Aktuálně: 4 931 inzerátů174 219 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

kakariki problém?

Michela91
Michela91 (1 příspěvků) 03.12.2006, 14:26:26 xxx.xxx.57.161
dobrý den, mám doma papouška kakarikiho a nevím si rady s jednou věcí: je normální, aby měl tento pták část zobáku černou i zevnitř? vypadá to zvláštně, pořád si jej čístí a nevím, jestli nemůže mít nějakou nemoc. Díky.
Karolína Veselá (neregistrovaný) 11.12.2006, 10:34:45 xxx.xxx.82.226
dobrý den, mám od léta papouška kakariki a poslední dva měsíce mu hojně vypadává peří na zádech, hrudi a krku je úplně holý, nevím co s tím, stravu má pestrou, včetně vitamínových tyčinek, vaječných a td. děkuji za radu.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 11.12.2006, 15:56:25 xxx.xxx.64.118
Dobrý den. Lze těžko poradit, protože jste mi toho moc nenapsala, ale přesto se pokusím. První věc na kterou musím upozornit jsou právě tyčinky, které mu podáváte například vaječné mu mohou spíše ublížit než v něčem pomoci. Je více důvodu v čem může být problém, ale já se rozepíši o těch nejběžnějších a pravděpodobně nejpravděpodobnějších příčin proč pelichá. Je známo, že kakarici hodně přepeřují a to i 4X do roka a toto by mohl být jeden z problémů ptáci přepeřují až tak silně, že jsou na určitých místech opelichaní. Další problém by mohla být příliš velká teplota. Kakarici snášejí dobře zimu a i když je venku sníh tak se koupou. Další a závažnější problém u kakariků je, že musí mít neustále přístup k zemině. Pokud nemají tuto možnost, tak často hynou s podobnými příznaky za nevysvětlených okolností, které vědci studují a zatím nedošly k závěru proč tomu, tak je, ale někteří odborníci se domnívají, že kakarici si ze zeminy berou určité složky, které nutně potřebují. Takže doporučuji jít někde na zahradu a vyrýt drn trávy a pak jej předložte kakarikimu do klece i s hlínou drn= tráva, kořínky, hlína) Já osobně svým kakariki dopřávám jedenkrát za půl roku drn trávy. Dále doporučuji podávat některé vitamíny na zlepšení opeření. Já používám přípravek do vody Optimin od firmy Aquamid (jsou i jiné výrobky), tento výrobek se mi osvědčil. Dále by měl mít sépiovu kost a občas mu dejte ptačí grit pokud ho máte. Není pro ptáky důležitý, ale určité složky by si z něj mohl vzít. Chce to taky prostornější misku s vodou na koupání, protože to milují. Pokud ho máte jako mazlíčka, tak minimální délka klece by měla být 80 cm. Pokud uděláte vše jak jsem napsal, tak vše bude v pořádku.
Obrázek
SilverBusa (neregistrovaný) 14.01.2009, 21:42:13 xxx.xxx.35.126
Ondřej Hála: Díky, moc jsi mi pomohl :-) já mám doma taky kakariki a začal pelichat na bříšku :( Koupání měl, nějaké vytamíny taky....Dávám mu do klece dolů nějaké Alpské seno a hobliny, takze jsem zkusil přidat i drn trávy a hned se do něj pustil :-O byl jako malý a vyváděl xD už je zase krasavec, ale občas stejně něco ještě opadne...ale málo :-) Přikládám foto :)
Obrázek
blasinek
blasinek (7 příspěvků) 23.01.2009, 19:22:09 xxx.xxx.159.227
Ahoj chtěla jsem se zeptat, pořídila jsem si loňské mládě kakarikiho. Vypadá zdravě, snažím se aby mu nic nechybělo. Každý den se ho snažím nechat alespoň na chvíly prolétnout. Všimla jsem si zvláštního pohybu co dělá. Jako když jde slepice u toho hlavou dopředu a dozadu, jenomže on stojí na místě. Dneska se mi podařilo shlédnout to zblíska a jako by si dávil potravu zpět do zováku, jako to dělají krávy při přežvykování. Je to normální?? Předem díky za nějaké info
Matěj Veselý (neregistrovaný) 08.07.2011, 16:45:24 xxx.xxx.214.173
ahoj před 2 mi. měsíci sem mému samci pořídil samici a po cca. měsíci začala snášet vajíčka a neustále na nich sedí samec a samice tak z 50% také ale problém je v tom že už mají 18té vejce což mi přijde zvláštní protože sem se dočetl ža kakariki mají do 9 vajec....
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 08.07.2011, 17:15:16 xxx.xxx.193.236
máte opravdu samce? viděl jste se je pářit? S tím počtem vajec, je to hodně, naši kakarici měli opravdu jen do 8 kusů a samec na nich nikdy neseděl, ano, vlezl za samicí, ale nebyl v budce stále, teprve až se líhla mláďata, když krmil, tak tam pobýval delší dobu. Na druhou stranu, co se týče počtu vajec - koupila jsem údajnou samici rozely, kdy chovatel se domníval, že má dvě samice při počtu vajec 19 ks!! a přesto to byl pár. Pokud jsou přestimulováni - může být těch vajec víc, naše penantice jich letos snesla při jedné snůšce 14. Nechala bych to tak do 10. dne od snášky, pokud kakarici sedí, po této době už bude vidět, zdali jsou oplodněná, pokud ne, sledujte dál jejich chování ať víte, jestli máte pár :-)
Matěj Veselý (neregistrovaný) 28.07.2011, 10:50:41 xxx.xxx.214.173
po 20 dnech od meho posledniho prispevku zacala sedet na vejcich i samice a s vejci se stale nic nedeje ale problem je v tom ze si samec zacal trhat peri a dava je do budky a maji tam uz 19te vejce

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.