Aktuálně: 4 596 inzerátů178 079 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Létání venku - ara volně

anonymní (neregistrovaný) 15.08.2011, 11:10:53 xxx.xxx.161.58
Zadavatelka sice píše, že o koupi papouška uvažuje, ale konkrétně Aru nezmiňuje. To znamená, že klidně uvažuje o koupi andulky, ale zajímá ji, jesti volně může lítat Ara. Iva
Peťula (neregistrovaný) 15.08.2011, 11:18:11 xxx.xxx.6.82
Pro Ivu: myslím, že sice zadavatelku hájíte hezky, ale už v titulku jmenovala aru, takže je vcelku logické, že většina diskutujících předpokládá, že má o tohoto papouška zájem. Pokud tomu tak není, jak píšete, pak jde tedy asi pouze o vtip typu, Na kolik úkonů lze zavřít slona do ledničky? ..........Na tři. Otevřu ledničku, dám tam slona a zavřu ledničku. ................... A na kolik úkonů tam lze dát žirafa? .......................... Na čtyři. Otevřu ledničku, vyndám slona, dám tam žirafu a zavřu ledničku. ....... A taková diskuse je opravdu pro zadavatelku i ostatním jistě dobrým pobavením, ale žádným přínosem.
Blanka (neregistrovaný) 15.08.2011, 16:13:36 xxx.xxx.202.179
Já myslím že nejsem jediná koho tato otázka zajímá.Ano uvažuji o koupi papouška,ale ještě nejsem rozhodnuta zda do toho půjdu a jaký druh.A nechápu proč by mělo jít o vtip.Jen jsem předpokládala že když je toto forum o chovu ptáků že se to tady dovím.Ptala jsem se na Ary protože na ty jsem koukala nejvíc a samozřejmě se mi nejvíce líbí.Docela se vašeho fora začínám bát,protože kdykoli se tady někdo na něco zeptá (a nemá chovatelské zkušennosti) tak je ukamenován.Není to bohužel jen můj případ-pročetla jsem tu spoustu diskuzí a děje se to často.Ano zkušennosti nemám a proto se ptám. Přesto děkuji těm co mi slušně odpověděli ,které mi něco dali.
cone
cone (1412 příspěvků) 15.08.2011, 17:46:52 xxx.xxx.67.3
V jednom ze starších čísel časopisu Papoušci byl článek o ochočené ararauně, volně vypouštěné svým majitele a létající dosti vysoko, tuším že to bylo někde u Kladna. Další dost známý chovatel měl krotkého kakadua žlutočečelatého, kterého také vypouštěl volně po okolí prolétnout, takže až takové sci-fi tento požadavek není, ale je nutné vzít v potaz všechna rizika vyjmenovaná Peťulou v předcházející odpovědi.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.08.2011, 18:03:43 xxx.xxx.85.66
Nechápu, proč by tady měl někdo někoho ukamenovávat? To že si někdo řekne svůj názor nebo to co si myslí nemusí snad ještě znamenat že někoho kamenuje. Samozřejmě zdejší fórum je od toho aby tady kdokoli zadával jakákoli témata na věci které by rád věděl nebo se dověděl. Ale je taky samozřejmé, že většina chovatelů má na některá témata svůj názor a to že ho napíši neznamená že někoho kamenuje, jen reaguje na danou věc. Ano, může být sice položená otázka na určité téma,ale můj názor je ten, že nepozoruji nic špatného natom, když mu někdo k odpovědi přidá svůj názor který se k danému dotazu vybízí. Podle mě je trochu pošetilé cítít se dotčen nebo psát něco o kamenování skrz toho že napíši dotaz jako nechovatel na otázku tohodle typu. Snad je to možná i tím, že byla otázka a k ní případný komentář trochu neštastně napsán. Každý ať si to přebere po svém, ale každá odpověd ikdyž "hrubá" je danou informací o kterou jste chytřejší.
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2011, 18:21:20 xxx.xxx.64.128
Děkuju pěkně dostávat hrubé odpovědi. Teď jsem opravdu chytřejší jak to funguje.
Blanka (neregistrovaný) 15.08.2011, 18:38:22 xxx.xxx.202.179
Děkuji pane Šiška:Půjčuji si časopisy Papoušek v knihovně tak se kouknu jestli tam zrovna tento nenajdu a přečtu si tento článek celý.
Milan (neregistrovaný) 15.08.2011, 20:18:38 xxx.xxx.184.66
No ten článek vyšel ale už hooodně dávno. Takto reagující papoušek je jeden z mnoha. Mě překvapuje,že někdo,kdo žádného papouška nechoval,uvažuje o jeho koupi proto,že chce aby volně létal. Uvažujete o vrcholu ochočování/výcviku/ přestože jste ještě nikdy neučila papouška nastoupit na prst.
cone (neregistrovaný) 15.08.2011, 21:19:47 xxx.xxx.67.3
Tím že vyšel hoodně dávno nic neztratil na své výpovídající hodnotě, ten pán, který vypouštěl kakadua také o něj jednou neštastnou náhodou přišel, také velmi hoodně dávno. Jinak Milane reagujete mimo zadání vlákna, když se rozhlédnete kolem sebe, budete mít možnost zjistit, že i čerství absolventi autoškoly nezačínají vždy řídit nějakou odrbanou starou škodovku, ale občas i něco výkonnějšího a hoodně kvalitního.Taková je doba, naučte se s tím žít.
Milan (neregistrovaný) 17.08.2011, 08:57:16 xxx.xxx.178.141
Tím hooodně dávno jsem zadavatelce chtěl říct,že to nenajde v loňských číslech. Bylo to v 6/ 2005.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.