Aktuálně: 5 594 inzerátů168 304 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Pohlavi Andulky

anonymní (neregistrovaný) 21.07.2010, 19:00:06 xxx.xxx.152.54
Můžu se přidat do diskuse? Taky mám bílou andulku- ozobí má béžové, ale vypadá to, že toká s jinou samičkou ..Přikládám fotku- co myslíte- sameček nebo samička?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.07.2010, 20:34:53 xxx.xxx.193.236
Vždyť to je pořád stejný albín jako v předchozím příspěvku! Ale já vás chápu, chcete odpovědi z více zdrojů, ale tyto stránky navštěvují pořád titéž lidé. Opravdu se zaměřte na chování, pokud toká s jinou samičkou, je to opravdu nejspíš kluk. Ono se to vzhledově nepozná. Ještě jedna babská rada - to už tady taky šlo - samičky jsou obvykle uřvanější a kousavější, když je chytnete. Ale to je opravdu babská rada.
anonymní (neregistrovaný) 21.07.2010, 21:12:11 xxx.xxx.152.54
Já jen byla netrpělivá , tak jsem dala dotaz i sem :-)
anonymní (neregistrovaný) 21.07.2010, 21:44:19 xxx.xxx.236.222
Moje bílá andulka je skoro pořád sticha ani jednou mě ješte nekousla je klidná ma te jen ty bílé kruhy okolo nosních direk jinak ozobí je namodralé moje andulka je mladá právě vyletěla z hnízda stýc je chovatel jak jsem už jednou psal a sám si ještě není jist překvapuje mě u andule že je tak krotká a přítulná předešlé andulky takové nebyli měl jsem s nima hodně práce tahle andulka po týdnu se nebojí ruky a ani pohybu pomalu i zobe z ruky je možné že je to tím že je to ještě mládě že není ze zverimexu ale od chovatele už jsem se pár lidí takhle na netu ptal a řekly mi že u albína je to těžké poznat že mají většinou i ozobí zůžove ta moje ale nemá má ho světle namodralé a okolo direk jsou bílé kruhy mate to jestly to není samička
anonymní (neregistrovaný) 21.07.2010, 22:22:59 xxx.xxx.193.236
všechna mláďata mají namodralé ozobí, teprve pak se vybarví. Sameček na modro a samička až je schopna hnízdit na béžovo.Jen ta lutina a albina se vybarvují stejně. Ty prstýnky kolem ozobí mohou pomoci - mají je samičky, já moc na lutina a albíny nejsem, ale pár jsme jich už za ty roky měli.
anonymní (neregistrovaný) 26.03.2013, 19:17:10 xxx.xxx.185.59
samičky mají hnědé ozobí nebo okolo nosa má bilé s modrým okružím Sameček-zobak Fialový,modrý,ružový
Peťula (neregistrovaný) 12.06.2013, 09:29:42 xxx.xxx.38.103
ahoj, celkem se divím jak divizna. Odpověď na 3 roky staré téma a ještě bez otázky. Copak to je za lumpárničku? :-)
anonymní (neregistrovaný) 29.08.2013, 17:46:02 xxx.xxx.44.61
Prosím poraďte mi, mám 2 andulky u kterých nevím pohlaví. Tu bílou s šedými fleky mám přes 2 roky, chvíli tu šedo-modrou obírá peří. Šedo-modrá andulka je stará rok. Dala jsem do klece budku a pořád nic. Je možné, že jsou to dva samci?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.08.2013, 20:08:57 xxx.xxx.180.234
Mate pár andulek šedý samec ta světlá je samička
anonymní (neregistrovaný) 29.08.2013, 20:49:58 xxx.xxx.44.61
Děkuju :) Snad máte pravdu, jsem se zlekla, protože u té světlé andulky trošku začlo namodrávat ozobí ( ale jen tak lehce )
Lenka (neregistrovaný) 05.09.2013, 21:48:40 xxx.xxx.96.116
Dobrý večer, můžete mi prosím také poradit? Chtěla bych si koupit tuto andulku, dá se již poznat jestli je to sameček nebo samička? Moc děkuju za odpověď.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.09.2013, 09:43:57 xxx.xxx.96.158
Tak nikdo neodpověděl, ale nevadí, anduláčka mám už dva týdny doma, je to frajer a myslim si, že je to skutečně sameček. Začíná už mluvit, řiká "ahoj" a "čiko" tak se jmenuje. Většinou je to ještě trochu nesrozumitelný, ale občas to řekne krásně zřetelně :-) Přidávám jeho fotky
Obrázek
Lenka (neregistrovaný) 03.12.2013, 14:44:01 xxx.xxx.141.204
Určitě je to kluk, už má krásně modrý ozobí a kecá mu to jedna báseň. Jsem z něho nadšená. Kdybych to na vlastní oči neviděla, tak neuvěřim, že může andulka tak dobře mluvit. Mám ho od poloviny září a už umí krásně zřetelně: Ahoj Čikoušku, ahoj Čiko, Čiko brouček, pustíme Čikouška, pustí, dáš pusinku, pusinku čikoušku, rošťáku, čágo bélo, dobrou noc čiko, vodička, dáš vodičku, to je šikulka, čiko je šikulka, dobrůtka čikoušku, domeček, pojď prst, pojď... a už ani nevim :D - nakecá toho tolik. Plno slov mu ještě neni ani rozumnět, ale je úžasný jak umí ta slova vhodně použít :-). Je to zlatíčko, vůbec nekřičí, jen si povídá. Nebo vydává zvuky jako když se diví :-). Hodně sem to tu studovala než sem si ho pořídila, bála sem se, když sem četla, že jsou andulky trochu hysterický a pořád ječí, ale Čiko ječel snad týden a co začal mluvit, tak jen povídá a povídá :-)
Renča (neregistrovaný) 02.09.2014, 13:26:59 xxx.xxx.110.29

Prosím je možné že jen toká sameček nebo taky samička??Ale je samotný....zatim nemoznáme podle ozobí co to je,ale dělá takové to povídání kroucení hlavičky nahoru dolu,popoběhne na bidélku sem tam a zobáčkem o bidělko jako že ho otírá jeto povedené.....


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.