Aktuálně: 4 848 inzerátů175 177 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

mazlicek:amazonan/zako/senegal

Kacik
Kacik (6 příspěvků) 27.12.2007, 17:28:48 xxx.xxx.45.226
Dobry den!
Rada bych si poridila papouska, jako domaciho mazlicka. Mam zkusenosti pouze s chovem andulky, ale verim, ze pokud budu mit papouska rada a budu dodrzovat zakladni pravidla, zvladnu i jiny druh. Premyslim, o zakoupeni rucne dokrmovaneho mladete zaka, anebo amazonana. Z Zaka mam trochu obavu, pry si casto oblibi jen 1 clena rodiny. Vzhledem k tomu, ze papouskovo rodina budu ja a pritel, mam jen asi 50% sanci, ze me bude mit rad :o( Zakove i Amazonani jsou dost velci, proto do meho "rozhodovaciho seznamu" pribyl jeste senegal, ktery je o neco mensi, ale zase pry neni tak upovidany...Pomuze mi nekdo s vyberem noveho kamarada? Predem moc dekuji!
cone
cone (1412 příspěvků) 27.12.2007, 18:43:55 xxx.xxx.176.221
Dobrý večer,zkušenost mám jen s dokrmenými, krotkými senegalci.Jž několik let dokrmuji senegalce, většina je určena jako PET mazlíčci.Dokrmování provádim sám, čas od času mi vypomůže dospělý syn. Ve více případech, kdy si chce mazlíka papouška pořídí žena, skončí v oblíbenosti až na druhým či třetím místě, až za muži. Ta vazba na muže je velmi silná, nesouvisí s pohlavím dokrmovaného papouška, předpokládám, že časem vyšumí a senegalec si oblíbí všechny členy domácnosti stejně. Samozřejmě ty, kteří se mu věnují.Jinak neznám mluvicího senegalce, který by mohl konkurovat žakům nebo amazoňanům. Spíše napodobují různé zvuky z oklí a melodie.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 27.12.2007, 20:06:49 xxx.xxx.109.153
Zaujal me vas poznatek o oblibenosti u papousku. Jak jste na to prisel?
Mam Amazonka a strasne nerada bych u nej byla na 2miste. Mate pocit ze to odvisi od toho jaka osoba pap. dokrmuje? Nebo jak je to mozne?
cone
cone (1412 příspěvků) 27.12.2007, 20:26:02 xxx.xxx.176.221
Myslím, že to je závislé od toho, kdo se mu nejvíce věnuje.Když uvážíme,že na své ptačí rodiče si nepamatuje, krmí ho jeden a tentýž, hraje si s ním vždy jen muž/ chodím s ním krmit ostatní papoušky do zimoviště, pracuji s ním na rameni na PC atd /.Takže v mém případě to tak funguje, asi při dokrmování ženou by to bylo jiné.Za optimální bych pokládal střídavé krmení muž/žena. Už je vidět, že i v kontaktu s mojí ženou je senegalec trochu nesvůj, strpí manipulaci, ale vevyhledává nadměrně tuto pozornost.Toto jsou poznatky tlumočené novými majitelkami, které jsem dal do souvislosti s předchozím děním v okolí mladěte. Cone
Obrázek
cupenka1
cupenka1 (34 příspěvků) 27.12.2007, 20:30:10 xxx.xxx.131.78
dobrý den.ja mame asi rok stareho senegalce.ked sme si boli ponho u pani ktora ho dokrmovala tak nam povedala ze nesnasa chlapov pretoze ho dokrmovala ona ako zena.mozem vam potvrdit ze muzov nema doteraz rad.mojho otca toleruje ale nejde za nim a kuse ho.myslim ze na tom nieco je.ked ho dokrmuje zena viacej prilne k tomuto pohlaviu a zase naopak.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 27.12.2007, 21:19:17 xxx.xxx.109.153
No ja si s mym papouskem hraji porad. Dokrmen je muzem. Vse delame spolu, hrajem si, koupem se, varime... Papousek se strida mezi mnou a mym pritelem podle toho kdo z nas vyviji zajimavejsi cinnost k tomu jde.. Podle toho co pisete se mi zda ze zeny o kterych mluvite k pap. pristupuji spise pasivne. Nevim, velmi nerada bych byla u sveho papouska na 2 miste. To je ma nocni mura.
anonymní (neregistrovaný) 27.12.2007, 21:20:26 xxx.xxx.109.153
stejne bych si rada jednou dokrmila pap. sama. Mam amazonka tak treba senegalce.
cone
cone (1412 příspěvků) 27.12.2007, 22:36:04 xxx.xxx.176.221
Mohu srovnat dokrmování senegalských, konžských papoušků osobně, pap. žako asistuji občas u kamaráda.Senegalci se mi jeví nejhůř adaptabilní, hlavně mezi 4 až 7 týdnem věku je s nimi nejvíc práce.Ale před léty jsem do toho spadl neplánovaně a myslím, že to může zvládnout každý, kdo má trochu citu k živým tvorům a jistou dávku trpělivosti. V každém případě mohu říci, že konečný výsledek stojí za to.
