Aktuálně: 4 854 inzerátů175 012 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Agresivní korela

Rapotačka (neregistrovaný) 02.12.2023, 20:38:44 xxx:xxx.7cd0:8754

To je šílený.

Nemám podmínky, nechovám !!!

Sebastian (neregistrovaný) 03.12.2023, 11:21:11 xxx.xxx.29.2

Dnes som ju zasa skúsil dať do klietky ale na chvíľu som odišiel a našiel som ju takto. Vytrácala pierka z krídielok tým vtacatkam. A mám ešte ďalšiu otázku. Tie vtacatka majú už dva týždne a ešte nemajú otvorené oči. Ani táto samička ich v ich veku nemala otvorené a ostala slepá. Majú tam zatiaľ len také malé dierky. Čo som pozeral na internete, tak už by oči mali mať otvorené. Je to v poriadku alebo s tím treba niečo začať robiť? Skúšal som im dať kvapky do oči ako som dával tej samička keď bola po operácii aby sa jej otvorili oči, ale nepomohlo jej to a ani u nich nevidím žiadnu zmenu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (4226 příspěvků) 03.12.2023, 11:38:14 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Sebastian z 02.12.2023, 20:29:54

V tom případě chovejte to, na co finančně máte. Nezlobte se, ale to není argument.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 03.12.2023, 13:30:50 xxx.xxx.147.163
Sebastian:

Dnes som ju zasa skúsil dať do klietky ale na chvíľu som odišiel a našiel som ju takto. Vytrácala pierka z krídielok tým vtacatkam. A mám ešte ďalšiu otázku. Tie vtacatka majú už dva týždne a ešte nemajú otvorené oči. Ani táto samička ich v ich veku nemala otvorené a ostala slepá. Majú tam zatiaľ len také malé dierky. Čo som pozeral na internete, tak už by oči mali mať otvorené. Je to v poriadku alebo s tím treba niečo začať robiť? Skúšal som im dať kvapky do oči ako som dával tej samička keď bola po operácii aby sa jej otvorili oči, ale nepomohlo jej to a ani u nich nevidím žiadnu zmenu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Je to v poriadku alebo s tím treba niečo začať robiť?

Celý  ten váš chov nie je v poriadku. Nemáte podmínky, nemáte peníze a dopouštíte se týrání.

Sebastian (neregistrovaný) 03.12.2023, 14:29:05 xxx.xxx.156.10
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.12.2023, 13:30:50

Ja som myslel tie oči 

Sebastian (neregistrovaný) 03.12.2023, 14:43:28 xxx.xxx.156.10
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.12.2023, 11:38:14

Ja viem. Ja som ich ani chovať nechcel. Povodne som mal len samčeka. Ten ale bol sám tak mi ho prišlo ľúto a kúpil som mu kamaráta no ukázalo sa že je to samička. Začala klásť vajíčka. Väčšinu som musel zničiť lebo som si uvedomoval že na to nemám priestor ale jednu zmätku som im nechal lebo mi jej prišlo ľúto. Vyliahli sa štyri vtacatka ale prežilo len jedno ( tá teraz problémová samička) povodne sme plánovali že male kórejsky niekomu darujete alebo predáme ale hendikepovanu sme nemohli nikomu dať, tak sme si ju nechali. Chcel som im kúpiť väčšiu klietku alebo postaviť voliéru, ale ešte niesom plnoletý takže mi to rodičia zatrhli (neboli ochotný kúpiť papagajovy za, kt. stal vtedy 18€ kúpiť veľkú klietku, kt. začínajú tak na 200€). Ďalšie znášky som im musel tiež zničiť. Tejto mi prišlo zasa ľúto tak som ich nechal. Rodičia sú zatiaľ starostlivý len sa mi nepáčia tie oči. Bojím sa že to bude nejaká genetická vada a že budú tiež slepé. Majú vpodstate zrastené viečka. Zajtra by mala prísť väčšia klietka pre tie papagáje kde bude zatiaľ sama a keď odvhovaju tie vtacatka tak aj s mamou. Naozaj som neplánoval chovať len mi príde strašne kruté a nehumánne ničiť tie vajíčka alebo nebodaj vtacatka. Len by som rad vedel či im ta samička nerobí zle preto že by na nich žiarlila alebo že chce vlastne vtacatka a preto sa ich chce zbaviť alebo to ani nerobí úmyselne lebo je slepá a neuvedomuje si to.

