Aktuálně: 4 807 inzerátů175 804 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

překrásné zimní počasí

Klaudinka
Klaudinka (33 příspěvků) 15.12.2010, 13:24:30 xxx.xxx.23.19
Ahoj lidičky tak tady v okresu Teplice Dubí 2 Bystřice sněží už den a půl napadlo asi půl metru sněhu:-) což je bezvadný doufám že lestos bude ježíšek bílí a né blátiví :-D jinak ptactvo kouká vykulene na tu nadílku hlavne Alexadr :-D
anonymní (neregistrovaný) 15.12.2010, 13:59:35 xxx.xxx.112.110
jakeho mate alexandra?to je mate venku ve voliere nebo doma za oknem.u nas taky snezi a snezi ale pul metru nemame.ale fouka virt
Orina (neregistrovaný) 15.12.2010, 14:16:14 xxx.xxx.104.253
Hlavně na to vykuleně kouká to ptactvo co nedostane venku do krmítka ani zrníčko. Ti doma, ti mají břicha plná, ale musí se myslet na ty venku co nemají kde co najít pod tím sněhem.
zdenka (neregistrovaný) 15.12.2010, 14:43:40 xxx.xxx.57.166
Taky sypeme do krmítek jak se dá..Lítá k nám spousta sýkořiček, pak jeden ptáček-myslím se jmenuje dlask..a pak nějaký ptáček načervenalé barvy...že by červenka? :-) Jo- a taky houfy vrabčáků..Ti jsou prý zákonem chránění-je to tak? U nás je jich opravdu velká spousta..V sousedství je neobydlený dům a tam mají azyl.. :-)
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 15.12.2010, 16:53:10 xxx.xxx.36.118
U nás je chráněné veškeré volně žijící ptactvo, kromě několika druhů, které se mohou lovit. Jinak spotřeba u nás v krmítkách je letošní zimu obrovská, máme 3 stabilní krmítka+ 5 kokosových ořechů a slunečnice a další zrniny mizí takřka před očima. Včera přiletělo hejno vrabců, že se ani na strom nevešli, předtím hejno zvonků, sýkory, kosové, drozdi, brhlíci a další ptáci se také zajímají o nabízenou potravu. Minulý rok taková množství u nás do krmítek nelétala, letos jich je násobně více, nevím, zda-li někdo v okolí někdo přestal krmit ... (?)
Orina (neregistrovaný) 16.12.2010, 15:43:04 xxx.xxx.110.77
A nebo je to tím, že se od minula naučili a přivedli ještě ty co o tom nevěděli. Jinak žádné překrásné zimní počasí nevidím. Pořád házet lopatou sníh, dělat kotelníka a pokud chci vylézt ven tak je to o přizabití. Krásu může spatřovat v hladách sněhu jen ten , kdo se našťouchne u maminky knedlíků nebo posnídá snídani na vidličku, navlíkne běžky nebo sjezdovky a z milionářského rozmaru chytá bronz na kopci, pokud náhodou vyleze z mraků sluníčko. Ale ten kdo se musí starat o běžný chod domácnosti žádnou krásu v haldách sněhu nevidí. A ještě hůř na tom jsou řidiči, kteří do té krásy musí ráno vyjet ať se jim to líbí nebo ne. To je potom krásy tolik, že by se nad ní člověk rozplakal.
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 16.12.2010, 16:31:06 xxx.xxx.147.92
Krmítka jsou na zahradě již několik let, takže novinkou by to být nemělo :). Jinak to je věc názoru, odhazuju sníh, vyhazuju cesty přes dvůr i zahradu, před domem apod. a nenadávám na to. K zimě to patří stejně, jako k létu tropická vedra. Co se týče řidičů, tak často si za to mohou sami, pořád by jezdili co nejrychleji, nepřizpůsobí rychlost okolním podmínkám a pak to také tak vypadá. To mi připomíná příběh jedné známé, nedávno jela do Prahy ze Šumavy, volala, že se hodně opozdí, že dálnice stojí. Nicméně sjela na okresní silnice a před ní se vysekala nějáká pani v autě, obrátila to na střechu ... Tak zastavila, vzala vestu a šla pomoci ... přišla k autu, koukla na pneumatiky a řidičce co už byla venku povídá: "ženská bláznivá, vždyť máte letní pneumatiky".... a ona nato "vezu si auto z autosalonu ...."... Nechápala, že si je měla nechat přezout či neměla s tím odjet, ale auto mělo po karoserii ... A takových případů je na našich silnicích spousty, jen je na čase konečně přestat obhajovat řidiče. Viz "za nehody mohou stromy vedle silnice", že
