Aktuálně: 4 939 inzerátů174 345 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Papoušek Královský

Arnny (neregistrovaný) 13.02.2011, 16:17:26 xxx.xxx.143.42
Samecek nesel bouzel lip vyfotit:-(
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2011, 18:36:55 xxx.xxx.109.90
Podľa kostrče je to 100% samička.Nech sa darí,ale búdku nedávajte,lebo si môžete samičku zničiť - uhynie pri znáške,nechoďte proti prírode.Keby zahniezdila a neuhynula pri znáške /nedostatočne vyvinuté orgány/ aj tak tam nie je ešte dostatočne vyvinutý materinský pud,tak opustí znášku,alebo nebude kŕmiť mláďatá.Hovorí sa,že je lepšie,keď je samec starší,to je holý nezmysel.Starší samec v toku,keď je pri ňom mladá pohlavne nevyzretá samička je jej potencionálny nepriateľ,môže sa stať všeličo.Keď som začínal s kráľovskými,tak som kúpil dvoch samcov ako pár.V druhom roku som zistil,že mám dvoch samcov/ešte pred chov. sezónou/.Zhodou okolností sa mi podarilo kúpiť trojročnú samicu,ktorú som dal k viac vyfarbenému samcovi a čuduj sa svete,dvojročný samec s trojročnou samicou štyri mladé.Ďalší rok znova,ale 2x a odvtedy stále dvojo mladých za sezónu. Ztoho vyplýva,že mladý ešte nie vyfarbený samec samicu napári,ale mladá samica môže pri staršom samcovi /pri podmienkach na hniezdenie/ uhynúť.Dobre si to s tou búdkou rozmyslite,všetko má svoj čas.Chovu zdar.
Jiří (neregistrovaný) 13.02.2011, 21:09:50 xxx.xxx.213.74
Arnny,reaguji na předchozí názor,každý máme jiné zkušenosti,určitě se tomu pánovi tak stalo,musíte si vybrat sám.Já chovám papoušky více než 60 let a za ta léta jsem odchoval mladé bez jakýchkoliv problémů jak od ještě nevybarvených pap.královských,tak i červenokřídlých.Bylo zajímavé vidět 4mladé a jejich rodiče vše ve stejné barvě-zelené.Na internetu začínám,neumím fotky zaslat,ale učím se.Porovnáte-li kostřec samičky a samečka,sám uvidíte rozdíl.U některých párů-mladých je rozdíl velmi nepatrný.Já tedy dávám pap. královským budky ihned po sestavení páru.
Arnny (neregistrovaný) 13.02.2011, 21:32:18 xxx.xxx.143.42
Dekuji Vam panove za Vase rady,necham si to projit hlavou a zhodnotim pro a proti, kazdy urcite mate svou fintu ktera se vam osvecila v praxi, ja hold praxi nemam tak se musim rozhodnout bud tady na internetu nebo u kolegu,kazdopadne vam dekuji za rozeznani samicky.At se Vam dari.
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2011, 21:58:20 xxx.xxx.213.74
Arnny,určitě se rozhodněte sám,jste asi mladý,tak vám na tom roce nezáleží.Kdybyste měl problémy,že vám samička začne snášet mimo budku,budeme řešit i tyto neduhy.Ještě odkaz na zde uveřejněný příspěvek pana Filipa Fojtíka ze dne 31.1.11,také mu samička nesnesla v1.roce,ani ve dvou letech nezačne každá samička snášet.Pan Filip určitě dá vědět jak to s pap.dopadlo.
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2011, 22:47:35 xxx.xxx.195.101
pro 193.236 do vyhledavace od guglu napiste--zluta mutace papouska kralovskeho a najde vam to desitky krasnych fotek
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2011, 14:46:12 xxx.xxx.109.90
Pre pána Jiřího. Pri všetkej úcte,nechce sa mi veriť,aby Vám odchoval 1 - ročný pár pap. kráľovských,hoci pripúšťam,že za určitých okolností /vynikajúce kŕmenie,vitamíny,svetelný režim a super podmienky/ je to možné,ale....... aká je kvalita potomstva? Ja osobne by som také mláďa na ďalší chov nechcel,je dosť možné,že tie mláďatá sú veľkostne nevyhovujúce. Jednoducho všetko má svoj čas.Vlani som Filipovi odpísal,keď sa nádejal,že mu možno zahniezdia toto - nemýľ si ich s určitou etnickou skupinou.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.02.2011, 15:00:36 xxx.xxx.80.34
Loni jsem věděl, že mi ještě nezahnízdí, budku jsem jim dal na seznámení a aby si na ní zvykli. Samice jí navštěvovala, ale nic nesnesla. Letos to už vypadá nadějněji, protože samec samici krmí. Loni jsem viděl nějaké pokusy o páření, ale nic z toho nebylo. Krmili se už loni. Řekl bych ale, že i letos to je ještě takové nejisté.
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2011, 15:22:20 xxx.xxx.109.90
Filip nebojsa,teraz je to už nádejné,keď majú na tretí rok,ale nechci po nich,aby sa už párili.Najprv červenokrídli, barnardi a penanti,kráľovskí poslední - koniec apríla máj a niekedy až v júni.
Jiří (neregistrovaný) 14.02.2011, 16:26:16 xxx.xxx.213.74
Pro pana 109.90,sameček papouška královského byl starý rok a půl,byl z podzimního,druhého hnízdění.Jeho odchov byl naprosto po všech stránkách normální,jak se osvědčilo dále jeho potomstvo bohužel nevím.Jak odchov papoušků červenokřídlých,tak i královských o kterých jsem psal vidělo několik chovatelů.Je pravdou,že to byly výjimky,které se mi za dlouhá léta staly.I z tohoto vyplývá,že i když tito papoušci mají budku,zpravidla zahnízdí až později.Častěji se mi však stávalo,že při prvním hnízdění papoušci královští budku odmítali,Proto dávám budky hned,aby si zvykli,což se mi osvědčilo,ale nikomu nechci můj názor vnucovat,pouze uvádím moje zkušenosti,spíše mám dojem,že mnozí si to raději ponechají pro sebe.
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2011, 16:31:32 xxx.xxx.109.90
A samica bola v akom veku?
Jiří (neregistrovaný) 14.02.2011, 20:19:17 xxx.xxx.213.74
Pro pana 109.90,zřejmě jsem měl odpovědět já,samička byla dvouletá.Začínám se trochu učit na počítači a vzhledem k mému věku už to tak nejde,postupně procházím tematikou zabývajicí se papoušky,tak co říkáte zde uveřejněnému popisu papouška karmínového?
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2011, 22:08:32 xxx.xxx.109.90
Pre pána Jiřího.S tou samičkou dvojročnou je to v poriadku,myslel som, že píšete o ročnej.Samec sa nedivím, lebo tam bol vekový rozdiel 3 mesiace od samca o ktorom som písal ja. K tým karmínovým - nikdy som ich nechoval - ak myslíte ten popis,ktorý je uvedený v druhoch,tak to musí byť jednoznačný omyl.
Jiří (neregistrovaný) 15.02.2011, 10:01:13 xxx.xxx.213.74
Pro pana 109.90,zřejmě jste si nepřečetl můj příspěvek z 11.2.2011 na str.2,důležité však je,že jsme se domluvili.A důležitější však ještě je to,že vůbec takovéto stránky vznikly,je to úžasný projekt a panu Pokornému musíme jen děkovat a věřit,že projekt bude rozšiřován o další druhy papoušků a také dopřesňován,viz. na příklad zde uvedený, zřejmě nepřesný popis papouška karmínového atd.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.