Anonymní (neregistrovaný) 03.12.2023, 15:48:45 xxx.xxx.32.228

Když pominu ten zbytek tak ty oči jsou nemocné. Buď je to genetická vada nebo nějaká nemoc, rozhodně nemnožit dál.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 03.12.2023, 18:39:56 xxx.xxx.147.163
Sebastian:

Ja viem. Ja som ich ani chovať nechcel. Povodne som mal len samčeka. Ten ale bol sám tak mi ho prišlo ľúto a kúpil som mu kamaráta no ukázalo sa že je to samička. Začala klásť vajíčka. Väčšinu som musel zničiť lebo som si uvedomoval že na to nemám priestor ale jednu zmätku som im nechal lebo mi jej prišlo ľúto. Vyliahli sa štyri vtacatka ale prežilo len jedno ( tá teraz problémová samička) povodne sme plánovali že male kórejsky niekomu darujete alebo predáme ale hendikepovanu sme nemohli nikomu dať, tak sme si ju nechali. Chcel som im kúpiť väčšiu klietku alebo postaviť voliéru, ale ešte niesom plnoletý takže mi to rodičia zatrhli (neboli ochotný kúpiť papagajovy za, kt. stal vtedy 18€ kúpiť veľkú klietku, kt. začínajú tak na 200€). Ďalšie znášky som im musel tiež zničiť. Tejto mi prišlo zasa ľúto tak som ich nechal. Rodičia sú zatiaľ starostlivý len sa mi nepáčia tie oči. Bojím sa že to bude nejaká genetická vada a že budú tiež slepé. Majú vpodstate zrastené viečka. Zajtra by mala prísť väčšia klietka pre tie papagáje kde bude zatiaľ sama a keď odvhovaju tie vtacatka tak aj s mamou. Naozaj som neplánoval chovať len mi príde strašne kruté a nehumánne ničiť tie vajíčka alebo nebodaj vtacatka. Len by som rad vedel či im ta samička nerobí zle preto že by na nich žiarlila alebo že chce vlastne vtacatka a preto sa ich chce zbaviť alebo to ani nerobí úmyselne lebo je slepá a neuvedomuje si to.


alebo že chce vlastne vtacatka

Ne, ptáci takto neuvažují. Dochovejte, co máte a holt na lepší podmínky pro papoušky budete muset počkat, až si sám začnete vydělávat.

Sebastian (neregistrovaný) 03.12.2023, 19:12:48 xxx.xxx.156.10
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.12.2023, 18:39:56

Dúfam že to bude čo najskôr. Chcem aby sa mali dobre a boli šťastný. A nevedeli by ste mi poradiť ešte ako by som tu samičku vedel neak napojiť? Je slepá a keďže ju držím mimo klietky tak ma trošku problém s pitím. Jedlo si nájde v poriadku ale vodu veľmi nepije a nechcem aby sa dehydrovala. A nevedeli by ste mi odporučiť aké je nejaké to ideálne krmivo pre korely ktoré nestojí majland? Viem že majú mat pestrú stravu aj s čerstvou zeleninou a ovocím ale myslím normálne do krmitok. Aká značka je najlepšia alebo doporučovaná?

Sebastian (neregistrovaný) 03.12.2023, 21:27:58 xxx.xxx.156.10

To krmivo myslím také nejaké pre vtacatka, aby malo dostatok vitamínov a všetko čo potrebujú.

zjarda
zjarda (125 příspěvků) 04.12.2023, 14:57:05 xxx.xxx.244.108

Zdravím tě, čtu tvé dotazy i odpovědi a popravdě je mě moc líto, že tvý rodiče se k tomu tak negatívně staví, ale na druhou stranu nevím jak jste na tom finančně, tak nikoho neodsuzuji 😭 ale na druhou stranu jsem moc rád, že stále máš takový zájem jim pomoct a aby se měli dobře 👍👍👍. Myslím, že hodně lidí a i já by už to dávno vzdalo! Je to sice kruté, ale na druhou stranu lepší než aby se trápili celý život. Jinak jsem ze začátku myslel, že by to mohlo být vzájemnou příbuzností, ale pak si napsal, že až po čase si koupil tu druhou - doufám, že nejsou od jednoho chovatele nebo zverimexu! A opravdu si myslím, že by bylo lepší se jich zbavit(omlouvám se za krutost) nebo jestli jsem to dobře pochopil, tak už měli 2x odchov a pokaždé ty samé problémy. No a pak bych si koupil u chovatele ručně dokrmené jedno mládě a určitě ti bude dělat větší radost - samozřejmě se mu musíš věnovat a hodně. A s krmením si nemusíš dělat těžkou hlavu nebo korely nejsou až tak náročné. Teď se prodávají různé hotové směsi i přímo pro korely, ale jsou celkem dražší. Proto bych si sám krmení namíchal - 1kg proso červené +žluté+zelené+ bílé, 2kg loupaný(nahý) oves, 1kg lesknici, 1kg kardi, 1kg žíhaná slunečnice. A máš krmení na delší dobu. Taky se dávají klasy prosa, vitamíny a minerály, bílkoviny(vařené vejce), zelené krmení(pampeliška i květ, ptačinec, nať petržele nebo mrkve), větve na okus(bříza, černý bez), samozřejmě čistá voda a nebo při potížích nebo jako prevence čaj z heřmánku nebo černý čaj. 

