Aktuálně: 4 985 inzerátů174 044 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

"Pro chataře III."

anonymní (neregistrovaný) 20.02.2011, 20:16:08 xxx.xxx.24.205
děkuji všem za rady. Zítra zkusím vyčistit. P=okud máte tip jak budu vděčná. Hobliny jsme dali ale samice je ihned vyhazuje:O(
anonymní (neregistrovaný) 20.02.2011, 20:16:59 xxx.xxx.24.205
OMLOUVÁM se nebyla jsem přihlášená. Vždy zapomenu že to odhlašuje.. MRŇÁTKA jsou naše:O)
jakub.ara (neregistrovaný) 20.02.2011, 20:25:45 xxx.xxx.205.201
No oni to dělaj ale tak dejte větší vrstu. A když to vyházi, tak ji tam dejte nový.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 20.02.2011, 20:52:15 xxx.xxx.226.3
Dáša: pěkná kobylka, je to ČT? Jinak pokud je neobsedlá, proč ji proboha máte tak sešněrovanou? Hraje si jazykem s udidlem? No, až se mě jaro zeptá, co jsem dělala v zimě.Konečně budky i pro aymary hotové,tak teď už jen pro korely a bude....
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 20.02.2011, 21:13:02 xxx.xxx.193.236
Růža : To byla pod sedlem. Každý den na ní mladí jezdí, aby si zvykla :-), jinak má jen ohlávku - ve stáji nebo při procházce. Zítra večer na chatu, ano? Díky moc.
Orina (neregistrovaný) 20.02.2011, 21:25:22 xxx.xxx.109.74
Já bych k těm andulčím mrňatům řekla tolik. Andulky jsou celkem tvární papoušci, takže čistit budku neni problém. Mladé vyndejte do hlubší misky vystalé hoblinama a hobliny přikrejte papírovým kapesníčkem aby se jim čerstvé hobliny netočily kolem nohou. Pokud je budka v tom stavu jako na fotce, tak je potřeba vzít klasickou špachli-menší a celé dno pečlivě od nánosu vyčistit. On je ten nános taky někdy docela dobře na dně přilepený. Pokud bude dno od nánosu mokré, tak na něj dejte noviny, přesně na rozměr budky aby to hrozné vlhko vsákly. Teprve pak dejte hobliny, které upěchujete rukou. Budku si při pěchování podržte zespodu abyste jí neurvala ze zavěšení. Než vrátíte mladé do hnízda, tak je zkontrolujte, jestli nemají nohy obalené trusem. Pokud ano, tak je nutné každou nožku opláchnoz vlažnou tekoucí vodou. Trus se nesmí odstraňovat násilně a musí se nožka oplachovat tak dlouho dokud se trus neodloupne sám.U toho jednoho mrněte je vidět, že jsou nožky čisté, tak snad nebude problém. Tento návod je pouze po andulky u jiných papoušků by bylo takové čištění nemožné. A samice by mladé asi opustila.I když u větších papoušků jsem se s tímhle zaneřáděným dnem nikdy nesetkala
Obrázek
Dalik22 (neregistrovaný) 21.02.2011, 19:57:15 xxx.xxx.22.174
fotky pro chtaře a hlavne pro orinu
Obrázek
Dalik22 (neregistrovaný) 21.02.2011, 20:00:58 xxx.xxx.22.174
dalši fotka pro chataře a pro orinu
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 22.02.2011, 08:36:44 xxx.xxx.109.170
Chatařům a všem milým chovatelům něco pro radost. 1)
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 22.02.2011, 08:39:03 xxx.xxx.109.170
A ještě něco jarního. Tak hezkej den s úsměvem :-))
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.02.2011, 15:24:07 xxx.xxx.80.34
Už nevím s kým, ale s někým jsem si už o tom psal na chatařích... :) Taťka má zítra 40 a naše partie, s kterou jezdíme na dovolené atd. si dělají na kulatiny naschvály. Vždycky příjdou přesně ten den, kdy jsou nározeniny a něcoudělají. Loni měl narozeniny strejda a má velkou zahradu, ale měl starou sekačku, která už skoro nefungovala, tak všichni věděli že chce novou a ze srandy mu koupili kozu, aby mu tu trávu spásla... :D Musím říct, že má nejpěknější trávu v vesnici a tak mu všichni po trávě rozházeli oves a větrákama rozfoukali polistyren :D A to je jenom to nejmenší, těch kulatin bylo víc. Už nevím, s kým jsem se o tom bavil, ale chtěl, abych tady potom napsal, co udělali taťkovi, tak zítra to napíšu.. :) Taťka už se bojí, asi příjdou dneska po půlnoci, protože už mu všichni přáli dobrou noc a ať se pěkně vyspí :)
MARTINAep
MARTINAep (85 příspěvků) 22.02.2011, 16:58:04 xxx.xxx.24.205
Ahoja všemmmm.. BUDKA VYČIŠTĚNÁ!! Jen ty bobany opravdu na nožkách měli. Zkusila jsem pod vodou ale moc to nešlo:O(( ALE PECE JEN TROCHU. A ještě DOTAZ PROSÍM... OPRAVDU JE JEDEN ASI ALBÍNEK.. MÁ ÚPLNĚ ČERVENÉ OČI.. Co stím?? V přírodě přeci málo kdy přežije tkové zvířátko které je tak trochu jiné..
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 22.02.2011, 17:04:22 xxx.xxx.193.236
Ahoj Marti,tak holt budeš mít jednoho albínka, vždyť ti jsou taky fajn,ne? Teď si počkej, jestli bude albino-bílý, nebo lutino-žlutý :-))) Voliéra není příroda,neboj, takováto andulka má normální plnohodnotný život, někteří chovatelé je vysloveně vyhledávají :-))) Zdraví Dáša
Orina (neregistrovaný) 22.02.2011, 17:18:55 xxx.xxx.124.164
Díky za mail, taky musím nakouknout, abych něco přečetla. Ty nožky ,to chce opláchnout pod vlažnou vodou a na nožičku mu nech téct vodu tak dlouho dokud mu pod vodou nožičku úplně neumeješ. Když se to nechá zaneřáděné, tak oni pak z důvodu toho nánosu nemohou ani chodit a záleží, jak je to hodně dlouho na nožičce zatvrdlé, že se mohou prstíky i částečně deformovat. Pochopitelně že mu trochu umáčíš i břicho, ale připrav si papírové kapesníčky a než doneseš ptáčka do budky, tak on v těch kapesníčkách trochu oschne a zbytek oschne na čerstvých hoblinách v hnízdě. Ještě mi napiš jestli něco chceš z tý vaječný směsi.
Obrázek
MARTINAep
MARTINAep (85 příspěvků) 22.02.2011, 17:21:54 xxx.xxx.24.205
filip DÍKYS... já se bála aby se ho ostatní nějak nestranili. DÁŠÍ mě to vůbvec neva....dokonce jsem rozhodlá že si ho dokonce i nechám já:O)))) JINAK mi připadá že vzadu letky vidím do žluta:O)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.