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.12.2007, 13:34:16 xxx.xxx.183.35
Každý papoušek má své plusy a mínusy. Senegalci mají těžkou pubertu a většinou si oblíbí jednoho člena rodiny. To kdo papouška dokrmuje má velký vliv na pozdější přivyknutí na určité pohlaví. Asi bych se podíval po papouškovy Konžském. Žako je dosti labilní a každá změna ho stresuje. Je u něj častý problém ze škubáním peří. Amazoňani jsou docela hluční a samci v dospělosti jsou značně agresivní. Senegalci mají složitou pubertu a pokud se zanedbá jeho výchova, tak je velký problém.
Kacik (neregistrovaný) 28.12.2007, 18:36:07 xxx.xxx.45.226
Dekuji za vsechny prispevky. V tuto chvili jsem asi ze seznamu vyradila Zaka a jeho misto zaujal papousek konzsky. Za nim je v zavesu senegal a na tretim miste zatim stale amazonan. Vse co jsem zatim nasla na webu hraje pro papouska konzskeho. Pokud mate nekdo osobni zkusenost, prosim sem s ni :o))
cone
cone (1412 příspěvků) 28.12.2007, 20:38:18 xxx.xxx.176.221
Konžských papoušků jsem dokrmil snad 20, ale vždy putovali do dalšího chovu. Mám - ponechal jsem si 3 mladé, nyní mají rok, jsou ve voliéře, dále je nějak neochčuji a jsou stále schopni mi při krmení po ruce přešplhat na rameno, eventuelně se proletět. Stejné zkušenosti má i př. Novák, který má jeden z našich prvních odchovů.Ale mohu potvrdit, že v době odstavu do voliéry nebo k novému majiteli jsem vždy na měkko, jsou prostě úžasní, milí, a při dobrém dalším vedení majitelem musí takoví nepochybně i zůstat.Hovoří pro ně dále i skladnější velikost a v dospělosti velice pěkné zbarvení.Trošku proti stojí pořizovací náklady. Zdravím Cone
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.12.2007, 21:05:25 xxx.xxx.183.35
Ano a další důležitou věcí pro vás by měla být i pořizovací cena. Druhy, které máte na seznamu jsou v různé cenové kategorii. Například dokrmeného senegalce seženete cca 4-5 tisíc Kč. Papoušek Konžský bude stát mnohem více a zde záleží na zeměpisné formě. Buďto menší forma Fantiensis a nebo větší, krapet dražší forma Gulielmi. Co se týká Amazoňanů, tak je třeba si uvědomit, že amazoňani podléhají registraci Cites, například běžněji dostupný Amazoňan Oranžovokřídlý (venezuelský) stojí dokrmený přibližně 8 - 10 tisíc Kč. Velice vhodný kandidát z Amazoňanů je například Amazoňan modročelý, který nepodléhá registraci CITES. U Amazoňanů modročelých jsou dostupné dvě zeměpisné formy Aestiva a pěknější forma Xanthopteryx. U těchto papoušků počítejte, že cena bude rapidně vyšší a to klidně i nad 15 tisíc korun za dokrmené. Dále musíte počítat s vhodnou klecí, která vás přijde minimálně na 4 tisíce Kč.
.
Kacik
Kacik (6 příspěvků) 28.12.2007, 21:23:39 xxx.xxx.45.226
Moc dekuji za dalsi inforace. O cenach jsem si jakz-takz udelala obrazek z nekterych inzeratu na webu. Samozreme bych rada papouska levnejsiho, na druhou stranu to bude vlastne clen rodiny, a tak bych nerada setrila na nespravnem miste. Preferovala bych asi mensi formu papouska Konzskeho, doufam jen, ze az se konecne rozhodnu, nezjistim, ze je "nedostatkovy" a ze se mi podari ho sehnat :o)) Snad nebude velka drzost zeptam-li se tedy rovnou - Cone, jak to u Vas a vaseho pritele vypada s hnizdenim techto papousku? Moc dekuji!
