Aktuálně: 5 139 inzerátů172 206 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

KaKariky Rudočelý

Vita (neregistrovaný) 27.11.2007, 16:13:38 xxx.xxx.175.11
Zdravim chtel bych se zeptat na neco ohledne Kakariki. Jelikoz mam doma taky jednoho a nevim o tomto ptakovy moc...chtel bych vas porposit o rady co se tyce asi hlavne stravy...jak casto mu podavat a co mu podavat...zatim mu davam jen suchou stravu..(zrni,slunecnicove seminka apod.) ob den spestrim nejakym tim jablkem ananasem kiwim atd...nevim jestli je to to nejlepsi co muze mit a jak rikam nemam s timto druhem zatim moc zkusenosti tak bych byl vdecny za rady a to nejen co se tyce stravy...treba zatim mi porad vydava zvuky typu "op" zvuk "eeeeeek" jsem u nej slysel zatim snad jen jednou...predem dekuji za rady.....;)
hackr
hackr (3 příspěvků) 27.11.2007, 17:09:48 xxx.xxx.14.80
Dobrý den,rozhodně mu přestante dávat slunečnici velice mu škodí.Kakarikovi podávejte směs drobných zrnin,ale kakarik toho moc za den nevyzobe jen pár semínek a to si vynahrazuje ovocem a zeleninou hlavně jablkem.A příště než si pořídíte papouška tak si o něm něco přečtěte.
hackr
hackr (3 příspěvků) 27.11.2007, 17:18:59 xxx.xxx.14.80
Jo a je velice zvědavý ten můj se už částečně ochočil a to ho mám dva měsíce jinak je hodně tvrdohlavý.Skuste si vzít do ruky kousek jablka a ukažte mu to a uvidíte ten fofr jak hned k vám přiletí je to velice nádherný papoušek a není ani moc náročný na vhov.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.11.2007, 11:18:46 xxx.xxx.183.35
Nejdříve si zjistíte, jestli máte samečka, nebo samici. Podle toho se pak bude odvíjet strava. Pokud samce, tak můžete podávat klidně pestrou stravu, ovoce, zeleninu. pokud samici, tak zůstaňte u suchých zrnin. Slunečnicí vůbec nekrmte a pokud ano, tak velice omezené množství.
anonymní (neregistrovaný) 07.12.2007, 23:53:54 xxx.xxx.175.11
Moc dekuji za reakce a rady ktere uz zacinam aplikovat pro dalsi info jsem si zkoci na nove tem vytvorene "hicks" tam budu take dale reagovat...jeste jednou dekuji
Honza (neregistrovaný) 12.12.2007, 19:21:26 xxx.xxx.63.104
Dobrý den.
KDyž má kakariki ve stravě zahrnuto ovoce, zeleninu nemá pak příliš řídký trus?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 13.12.2007, 00:25:27 xxx.xxx.183.35
Dle mého řidký trus je spíše estetický problém. Není to průjem, ale prostě, když má papoušek větší přísun tekutin, tak má řidký trus, ale to se můž přihodit i když nebude mít ovoce a zeleninu. Stačí, když se hodně napije vody.
maca1981
maca1981 (55 příspěvků) 13.12.2007, 20:25:38 xxx.xxx.210.34
Mám dotaz. Jsem si všiml, že samcovi přerůstají drábky. Je teď ještě vhodná doba na stříhání? Mám ho ve venkovní voiéře. U samice je vše v pořádku. Budu muset nejspíš zvětšit průměr bidel.Díky
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.12.2007, 06:18:25 xxx.xxx.168.20
Jedna věc je že drápky přerůstají a druhá věc je, že jsou dlouhé. Pokud drápky přerůstají, tak by měli být ve tvaru půl kruhu. V takovém případě je možné zastříhnout drápky, ale počítejte s tím, že čím více se bude zastřihávat tím více porostou.
anonymní (neregistrovaný) 17.12.2007, 19:27:53 xxx.xxx.161.248
Dobrý Den, chtět bych se ještě zeptat , muj kakariky v posledni době vydává zvlaštní zvuky pripominajci plac...zni to jako takove smutne piskani nevim jak vic to popsat snad uz budete vedet...prosim kdo vi pisnete...mame strach ze by mohla byt treba nemocna....predem dekuji..;)
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.12.2007, 06:40:35 xxx.xxx.183.35
Kakarici vydávají často hodně zajímavé zvuky. Někdy jsou to zvuky připomínající kozí mečení. Dle mého, kdyby vašemu papouškovy něco bylo, tak by se vůbec neozýval, byl by načepýřený, malátný, špatně by se pohyboval, oči by měl přivřené a podobně.
TuTi_fruTi
TuTi_fruTi (2 příspěvků) 18.12.2007, 10:14:34 xxx.xxx.19.82
Mno pane Hicksi jelikož uz jsem projel velkou cast tohoto fora vim ze vy budete jeden z tech hodne zkusenych chovatelu proto jsou vase rady pro me velmi cenne...;)...kazdopadne jelikoz nemam moc zkusenosti s timto druhem nekdy nechapu chovani meho kakariky...proste je to samicka a davam ji snad uplne vse co potrebuje az na slunecnici tu jsem ji davat prestal prave po vasich radach..ale davam ji i jabka kiwi..uz jsem ji dal i drn travy do ktereho jsem ji rozsypal suche zrny..a stejne porad vydava tyto divne zvuky..pripada mi jako by to delal vzdy kdyz si ji nevsimam ale kdyz ji potom vemu a hladim ji lekne se a uleti....
