Aktuálně: 4 679 inzerátů176 944 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

KLEC A PODESTYLKA PRO SENEGALC

lenka (neregistrovaný) 30.01.2011, 15:31:44 xxx.xxx.194.69
dobry den,prosim vsechny zkusene chovatele o rady na me dva dotazy,za prve podestylka pro senegalce doma,mam rok doma senegalku,a davam ji podestylku pro kocky,Mikes a podobne hrudkujici?maji ve zverimexech,na podestylce je napsano pro kocky,PTAKY,hlodavce,zdravotne nezavadne!!!vcera me jeden pan rekl ze je to nebezpecne,ze jak hrudkuje,kdyby papousek snedl a napil se,ze ho to muze zabit??poradite,vydesilo me to,,pokud to vadi tak jakou tedy podestylku,,,mrizku dole ve voliere NEMAM,,,a druhy dotaz je ze si chci poridit jinou klec a nevim jakou?OMEGU?typy vase?dekuji,,,ja koukala n a tyhle ale jak je drat barveny bily,modry?to asi ne ze?diky za vase rady,rada se poucim a hlavne zde chovatelum verim,
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2011, 15:50:05 xxx.xxx.187.216
Dobrý den,já dávám na dno klece noviny, které každý den vyměním. podestýlky nepoužívám, i když mám nad šuplíkem na nečistoty rošť. je to rychlé, levné, hygienické. co se klece týká, dobrá je klec, kterou nabízí na pletivohorakova.net. je velká, otevírací, snadno se udržuje. jinak jsou dobré klece od alumatu či pana Svobody.
lenka (neregistrovaný) 30.01.2011, 16:08:43 xxx.xxx.194.69
dekuji,prave ze nemam rost,,,nemuzu noviny,,,,naklece se juknu,,,nemate naky odkaz
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2011, 16:16:02 xxx.xxx.109.90
Čislo jedna by bola vynikajúca ale jej cena je dosť vysoká.
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2011, 16:17:29 xxx.xxx.160.142
Zadejte si do vyhledavače výroba klecí a voliér a vyjede spousta odkazů
Orina (neregistrovaný) 30.01.2011, 16:18:09 xxx.xxx.95.227
Když máte jednu senegalku, tak se předpokládá, že uklízíte klec každý den. Já mám senegalců víc ( a nejenom senegalců) uklízím nečistoty každý den. Na dně mají noviny(dnes už jsou bez olova) Noviny ráno vyndáte vyhodíte dáte čisté a máte uklizeno. Rošt zásadně nedávám, protože ovoce a zeleninu stačí odpoledne nebo večer sebrat a v kleci do rána nejsou. Ráno opět vyměníte pouze noviny. Jde to jednoduše Nesmíte si připravit kolem chovu víc práce a problémů než je skutečné. Klece mám zásadně obdélníkové aby v nich mohli ptáci létat. Takové ty parádní obloučky u klece jsou sice líbivé, ale pro let ptáků k ničemu. Mohou tak létat jedině ve spodní části klece.
Obrázek
lenka (neregistrovaný) 30.01.2011, 16:23:36 xxx.xxx.194.69
dekuji,,podivam se na vyrobu kleci tedy,,,,
Orina (neregistrovaný) 30.01.2011, 16:27:17 xxx.xxx.95.227
www.voliery.cz tam kupuju klece a voliery já
Orina (neregistrovaný) 30.01.2011, 16:31:40 xxx.xxx.95.227
posílám ještě jednu ukázku voliéry.
Obrázek
lenka (neregistrovaný) 30.01.2011, 16:57:41 xxx.xxx.194.69
no to je o necemjinem,,,nez jsemmyslela,,,,,,ale zas maj prostor na litani,,,no jdu studovat,,,,diky,,,je pravda ze tamty jsou hezke,,pro oko,,,,ale nemusi byt vyhovujici pro papouska no,,,,,,
Orina (neregistrovaný) 30.01.2011, 17:27:37 xxx.xxx.95.227
Já to kupuju hlavně proto, že je mi jasné, že to bude papoušek potřebovat do konce života a ten není krátký.Senegalce mám pátnáct let a za tu dobu se mi kolikrát stalo, že jsem jen uklidila, ale aby se prolétli na to nebyl čas. Třeba když jedu nakupovat a odjíždím ráno a vrátím se večer.To by se ti chudáci v malé kleci zbláznili. Proto investuju raději do větší klece, aby mohli být papoušci přes den vpohodě. Jedná se hlavně v zimě, kdy je musím mít kvůli teplu v bytě.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 30.01.2011, 19:34:02 xxx.xxx.81.125
Dobrý den, záleží to hodně na tom, kolik máte místa. klec číslo 2 je myslím Atlanta, tu mám já pro 2 alexandry. Je pro ně dobrá, ale nemůže být úplně v rohu, protože po stranách má dvířka s krmítky. Výborně se myje, mříže jsou dost silné, takže papoušci nemají ani chuť je okusovat. Ovšem musím podotknout, že jsou většinu dne venku. Jako pokojová voliéra pro mazlíčka je fajn. Dvířka jsou velká a já je nechávám pověšená na drátku tak, aby byla vodorovně, aby papoušci mohli kdykoliv dovnitř na jídlo a pití.
Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 30.01.2011, 19:41:36 xxx.xxx.81.125
Jako podestýlku používám kukuřičná vřetena, většinou ji mají jako podestýlku pro hlodavce. Dělá se jemná a hrubá, já používám hrubou. Je výborná, dobře saje a nemusí se měnit každý den jako noviny, u kterých sice říkají, že již nejsou jedovaté, ale zase může mít papoušek alergii na barvy. Stačí tak jednou za týden vybrat lopatkou slepené kusy a doplnit a jednou za tři týdny až měsíc vyměnit celou. Ovšem to je u alexandrů, nevím jaký je senegálec nepořádník.
Orina (neregistrovaný) 30.01.2011, 22:20:25 xxx.xxx.95.227
Já si neumím představit že bych uklízela klece jednou za čas. Velikost klecí jsem uzpůsobila délce života papoušků. Po dvaceti letech nevím, nevím ,jestli budete papoušky pouštět každý den na prolet mnoho hodin. Mám svoje mazlíky ráda, ale někdy je raději vidím v kleci asi tak jako když jsou děti, které milujeme na chvíli mimo domov. Taky si rádi odpočineme. Po třiceti letech chovu a intezívní starostlivosti jsem ráda že si vystačí spolu v kleci a když začnou hnízdit, tak jsem ráda, že mají momentálně jiný zájem než o mojí osobu. Co se týká novin nezaznamenala jsem za celou dobu co je do klece dávám nějaké problémy. Kukuřičná vřetena a tomu podobná podestýlka musí být při mávnutí křídel papouška, po celém bytě.
Orina (neregistrovaný) 30.01.2011, 22:34:47 xxx.xxx.95.227
Ještě řeknu příklad proč uklízím každý den. Papoušci se rádi koupou takže do klece nacákají z misky vodu, krom toho že jsou tam výkaly jsou tam i slupky ze zrní, zbytky ovoce a to třeba jenom kousíčky mrkve, ohlodané větve.Když ráno vidím tu spoušť na dně klece neumím si představit, že bych to tam nechala ještě další den a nebo dokonce víc dní. Teď chápu, že někteří lidi co papoušky nemají se mě ptají, vždyť to u vás doma musí smrdět. No ano smrdělo by kdyby se to neuklidilo. Asi ti dotyční třeba přišli k někomu kdo uklízel jednou za čas. Je něco jiného mít papoušky v létě ve voliéře a nebo celoročně v obýváku.
salamounek (neregistrovaný) 30.01.2011, 22:44:56 xxx.xxx.81.125
pro Orinu: já mám papoušky také téměř dvacet let, ale zatím jsou venku pořád často. V kleci jsou většinou jen když dělám něco oč by se mohli zranit (žehlení a pod.) nebo mám rozloženou práci, kterou nechci aby mi rozkousali nebo pokadili. A samozřejmě, když jdu mimo domov, to se bojím je nechat puštěné, i když je to třeba jen ven s pejskem. Ale mám většinou dohromady maximálně 5 ptáků, teď mám 3. Pokud jich máte více i venku, tak to chápu, že si chcete odpočinout. Hrubá kukuřičná podestýlka nelétá, ta jemná ano, tu jsem zkoušela nejdříve a jakmile letěl jen kolem klece, tak lítalo vše. Opravdu si ji nemůžu vynachválit. O alergii na tiskařské barvy mi říkala kamarádka, která tento problém měla (u ptáků).
Orina (neregistrovaný) 30.01.2011, 22:45:56 xxx.xxx.95.227
A ještě něco. Neumím si představit, že by si papoušci lítali po bytě kdy by chtěli. Já je musím mít stále na očích pokud někde šmejdí. A taky jejich teritorium je klec a ne obývák aby si časem přisvojili místnost pro sebe. Obzvlášť u senegalců a amazoňanů se později lidi diví, že je papoušek nesnesitelný až drzý, že nalítavá na lidi kteří vstoupí do pokoje, že je kouše. A v momentě, kdy se pro to zavře do klece, že tam řve a chce ven. Jsou to zásadní chyby proč u mnoha lidí nevydrží tihle dlouhověcí papoušci delší dobu. Když někde vydrží pět let, tak toho lidi mají plný zuby. A když vydží deset let tak to už je opravdu dlouhá doba.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.