek mě formulací " nejen že přispívám na ty lenivá zvířata v zoo " dostal. Přispíváte, fajň, chvályhodné, ale nic o nich nevíte, a asi ani o jejich chovu.Neodsuzuji Vás, ale termín lenivá zvířata v zoo je velmi nevhodný, působí pro mě hanlivě. Jinak zdravím a přeji příjemný večer.Cone
anonymní (neregistrovaný) 06.11.2007, 05:39:06 xxx.xxx.149.18
Dobrý den, pane Šiška. Samozřejmě že jsem to tak nemyslel. Jen jsem tady použil výraz pana Hály. Ale už Dost. Já jsem si oblíbil zoo Lešnou. Jejich expozice je moc krásná. Je pravda, že s dětmi je to tam trochu složitější, ale i tak se to dá. V Brně jsem taky párkrát byl, kolem té liberecké jsem běhával ještě jako voják. Pamatuji si jak za plotem souběžně s námi běhal slon. A osobně si myslím, že pokud se někde v zoo podaří odchovat byť jediné mládě je to úspěch a je to krása.
Máte pravdu, že o většině z těch zvířat toho vím pramálo. Ale i to málo mi stačí. Samozřejmě hodně lidí by ty zvířata chtělo vidět ve volné přírodě. Pak se ale nemůžeme divit, že slýšíme od dětí v televizi, ze kráva má fialovou barvu. Máte nějaké fotky? jerry
cone
cone (1412 příspěvků) 06.11.2007, 08:34:47 xxx.xxx.176.221
Dobré ráno, mě nejvíce vadí, že tu lenost většině zvířat v Zoo zahradách spůsobil člověk.Obecně to největší zlo / nechci se nikoho dotknout / je právě člověk, kolik druhů vybil nebo zdecimoval jejich přirozený biotop. Když k tomu přimíchám názory některých ochranářských organizací, zákazy odchytu a dovozů, tak je to vše boj s větrnými mlýny.
Pro místní chudé domorodce z obastí odchytů ptactva představuje těch pád dolarů za nelegálně odchytnuté kusy živobytí pro rodinu možná na celý měsíc.A problém životní úrovně chudých obyvatel / a v místě výskytu papoušků se chudé domorodé obyvatelstvo vesměs nachází / se neřeší, nebo jen řeší okrajově.
Takže se necítím OK, když druh, který toto vše způsobí poukazuje na chyby a nedostatky, které sám zavinil. Ale to nám ten den nezačíná příliš optimisticky, omlouvám se. Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 06.11.2007, 13:56:41 xxx.xxx.183.35
Pane Paluda. Ano myslím si, že lžete a nejenom v tomto případě. Je to můj názor a určitě vám ho nevnucuji. Jen píši co si o vás myslím. A vysvětlím proč.
V jednom z témat se ptáte na výrobu vaječné míchanice a v dalším ze svých příspěvků píšete **Měl jsem tu čest zůčastnit se prezentace belgických vývojářů z versele laga. Firma v které pracuji patří do skupiny versele laga.** a v dalším z vašich příspěvků píšete například toto ** Každopádně mě moji svěřenci vaječinu moc nemuseli. Vyřešil to až mix ovoce, zeleniny, zeleně a vaječiny. To potom zobali bez problému ** V tomto případě nevidím důvod proč jste se ptal na recept na vaječnou míchanici. Dle mého si docela dost vymýšlíte i například ze zasíláním financí do Zoo, ale je to asi jen můj problém (třeba určitá zaujatost). A prosím nikde neříkejte o mě, že jsem úspěšný chovatel. Nikdy jsem to o sobě netvrdil a taky netvrdím. (nemám zapotřebí se někde něčím podobným chlubit). Nic proti vám nemám jen nevím co si o vás mám myslet, protože z vašich příspěvků mi připadá, že z nás děláte blbce.
