Aktuálně: 4 864 inzerátů175 092 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

pareni korel i bez budky

lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 05.12.2007, 09:47:06 xxx.xxx.12.42
krasny den preji prosim vas muzete mi nekdo poradit mam par korel oba jeste hodne mlady samecek ma 5 mesicu a samicka 9,samecek se s ni porad pari nechci jeste mlady protoze samecek je jeste nevizrali nemuze se nic stat kdyz nemaji budku??
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 05.12.2007, 10:38:41 xxx.xxx.29.179
Může. Samička může snést vajíčko na zem - to v lepším případě. Ale také v ní může zůstat a pak se to musí řešit, protože jí hrozí i smrt. Měla jsem stejný problém. Bylo by lepší je rozdělit než budou starší a třeba je nechte spolu jen mimo klec - když létají. A nebo jim raději dejte budku a vejce pak odstraňte (až je snůška celá). Také můžete zkusit klec přearanžovat, třeba je to zabaví a přestanou.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.12.2007, 11:09:58 xxx.xxx.168.20
Pravděpodobně jsi ptáky motivoval pestrou stravou, nebo vitamíny, zvýšením teploty, prodložením dne umělým osvětlením. Nikde není psáno, že ptáci natolik harmonují, že se chtějí pářit předčastně, ale má zkušenost, je taková, že pokud nemají ptáci budku a nemají pestou stravu, tak většinou nehnízdí.
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 05.12.2007, 12:22:40 xxx.xxx.29.163
Myslím, že s tou stravou je občas problém. Když chcete svým papouškům dát co nejlepší stravu, měla by být pestrá. V ostatním souhlasím s O.Hálou.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.12.2007, 13:25:48 xxx.xxx.168.20
Jenže problém je i ten, že lidé neví co je vhodná pestrá strava. Setkal jsem se ze spoustou lidí co krmí převážně korely černou slunečnicí a když se jich zeptáte, tak vám odpoví, že jim to hrozně chutná. Ne všechno co ptákům chutná je zdravé. Tudíž bych byl raději opatrnější. Pokud chce někdo zajistit vitamíny, tak jsou různé přípravky, které ptáky nestimulují k hnízdění a páření a přitom dodají ptákům do těla vitamíny. Dle mého se dá krmit pestře aniž by se vyvolaly hnízdní pudy.
Člověk, který není v těchto věcech sběhlej, tak raději ať krmí omezeně než ohrozit ptáky, například vyčerpáním, nebo zmiňovaným zadržením vajíčka.
mirca (neregistrovaný) 05.12.2007, 14:15:44 xxx.xxx.12.42
no dekuji za odpovedi ale moc jsem z toho nepochopila jak je to s tou stravou jak je mam tedy krmit a cim???nemuzu posoudit jestli maji pestrou stravu davam jim normalni zob pro koreli maji tam mineralni kostku a sepiovku a obcas jim dam senegalsky proso v klasech nic vic
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.12.2007, 15:43:45 xxx.xxx.168.20
Pokud krmíte jen tím a žádnými pochoutkami, tak ve stravě pravděpodobně problém nebude. Krmte takhle nadále. Teď nám řeknite. Opravdu se korely páří? A nebo se o to pokouší? Páření většinou probíhá, tak že sameček vleze samičce na záda a páří se klidně i delší dobu. Pokud jsou to jen takové pokusy, tak bych si hlavu nedělal. Ale 9 měsíců stará samička by mohla hnízdit. Bohužel sameček nebude schopen dle mého oplodnit vajíčka a tudíž by samice začala snášet čisté vejce.
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 05.12.2007, 16:12:10 xxx.xxx.29.187
Já bych do jídelníčku určitě zařadila ovoce a zeleninu. Mě se jednou taky pářili mladé korely a po tom, co mi samička "v bolesti" snesla vejce na zem (vypadala dost unaveně a nešťastně), jsem jim raději dala budku, potom jsem vejce odstranila. Myslím, že je lepší "zničit" vejce, než ohrozit život samice. Ale zkuste jim dát třeba víc hraček, nebo změnit polohu bidel, atd. Někdy to opravdu pomůže a za zkoušku to stojí.