Jinak studuj 👍v dnešní době máš hodně možností, jak na chovatelských stránkach, tak i na Googlu, YouTube. Přeji hodně úspěchů a trpělivosti a jsem s pozdravem Zappe

Nějaké odkazy a inspirace : 

https://mazloun.cz/korely-papousci-zacatecniku/

https://www.chovzvirat.cz/clanek/53-rozmnozovani-korel/

https://www.ifauna.cz/clanky/6189-chov-korel-tak-trochu-jinak-aneb-par-postrehu.html

https://korela-klub.cz/2011/07/cesta-k-uspechu-1-dil/

https://www.ararauna.cz/2016/10/problem-se-skubanim-mladat-u-korel-chocholatych-jak-zbavit-rodice-tohoto-zlozvyku/

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sebastian (neregistrovaný) 04.12.2023, 16:42:48 xxx.xxx.84.36

Diki moc za odpoved. Áno ich rodičia sú z jedného uverimexu (superzoo v Púchove) a aj som rozmýšľal že by mohli byt príbuzný. Čas sa krmiva tika tak im dávam pestrú stravu ja len či pri vtacatkach netreba nejakú špeciálnu aby mali dostatok vitamínov. Čo ma sklamalo je to že som cez internet kúpil klietku pre tu moju problémovú samičku a pomýlili sa a poslali niečo úplne iné (pripájam fotky) takže teraz neviem čo s ňou. Do klietky ju veľmi nechcem dávať a v krabičke ju ďalší týždeň držať nechcem. Naozaj ju mám rad aj keď robí čo robí keďže sa o ňu starám od malička aj som ju dokrmoval. Ďakujem ešte raz za radu s kŕmením (to s čajom som nevedel). A mám ešte jednu otázku. Kupujem im vitamínu do vody len tam nieje napísané dávkovanie a nechcem ich predávkovať ( tiež príčinám do foto). Vedeli by ste mi odporučiť ako to dávkovač? A ešte čo sa týka finančnej situácie mojich rodičov, tak nemáme veľa peňazí na zvys takže ich chápem.

Obrázek Obrázek Obrázek
zjarda
zjarda (125 příspěvků) 04.12.2023, 18:39:35 xxx.xxx.244.108

Tak jsem ti to teda ještě  našel a není to špatný vitamín, ale co jsem ti napsal (Supervit D) je mnohem lepší.  Dávkování musí být na obalu a když ne, tak není problém na Googlu si zadáš název a máš to, ale i to jsem ti zkopíroval. A ta klec je pro jednu korelu v pohodě 👍 Takže tu korelu v ní hezky zabydli a bude klid. A ještě při odchovu mláďat je nutné dávat vaječnou míchanici(vařené vejce na tvrdo nastrouhat a pak nastrouhat mrkev a přidat strouhanku nebo drcené piškoty a vše spolu zamíchat, aby s toho byla sypká směs a dle možností můžeš přidat mladou kopřivu, pampelišku, nať petržele nebo mrkve na drobno nakrájené a vše posypat Roboranem a Calciem) a dávat každý den. S pozdravem Zappe

To dávkování : 

Značka: Vitakraft Katalogové číslo: 492-11537 Hmotnost: 500 g Pitná voda pro okrasné ptáky obohacená o minerály - doplňkové krmivo. Dávkování: podávejte každý den do běžné pitné vody  3 - 4 kapky do 50 ml pitné vody. Složení: voda, mořské řasy. Analýza vody (na 100ml): sodík 40 mg, draslík 3,6 mg, hořčík 8 mg, vápník 73 mg, chlorid 68 mg, síran 44 mg, dusičnan 3,1 mg, silikát 19,7 mg.

https://www.superzoo.cz/voda-vitakraft-aqua-drink-s-mineraly-500ml/#

Sebastian (neregistrovaný) 04.12.2023, 22:09:52 xxx.xxx.84.36

Ďakujem veľmi za info. A ta vajecna michanice sa ma dávať priamo mláďatám alebo len rodičom? Inak ta moja problémová samička práve uniesla svoje prvé vajce a tak som rozmýšľal že či nerobila zle tým vtacatkam lebo bola nervózna alebo jej nešlo vytlačiť (neviem) lebo to vajíčko mi prišlo väčšie ako to ktoré uniesla jej mama a ona je pritom menšia a príde mi na rozdiel od mami dosť chudá.

Sebastian (neregistrovaný) 05.12.2023, 06:27:29 xxx.xxx.84.36

Uniesla je autokorektor ma to byt zniesla

Jitka (neregistrovaný) 03.01.2024, 22:04:14 xxx.xxx.104.102

Dobrý večer, mám též problém s korelou jmenuje se Jonny umí mluvit byl opravdu zlatíčko je mu osum let. Postupem času začal být zlý dnes dělá nálety a štípe do krve vůbec nevím co s ním dělat už nemůžu projít ani kolem klece okamžitě začne vyvádět a štípat klec poradí někdo co dělat? Děkuji 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.