zdenka (neregistrovaný) 16.12.2010, 16:35:33 xxx.xxx.57.166
Jo jo..sníh je hezká věc,ale mně stačí menší množství. Sportovci sníh potřebují, z okna je to také krása, ale jak říká Orina - má to negativa. Čeho je moc,toho je příliš.. :-) Hold už nejsme bezstarostné malé děti-to jsme zimu milovali a hlavně uhelné prázdniny. Jenže dospělí to vidíme jinak.. ;-) Každé období má své kouzlo, ale já se už hodně těším na jaro..
anonymní (neregistrovaný) 16.12.2010, 18:15:34 xxx.xxx.109.90
4aerforce -môj náhľad na vec -večer to odhádžu,namažu záda a ráno zas kurva padá tak spieva J. Nohavica v pesničke Ladovská zima.Isteže súhlasím s tym,že sneh patrí k zime,ale nežijeme na sibíri,ale v miernom pásme,tak by to malo tak byť - všetkého s mierou.
Orina (neregistrovaný) 16.12.2010, 18:18:29 xxx.xxx.110.77
Jo zima je krásná věc a spousta sněhu taky. Kdyby mně bylo dvacet a jezdila bych na lyžích, tak to beru, ale v mém věku už jen na tu práci na víc nadávám. Když mě bylo právě těch dvacet, tak sníh nebyl vůbec a my jsme za ním museli složitě jezdit na hory. Dnes když ho je zase halda, tak už jen překáží. Moje děti viděly v zimě sníh jedině na horách, jinak by vůbec nevěděly jak vypadá. Dnešní děti se zase budou ptát jak vypadá pořádné léto.
Orina (neregistrovaný) 16.12.2010, 18:23:36 xxx.xxx.110.77
Jo a co se týká autosalonu, tak to byli pěkní odborníci, že paní pustili v zimě na letních pneumatikách a neřekli jí, že k zimě patří pneumatiky zimní. To mi připomíná, chovatele, ketrý se dušuje že prodává pár a přitom moc dobře ví, že prodává dva samce. Holt v každé branži jsou dobráci, na které se může laik s důvěrou obrátit, protože doufá, že mluví s odborníkem.
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 16.12.2010, 18:59:26 xxx.xxx.43.228
Jak jsem řekl v úvodu, neshodneme se, je to věc názoru. Nenapsal jsem, že lyžuji, přesto mám zimu rád. je to poklidné období .. Zkuste žít nepřetržitě "v létě" a za dva roky toho budete mít plný zuby ... A právě, že žijeme v mírném pásmu, tak takovéto zimy jsou normální. To, že pár dnů jsou artkické mrazy je přirozené stejně, jak v létě tropická vedra. Jen hold někde podléhá vlivu médií, z pár cm dělá kalamitu, z pár stupňů nesnesitelná vedra a věčně se hledají témata, na co si postěžovat ... Ostatně jak ekonomická krize - řada lidí jí nepocítila, přesto bylo (možná i je) stále slyšet "ach ta krize", hlavně že je možnost vždy si postěžovat :)... Stejně jak doktoři a to fiasko.
anonymní (neregistrovaný) 18.12.2010, 10:53:30 xxx.xxx.23.19
Jánsouhlasím s Petrou:-) to proste k zimě ptří když je hodně sněhu tak nadavate a kdyz je blativo a čvachta tak taky nadáváte tak to je pak těžké a to že si řidiči neprezují pneu to už je jen jejich problém maj stím počítat a nemůžou nadávat na sníh a zimu.Peto jsem stebou:-D
Klaudinka
Klaudinka (33 příspěvků) 18.12.2010, 17:26:03 xxx.xxx.23.19
Presne tak tyhle zimy neprejdou a navic aspon si ta zeme odpocine od hnusnejch 30ti stupnovich teplot neni to dobre pro zem pak je to spatne i pro zahradkare a hlavne i pro zvirata nebo pro ty co maj potize se srdce.Ja takove vedra nemam rada ponevac mam strach ze dostanu epilepticky zachvat a to je nechci nemam to rada staci ze me to pred 5ti lety chytlo na stedry den a musela jsem do nemocnice.
leef (neregistrovaný) 18.12.2010, 19:28:34 xxx.xxx.102.221
Klaudinko, dobře chápu tvoji nechuť k vedrům, ani já ¨je nemám ráda Pro mě je však jedničkou jaro s rozkvetlýma jabloněma a louky plné kopretin a zvonků, svěží zelená tráva kterou jsem jko malá holka trhal s babičkou pro housa.To se nedá se znïmní krajinou srovnat. Ta naděje na nový život kterou jaro přináší.... ne nadarmo se jaro přirovnává k mládí.rnPro ilustraci přidám pár footek z dnešního odpoledne stáveného v mém milovaném posázaví. LOUKA

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.