Aktuálně: 4 698 inzerátů176 874 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

kdo mu pomuze aby neumrel

astrild (neregistrovaný) 31.10.2011, 21:58:18 xxx.xxx.136.183
Hezký den Proč vymýšlíte vymyšlené ,nedávno jsem dal tady na diskusi plánek jednoduchého sklopce do kterého jsem dosud všechny ulétlé ptáky chytil.Sklopec nastražíte do míst kde se uletlý pták zdržuje a jen chodíte alespon 2x denně kontrolovat popřípadě vypustit chycené divoké ptactvo.Uvědomte si že každý nezdařený pokus o chycení ,nutí ho být ještě opatrnějším a nedůvěřivějším.
Obrázek
Lenka (neregistrovaný) 01.11.2011, 15:43:27 xxx.xxx.238.151
Papoušek na zahradě sklopec má, nic nového se tady nevymýšlí. Začal už maličko dosedat i na něj, ale příliš se k němu přibližovat nechce. Psali mi, že pro něj bude asi návrat do domácí klece velice těžký, protože papoušek si hájí své teritorium v sadu a naopak napadá ostatní ptáky, kteří se na "jeho" jabloních ukáží. Úspěchem alespoň je, že k odchytové kleci vůbec po takové době slétnul. Na své majitelky vůbec nijak nereaguje. Kontaktovaný odborník z odchytové stanice ptactva by se měl pokusit o odchyt v tomto týdnu, dle jeho času. Tudíž nevím, který den to přesně zkoušejí, dostávám jen průběžně zprávy e-mailem a telefonáty. Naštěstí je "jakš-takš" teplo a teploty se zase trochu zlepšily, tak to ještě není s jeho existencí nejhorší. Dle mého by měl pak papoušek jít do nějaké velké voliéry, ve které si může lítat, být v přírodnějším prostředí a případně si ve svých 11ti letech najít samičku. Dost mě zajímá, jak bude reagovat po tolika volných měsících na svobodě v malé domácí kleci, odkud stále utíká :-(
Lenka (neregistrovaný) 02.11.2011, 09:33:12 xxx.xxx.238.151
Pro ty, kdo sledují tento příběh: PAPOUŠEK VAŠEK SE JIŽ VRÁTIL DOMŮ! Měl zavěšenou na stromě odchytovou klec, 2x do ní vlezl zkušebně, potřetí ji za ním zaklapli. Přenesli jej domů a úplně bez problémů se mazlí, vlezl si k sobě do klece a je prý naprosto beze změny. Všechny nás to udivuje, ale povedlo se a Vašek bude na Vánoce doma :-))
alena (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:14:13 xxx.xxx.112.110
tak to teda to je nadhera to mel velke stesti ze jsu i lidi kterym neni lhostejni papousek a ze se snazili ho nejak dostat a byly trpelivy krasneee proste at mu zdravicko po nekolika mesicih dal slouzi a ze uz si to bude pamatovat:)vasik jeden
DášaM. (neregistrovaný) 02.11.2011, 11:54:50 xxx.xxx.15.254
No úplná paráda, tak to měll opravdu dlouhý výlet :-)
astrild (neregistrovaný) 02.11.2011, 21:41:06 xxx.xxx.136.183
¨také gratuluji k úspěšnému odchytu.Kdyby měl sklopec ještě automatické závírání tak by byl chycen o dva pokusy dřív .Takový sklopec by měl mít každý chovatel exotů,čím déle je pták na svobodě a čím více neúspěšných pokusu o odchyt ,tím je pták divočejší a více neduvěřivý .

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.