Hann
Hann (250 příspěvků) 18.12.2007, 14:34:14 xxx.xxx.3.38
Zdravim pane Viťo. Také chovám kakarika a chci se Vás zeptat jestli ten záhadný zvuk nepřipomíná něco jako : kňučení ? Ten můj kakariki vydává toto knuceni vzdy kdyz se boji nebo do jeho blizkosti dame cizi vec, vzdy na toto zaknuceni odpovidame neboj, dřív to třeba dělal když sem mu dal mezi draty klece mrkev a jeste ji neznal. jinak sy nevybavuji dalsi situaci kdy takovy zvuk vydaval ale nedela to moc casto ..... az to u nej zase spozoruji u nejake cinnosti a pod. tak se ozvu a vy by ste se na to mohl take zamerit ... Hann
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.12.2007, 14:42:09 xxx.xxx.183.35
Nevím kam s tímto pánové míříte, ale já osobně ptačí řeči nerozumím. Jedno co vím, že každý pták se chová jinak a i jinak používá svůj hlas v určitých situacích. Když jsem začínal s chovem kakariků, tak při prvním páření samec vydával velice zvláštní zvuky. Měl jsem za to, že to dělají samci kakariků v době, kdy se páří. Pozdější zjištění bylo, ale jiné. Další dvě páry tyto zvuky při páření nevydávali, ale vydávají je v jiné situaci. Co z toho plyne? Že každý pták je jiný.
anonymní (neregistrovaný) 18.12.2007, 14:52:54 xxx.xxx.161.248
Velice dekuji za reakci(radu) to s tim strachem neni az tak spatny napad dokonce bych rekl ze je to mozne budu si ted na to davat pozor...jeste jednou dekuj....a hned jsem se chtel zeptat pane Martine jestli tedy chovate kakarika nevim sice jak dlouho jenom jsem chtel vedete jak ja to u nich s ochocenim..a jak to mate vy...ja ho mam asi 3 mesice a jednak je to neposeda ale to k tomuto druhu patri ...jenom bych chtel vedet jestli se treba da naucit aby nemel strach z moji ruky pripada mi vzdy takovy dost nejisty kdyz si ho vemu...
petr (neregistrovaný) 18.12.2007, 16:10:20 xxx.xxx.237.43
Kakariki také potřebují na dno klece písek smíchaný se zeminou kde hrabou a hledají pro sebe vhodné minerály.Mě se osvědčil písek + lesní hrabanka.
Hann
Hann (250 příspěvků) 19.12.2007, 15:28:34 xxx.xxx.3.38
Vubec není zač . snad Vám to pomůže. a jinak pro Ondřeje ja netvrdím že ten jeho pták je úplně stejný, jen píšu co dělá ten můj a pan Víťa sy to už přebere sam . ale jinak v poho =) .......... k otázce ohledně ochočení : Kakarika mam asi 9 měsíců a kupovali sme ho ze zverimexu a v té tobě mu byly asi tři měsíce, byl dost plachý a rukou se hodně bál ale kakarika vždy dostane jeho zvědavá povaha =) prostě sme ho začali lákat na pamlsky a nebo sem ho jen tak pustil v pokoji lehl sem sy na postel a začal sem sy číst a on mě pořád pozoroval a pak přiletnul, třeba jen přilétnul a hned odletěl a čase zustaval déle a déle. Je prostě třeba s ním trávit co nejvíce času a hlevně na něj musí jít člověk pomalu, vše ma svuj čas hlavně v případě ze byl papoušk ze zverimexu. Co se týče ruky te se bojí i ten náš, na předloktí a na ostatních částech těla přistane i pobude ale na prst jde jen nálákaním na pamlsek a dlouho neposedí ale když má dobrou náladu tak se nechá hladit po bříšku a někdy sy i sam vleze na prst =) chce to zase jen ten čas, kterého je dost. Co se týče zeminy tak mi radil pan Ondřej prostě čistý drn, jen ho vždy dobře protřepu aby v něm nebyli žádní živočichové a omyju ho a také mi radil že v kleci takovýto drn může být třeba i dva měsíce. A jestli vás zajíma mluvení tak muj kakariki se snaží napodobovat slovo ahoj ale smíš jen melodii a take napodobuje ne a ano. je to opravdu inteligentni papoušek a vždy kdyz třeba okusuje co nemá tak zařvu nebo spíše zdůrazním slovo NE a on toho nechá, zrovna ho učím aby dělal svou potřebu vždy na kleci ale zatím sme na začatku ale nekdy proste vleze do klece vykadi se a hned jde zase ven tak sy myslim ze sme na dobre ceste =) . . kdyby ste jeste cokoli chtel napiste . s pozdravem Hann
anonymní (neregistrovaný) 20.12.2007, 01:02:41 xxx.xxx.161.248
To s tim zduraznenim uz jsem zacal taky pred nejakou doubou a fakt to funguje a potrebu si kona zatim kde se mu to zrovna hodi..kazdopadne dik za vycerpavajici odpoved..opravdu mi to hodne pomohlo...dik..!!;)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.