Aktuálně: 4 624 inzerátů177 818 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Jak ho dostat na ruku :)

salamounek (neregistrovaný) 24.03.2011, 09:36:31 xxx.xxx.81.125
Hani, polystyren zásadně nedoporučuji, pokud bude tak, že se k němu dostane zobáčkem. Mám ho pod akváriem a ten potvůrka se baví tím, že ho chodí kousat a kuličky jsou pak všude. Už jsem ho přikryla kouskem látky, ale stejně se mi na něj zrovna předevčírem zase dostal. Stačilo, že jsem se na pět minut vzdálila z pokoje a hned byl tam a ďoubal.Až budu čistit akvárko (jinak ho nenazvednu), musím tam dát širší pruh, aby se mu ho nepodařilo vytáhnout a dostat se tak k polystyrenu :-).
Hani (neregistrovaný) 24.03.2011, 21:03:49 xxx.xxx.18.225
Vidíte, to jsem nedomyslela.. Ale kdyby byl třeba hlouběji, tak by se k němu nedostal. Hlavně doufám, že se stěně vůbec bude celkově vyhýbat.. Je fakt, že mít papouška v obyváku není úplně ideální, je tu spousta nástrah.
salamounek (neregistrovaný) 24.03.2011, 22:07:10 xxx.xxx.81.125
V obýváku je ale zase papoušek pořád v něčí společnosti. Mně se opravdu nejvíce osvědčily ty čtvrtky položené nahoře až ke zdi a zatížené věcmi na skříni. Využila jsem ty co bývají na zadní straně nástěnných kalendářů. I když dneska se šetří na všem a kalendáře je často už nemívají. Ale můžou se rozřezat i obalové krabice od různých spotřebičů, hlavně když je to tvrdý papír, který se pod váhou papouška neohne. Zrovna dneska se mi pohádali o něco na ptačím stromě a Čenda, ten nový z voliéry, se divoce rozletěl nad skříň a tam zbuchnul rovnou do plechovek, které tam mám na ozdobu. Jak se z nich chtěl vyhrabat, tak zalezl až ke zdi a nebýt tam ten papír, byl by za skříní. Normálně tam nelítá, ale jak se splašil tak to bylo razdva. Proto skutečně nepočítejte s tím, že tam lítat nebude.
anonymní (neregistrovaný) 25.03.2011, 10:19:04 xxx.xxx.101.192
Nemám přímo dotaz k tématu jen se chci zeptat jestli se dá ochočit alexandr malý dva roky starý,který byl doposud chován mezi ostatními alexandry.Díky Pepa.
Hani (neregistrovaný) 25.03.2011, 13:13:54 xxx.xxx.18.225
Záleží na tom, jak k němu budete přistupovat. Ochočit takového papoušk bude fuška a bude to chtít hodně trpělivosti. Každý papoušek je taky úplně jiný, jeden si vezme krmení z ruky za krátko a druhému to bude trvat měsíce. Musíte si pomalu získávat jeho důvěru. Spíš by mě zajímalo, pročpak chcete dvouročního neochočeného papouška.. Neuvažoval jste spíš o mladším nebo ručně dokrmeném ?
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 25.03.2011, 13:21:50 xxx.xxx.81.125
Zdravím Pepo, dvouletý papoušek není tak starý, takže se ochočit dá, ovšem chce to hodně času a trpělivosti. Bude to trvat určitě déle než u mláděte a hodně záleží na povaze papouška, na jeho bázlivosti a také dominanci. Alexandři jsou dost tvrdohlaví, ale také hodně zvědaví, což můžete využít.
anonymní (neregistrovaný) 25.03.2011, 14:16:40 xxx.xxx.109.90
Na 90% sa to nikdy nepodarí, dostanete ho do situácie, že sa nebude báť ľudí, ale mazlík z neho nikdy nebude.
Jana (neregistrovaný) 13.08.2012, 09:21:44 xxx.xxx.4.50
Prosím o radu, jak přimět mníška, ručně dokrmeného aby mi přistál na ruce nebo ostatně vůbec přiletěl sám a nebál se...
Pyko (neregistrovaný) 21.08.2012, 12:48:33 xxx.xxx.83.33
Musíte na něj pomalu ..pokud ho máte teppr týden nebo tak ,dejte mu tak 14 dní na rozkoukání , pak ho můžete láat na oblíbené krmivo

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.