Aktuálně: 5 138 inzerátů172 357 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

lasička

Honza (neregistrovaný) 15.01.2011, 16:36:13 xxx.xxx.7.130
Dobrý den , Vídavám na zahradě lasičku u slepic, jak tam panáčkuje. Chtěl bych se zeptat, jestli může lasička slepicím uškodit,nebo jestli muže krást vajíčka. Ještě bych se chtěl zeptat, jak ji chytit?
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 15.01.2011, 19:27:41 xxx.xxx.10.4
Lasičku mám na zahradě také. Jednou mi vysápla morče, přímo v kleci. Drůbeže si nevšímá, zato loví potkany se kterými marně bojuji.. Je to tedy kámoš.Většinou to platí i o kuně, pro kterou jsou potkani hlavní potravou(kurník na noc zavírám).. Mladá kuřata bych nerisknul a mám je v kleci s hustým pletivem. Lasička se protáhne neuvěřitelně malým otvorem.
oty (neregistrovaný) 15.01.2011, 19:31:40 xxx.xxx.129.171
lasičky a kuny, to je děsnej průser mě vybryli dvacet páru kačenek..mrchy nejlepší je sklopec, ale ony sou chytrý a jen tak se nechytí, musel sem si pořídit psa. jinak bych neměl nic...jinak kradou vejce a kuřata ani nemluvim
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2011, 16:58:37 xxx.xxx.155.190
najděte si diskuzi lasička, před nedávnem jsem ji založila , protože mi lasička vybíjela andulky. tam najdete plno rad
pup (neregistrovaný) 19.01.2011, 01:35:39 xxx.xxx.56.200
Taky se stalo, že na slepičím výběhu běhala lasička. Tak slepice byly úplně v pořádku.
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2011, 13:29:46 xxx.xxx.33.186
pro vaclava na podzim sem se uplne vytocil kdyz mi vletel pes do sklepa a tri hodiny nechtel jit ven kvuli potkanum vzal sem bedinku s bramborama dal sem ji na misto kde se mi nedostane zverstvo(do sklepa)a koupil sem na ty hajzliky kylo jedu a pridal sem to k tem bramborum dneska tu nemam ani jednu
Honza (neregistrovaný) 07.02.2011, 18:48:30 xxx.xxx.7.130
Tak nechám jí bejt dokuď něco neprovede,ale moc vám všem děkuji. Je malička, tak počkám až vyroste. :-)
eva (neregistrovaný) 18.12.2011, 18:04:54 xxx.xxx.97.234
a co mi poradíte na lasičku nebo kunu, které nám lezou na půdu, potrava tam není žádná, zváleli izolaci atd.
anonymní (neregistrovaný) 29.09.2012, 19:00:39 xxx.xxx.208.131
Chápu, že lasička může být užitečná, co se týká lovu hlodavců. Ale když mi leze na půdu, ničí tepelnou izolaci, tašky, fólii - tak mým přítelem asi nebude. Poraďte jak se jí zbavit. Mám na půdě zvukový plašič na kuny, ale vypadá to, že jedna lasička zalezla pod izolaci, tam asi zdechla a mě se teď bytem line neuvěřitelný zápach.
Wandys1 (neregistrovaný) 02.10.2012, 05:50:36 xxx.xxx.10.4
To bude potkan,myši. Lasičku najdete v hromadě kamení,dřeva, či ve starém pařezu venku. Tohle lasičky nedělají. Když je někdo otráví, někam zalezou a smrdí. Tedy si myslím.
anonymní (neregistrovaný) 03.07.2013, 17:11:52 xxx.xxx.231.29
Dobry den,chtela bych moc poprosit vsec hny,kteri maji zkusenosti s predatory v kurniku,o radu nebo nazor.Dnes rano jsem chtela vypustit nasi malou kvocnu s 5ti tridennimi kuratky z kotce kralikarny,kde nyni se svou rodinkou prebyva,nez bude moct zase mezi ostatni slepice.Prvni jsem si vsimla vytrzene napajecky z pletiva dvirek.Po napajecce zbyl ve spodni casti pletiva otvor cca 3x4cm.Slepice podivne sedela tak nejak nakrivo a tak jsem pro ni sahla a polilo me horko.Kvocne chybi cela noha,kouka ji z rany jen hlavice kycelniho kloubu.Je hrozne potichu a ja to obrecela pri predstave co asi zkusila.Navic z peti kuratek ji zbylo jedno.Strida se ve me vztek s litosti.Co mohlo urvat napajecku z dveri a pak prolezt takovou dirkou?Napada me lasicka,ale muze mit takovou silu,aby odstrcila drevenou desku,ktera byla o dvirka oprena?A co to mohlo byt,ze jako had prolezlo do kotce,tam ukouslo nohu branici se slepici a jeste sezralo 4kurata.A ta noha z toho kotce zmizela..Zbylo jen par krvavych kousku.Ani moc krve.Je mi to moc lito.Ani nevim,jestli to prezije.Zatim je moc statecna a na svy zbyvajici nozce se snazi stat a starat se o svoje detatko.Omyla jsem ji to a zakapala Betadinem.Poradite mi prosim,co s tim dal?Diky.
michal himmel (neregistrovaný) 07.05.2014, 20:35:25 xxx.xxx.218.193
Dobrý den Mám neobvyklou prosbu, chtěl bych se zeptat kde se dá koupit kuna popřípadě lasicku. Mám holuby na půdě a potřebuji se jich zbavit . Předem děkuji za odpověď.
selena gomez (neregistrovaný) 20.09.2014, 11:52:37 xxx.xxx.200.48
  1. jí lasička komáry 😠
  2.  

