Aktuálně: 4 835 inzerátů175 153 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

prečo sa mi liahnu postihnuté

anonymní (neregistrovaný) 07.05.2011, 12:08:40 xxx.xxx.110.9
prečo sa mi liahnu postihnuté kuriatka všetky sa naďobávali na ostrom konci vajca a všetky mali postihnuté nohy také pokrivené čo to mohlo spôsobiť
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 07.05.2011, 12:53:35 xxx.xxx.10.4
Zkřížený zobák bývá dědičný,zkřivení noh a prstů je následkem nesprávné teploty!!(podle Baumeistera) Nevěřte čidlům a teplotu zkontrolujete laboratorním teploměrem. Já jsem si změřil rtuťákem teplotu v podpaží. Čidlo tam ukázalo o 0.7 st. více!! Laboratorní teploměr přímo v líhni ten rozdíl potvrdil. Když u stolové líhně nastavíte teplotu 39.1 v horní třetině vajíčka, je tam ve skutečnosti 38.4 a dole je teplota nedostatečná.
anonymní (neregistrovaný) 07.05.2011, 14:23:34 xxx.xxx.110.9
máte pravdu dal som teplomer do vnútra a na liahňovom teplomery ukazuje 38,6°C a na normálno digitálnom 37,6°C tak že teraz to už mám asi dobre lebo pred tým som mal teplotu 37,5 a to znamená že skutočná teplota bola 36,5 tak asi preto sa mi vyliahli postihnuté teraz tam mám prepeličie vajcia tak uvidíme či sa budu liahnuť dobre a ešte jedna otázka položenie vajca nemá žiadny vplyv na to ako bude mláda otočené napr. vajca mám poukladané na takej mriežke a niesu položené presne vodorovne niekedy je jeden koniec vyššie a druhý nižšie to nevplýva na otočenie embrya?
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 09.05.2011, 13:29:51 xxx.xxx.10.4
Můžou klidně ležet.Pár latiček , akorát vedle sebe(takový žlábek), je trochu nakloní špičkou dolů.Já si na nich udělám ze strany křížek a otáčím ho přes širší konec, křížek nahoru a potom dolů.Také měním umístění vajíčka. vždy po otočení jen"lehounce poráším vodou". Otáčím 3 x denně , ale stačí prý 2x.Mám tam sice vlhkoměr, ale moc mu nevěřím. Pod platem s vajíčky mám misky s vodou (od nanukáčů) a to na cca 50% plochy. Tři dny před líhnutím, posunu čidlo tak o 2 cm dolů (to zvýší teplotu). Už neotáčím, ale tři krát deně popráším vodou. Nespěchejte s vyndáním kuřátek, nechte je pořádně oschnout! Po přemístění jim dám zobání na papír a misku s vodou, ve které každému namočím zobák.Tak ať se Vám daří.
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2011, 16:49:16 xxx.xxx.110.9
dnes som otáčal vajcia a jedno sa mi vyšmiklo a spadlo na plastovu podložku z výšky asi 1 až 1,5 cm vajičko nieje prasknuté ani na ňom nič nevidno mohol som zabiť pld vo vnútri vajca jedna sa o prepeličie vajce a teraz v piatok by sa mali začať liahnuť
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2011, 14:37:37 xxx.xxx.64.242
je několik možností!! Vejce dodané poštou(našlehané) ,nebo starší vejce více jak 15 dní a tím delší líhnutí,nebo špatná skladba krmiva pro chovné nosnice!!!teplota hraje roli je-li nížší víc jak 37 a naopak nesmí překročit 39,5 a čas těchto překročených teplot..podle toho jestli je líheň s nuceným větráním nebo bez!!!!
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2011, 14:39:32 xxx.xxx.64.242
pro Wandys1..teplota se má snížit v dolíhni né zvýšit

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.