Pet (neregistrovaný) 08.11.2007, 14:39:12 xxx.xxx.109.153
No a plyne z toho nejaky zaver? Kam mam teda financne prispivat aby se to co nejvice dotklo volne zijicich ptaku? Oslovila jsem nekolik zahranicnich organizaci ale nikdo mi neodpovedel. Tak asi nemaji zajem o penezni dary. Je mi trochu trapne se s tema prachama takhle vnucovat :-) P.
Pet (neregistrovaný) 08.11.2007, 14:42:24 xxx.xxx.109.153
casopis papousci bohuzel jiz neodebiram. Dekuji...
Pet (neregistrovaný) 08.11.2007, 15:15:35 xxx.xxx.109.153
Vite, jeste jak to tady vsechno ctu...jde mi prdevsim o podporu volne zijicich ptaku. Vsech ZOO si moc vazim a uznavam jejich fantastickou praci, ktera je podle meho nazoru nesmirne cenna. Ale prece jen mi zvirata v ZOO pripadaji tak nejak vice v bezpeci narozdil od volne zijicich ackoliv je jasne ze podporu potrebuji oboje. Myslim ze pan CONE to rekl naprosto spravne. Kdo uchrani volne zijici papousky pred hladovym zoufalym domorodcem zijicim v krabici od bot, kteremu nekdo rekl, ze kontrola porodnosti je hrich a proto ma na krku 15deti, ktere vsechny stejne zoufale umiraji hlady? Proc mu nekdo nerekne, ze nemit tolik deti je vyhodnejsi pro vsechny? A proc to proboha ziveho museji odnaset papousci a jina "vynosna" zvirata? Situace tech lidi je zalostna a je me jich opravdu velmi lito, ale prece jen...Narozdil od papouska ma clovek na vyber. Muze se rozhodnout. Nemam moznost se nejak aktivne zapojit do ochrany techto zvirat a proto mi zbyva moznost prispet nekomu kdo s tim neco udela. me prostredny jsou omezene proto mezi divokymi zviraty a temi v ZOO volim ty prvni. Kdybych mela vic penez podporovala bych oboje.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 08.11.2007, 15:41:46 xxx.xxx.161.17
I na tento Váš příspěvek musím odpovědět stejně - http://www.loroparque-fundacion.org/ tato organizace právě vykupuje území, kde se nacházejí ohrožené druhy papoušků a na "vlastních pozemcích" si již zajistí strážce. navíc i tato organizace zajišťuje osvětu domorodců a snaží se naučit je, že více peněz a tudíž lepší živobytí budou mít z turistiky než z odchytu a prodeje.... Doporučuji přečíst ty stránky nebo třeba napsat na Alenu Doležalovou - šéfredaktorku časopisu papoušci - zná se se spoustou lidí z této organizace a může podat podrobnější informace.
pet (neregistrovaný) 08.11.2007, 15:45:59 xxx.xxx.109.153
Aha tak to je opravdu bezvadna vec. to by ale meli zkoupit pul zemekoule. :-)
dekuji.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 08.11.2007, 16:32:10 xxx.xxx.161.17
To je sice fakt, ale alespoň někdo. Tím, ře skupují pozemky také chrání pralesy a tudíž brání kácení a tím také chrání jejich domovinu. Teď například vrátili Lori Kühli zpě do volné přírody a zajistili informovanost domorodců, kteří je lovili, aby měli peří do čelenek.... ;o( teď je ale uctívají a těší se na turisty... ;o)) myslím že to bylo také v časopise papoušci...
cone
cone (1412 příspěvků) 08.11.2007, 19:45:58 xxx.xxx.176.221
Pro neregistrovanou pet - Vaše snaha pomoci je chvályhodná.Ale abyste byla v obraze, kde je nějaký problém a kdo ho a hlavně jak jej řeší, to zjistíte pouze pozorným sledováním ochranařského dění, které u nás monitoruje pouze časopis PAPOUŠCI a NováExota. Dát někam finanční dar jen pro své uklidnění asi není to pravé.Je třeba , aby dar doputoval na místo určení a byl použit pro účel, který jste si předsevzala.Fandím Vám. Cone

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.