cone
cone (1412 příspěvků) 28.12.2007, 21:37:03 xxx.xxx.176.221
Momentálně mám před odstavéním mláďata a další by se měly líhnout počátkem ledna.Pokud nepřekvapí ještě nějaký jiný pár, tak další mláďata budou až koncem r.2008. Forma, kterou odchovávám je fantiensis / menší /
Pro p. Hálu, momentálně samice fnt. jsou i dražší než samci glm.Stejná situace je i u v minulosti ne moc oblíbených liberijských žaků - samice jsou nyní také mimo obvyklý cenový rámec.A spíše nejsou k mání.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.12.2007, 23:01:05 xxx.xxx.183.35
Pro pana Šišku. Nedostatkovým zbožím jsou celkově samice. Například i u senegalců. Podle mě hodně chovatelů při dokrmených papoušků, kteří jdou do rodiny, jako mazlíčci nedělají cenové rozdíly při pohlaví. Jinak tomu je při prodeji ptáků do chovu. Samozřejmě tomu je pravděpodobně jinak u vzácnějších méně rozšířených papoušků, jako například žaků liberijských, nebo papoušků Konžských. Aby jste mě opět nechytal za slovo. Samozřejmě je dost chovatelů co je odchovává, ale ve srovnání například ze Senegalcem, nebo Amazoňanama je to značný rozdíl v odchovech a o tom se můžeme přesvědčit i v inzerci, takže věřím, že zde se hodně pohlíží i na pohlaví.

Jinak zde je další kontakt na chovatele těchto papoušků a chová i papoušky senegalské.
Pan Daněk / Brno / 607 787 737
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2007, 15:02:27 xxx.xxx.169.34
Dobry den, chtela bych se zeptat, ktere pohlavi se nauci lepe mluvit - Samice nebo samec??
Dekuji!
cone
cone (1412 příspěvků) 29.12.2007, 15:57:48 xxx.xxx.176.221
Co se týče mluvení, tak není jednoznačně řečeno ani u rozšířenějších pap.žako, kdo je vhodnější, zda samec nebo samice na mluvení. Myslím, že u konžských ani u senegalců to zmapováno nebude také.Já se přikláním k názoru, že je to velmi individuální.A ještě obstojně mluvícího senegalce jsem neviděl, ale netvrdím, že neexistuje.Navíc u senegalců ani u ostatních zmiňovaných druhů všichn majitelé / chovatelé / ani pohlaví s jistotou / DNA, endoskop./ neznají.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.12.2007, 22:25:18 xxx.xxx.168.20
Taky se přikláním k tomuto názoru. Značná část chovatelů, aletvrdí, že samci mají lepší vlohy k mluvení. Sám to nemohu potvrdit. Ve svém chovu vlastním dokrmenou samice papouška senegalského (DNA), která se naučila 4 slovíčka a pak se naučila různé zvuky. Co jsem měl Amazoňana oranžovokřídlého samičku (DNA), tak se docela rychle naučila říkat slovíčko AHOJ. Prostě si myslím, že je to hodně individuální a i když si někdo pořídí žaka s tím, že mu bude od rána do večera mluvit s tím, že je to nejnadanější papoušek na mluvení, tak i přesto se může stát, že neřekne ani jedno slovíčka a v životě se nenaučí mluvit.
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2007, 18:29:54 xxx.xxx.93.119
Pro Kateřinu : stejný problém jsem kdysi řešila, chtěla jsem žaka, ale nakonec jsem si netroufla na jeho velikost a složitou povahu a pořídila jsem si senegala . Po žakovi touha zůstala a tak přibyl i žako. Teď mám dva senegaly a dva žaky a srovnání - učit mluvit žaky je triviální, mluví opravdu krásně nahlas a intonacemi všech členů rodiny. Senegalové vypískávájí melodie a snaží se říkat svá jména. Na mazlení jsou pro mne lepší senegálci... jsou to taková malá milá zlatíčka...položíš je na záda, nedělají takový kravál jako žakové, dokonce nedělají takový nepořádek a nepráší se z nich jako ze žaků. Žako přilétlý na hlavu je velmi nepříjemný, senegala budeš mít jako vlasový doplněk. Pubertu mají žakové taky, ale vzhledem k jejich vellikosti nedokáží zaútočit tak přesně jako senegalové. Co se týče p. koňžského... je to prý ti tichý, ale uklovaný společník. Možná by stálo za to si přečíst příspěvky na http://www.parrotclub.sk/forum/showthread.php?id=2477

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.