 

 

 

 

 

Zdeněk (neregistrovaný) 26.10.2014, 07:36:14 xxx.xxx.39.89

Včera na zahradě jsem zaslechl neobvyklý pískot.Šel jsem se podívat a užasl jsem.Lasička Kolčava útočila na našeho kocoura.Ten si sní hrál.Odháněl jí tlapkama ale ona se nedala a s chutí se kocourovi zakousla do kožichu.Vysela na něm chvíli jak ozdoba a pak se pustila.To se několikrát opakovalo.Chytl jsem ji a dal do akvária se senem a úkrytem ze dřeva.Dostala vodu,žížaly a trochu masa pro kočky z konzervy.Večer jsem jí vzal do holé ruky.Chvíli mě kousala a pak mě s překvapením začla olizovat jak domácí mazel.Po přečtení článků o lasičkách jak jsou užitečné ji dnes opět bez přítomnosti kocoura pouštíme zpět na zahradu.Zapoměl jsem dodat že jídlo přes noc snědla a obdivuji že tak malé zvířatko se nebojí si to rozdat s omnoho větším soupeřem.A tak lasičkám zdar.

Mirek (neregistrovaný) 06.11.2015, 17:31:09 xxx.xxx.210.66

Taky mi chodila lasička na vejce. 5 slepic zakousla. Tak jsem pověsil trojháček na ryby, na něj dal kousek uzenáče a čekal. Za pár dní pískot přes celý dvůr a už tam visela. Mrcha jedna. Trubkou dostala co proto a od té doby klid.

radim (neregistrovaný) 21.11.2015, 19:34:33 xxx.xxx.160.42

měl jsem problém s lasičkou kolčavkou navštívila mi voliéru přišel jsem o křepelky ,orebici ,bourka pak si dala týden pokoj a přišel jsem o chovný pár aymar i s mladými tobylo její poslední koupill jsem v Týništi past na myši a co se stalo chytal jsem myši nechal jsem je tam dva dny oni byli živí a lasička si pro ně přišla a měl jsem jí ale to funguje opravdu jen na tyto malé lasičky


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.