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 08.12.2007, 19:45:30 xxx.xxx.12.42
dobry vecer odpovidam na odpoved pana Ondreje no probiha to tak ze samecek vleze na samicku a je na ni tak plus minus 3 minuty a stebetaji u toho.a na odpoved pani heleny bydelka jsem zmenila i hracky pridala a zatim je klid ale problem je ze kdyz dam zeleninu nebo ovoce tak mi to nejedi jak to ze by jim to nechutnalo andulky atd...s tim nemaji problem chtela jsem jim dat treba i pomeranc ale vubec si toho nevsimnou ....a jeste andulky mi pomeranc snedi kolikrat i s kurou neuskodi jim???
Obrázek
Sense (neregistrovaný) 09.12.2007, 09:47:57 xxx.xxx.239.226
Kora nie je problem,len treba poriadne poumyvat
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 10.12.2007, 09:41:02 xxx.xxx.29.187
Já bych pomeranče a podobné ovoce s kůrou raději nedávala - myslím, že ani umytím se chemikálie z kůry neodstraní. To ovoce a zeleninu jim zkuste nastrouhat nebo nakrájet na malé kousky a třeba smíchat se zrním. Většinou to pak ochutnají - mé korely mají např. rády mrkev, rozmražený hrášek, rozmraženou kukuřici, jablko, atd. Některé korely/andulky se větších kousků ovoce/zeleniny bojí.
anonymní (neregistrovaný) 11.12.2007, 18:24:19 xxx.xxx.58.55
Já zkoušel korelám ovoce i zeleninu všechnu dostupnou na zahradě,v lese i v obchodě - naše i exotické a bez úspěchu.Berou akorát nedozrálou kukuřici(a samozřejmě naklíčené a vařené obilniny - kukuřice,rýže...).
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 12.12.2007, 08:48:19 xxx.xxx.12.42
noo to vam moooc dekuju nevedela jsem co vse se muze davat hrasek atd....hned to vyzkousim a nevedela jsem ze muzu i zmrazenou zeleninu(samozrejmne rozmrazenou :-))skusim jim to tedy nakrajet do zrni snad ochutnaji jak rikam andulky s tim nemaji problem ale ty korely ne a ne
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 12.12.2007, 08:58:23 xxx.xxx.29.171
Dejte jen pozor, aby ta rozmražená zelenina nebyla studená. Já ji dávám na chvilku do teplé vody a ona tam rozmrzne :-) . Určitě je lepší zelenina čerstvá, ale teď v zimě jí moc není. Asi raději nedávejte zeleninu z konzervy - je tam sůl, atd. Snad to vašim korelám zachutná :-)
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 12.12.2007, 14:32:48 xxx.xxx.183.35
Nárazově zeleninu nerozmražuji. Mám tušení, že při nárazovém (rychlém) rozmražení zeleniny se vytrácí rychleji vitamíny. Když jdu krmit večer vytáhnu mraženou zeleninu ráno a večer zkrmuji, když krmím ráno, tak vytahuji zeleninu večer a ráno zkrmuji. Někteří chovatelé nejdříve zeleninu umístí do ledničky a pak teprve vytáhnou do místnosti do pokojové teploty.
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 13.12.2007, 09:11:57 xxx.xxx.12.42
dobre dobre taky jsem si rikala ze bych ji vytahla vecer do rana by se rozmrazila a pak treba jen na chvili do teple vody moc vam dekuji za rady :-) skusim to tak a snad se do toho pusti i koreli
anonymní (neregistrovaný) 13.12.2007, 23:18:53 xxx.xxx.248.48
me se zacli parit korely zrovna vcera. tak jsem jim tam radsi honem dal budku. Asi blazni z toho pocasi.
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 17.12.2007, 09:54:30 xxx.xxx.29.187
Když se střídá teplé a studené počasí, tak je to zmást může. Kdyby se vám začali znovu pářit, zkuste jim snížít teplotu a nepřisvěcujete jim přes den. To by také mohlo pomoct. Já mám teď andulky i korely v místnosti, kde je okolo 10 stupnů, přisvěcuji jen na noc a problémy nejsou.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.