Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Problém s chovem krůťat

L3333 (neregistrovaný) 05.11.2011, 10:53:26 xxx.xxx.142.220
Dobrý den. Chtěl bych vás poprosit o radu, co konkrétně dělám špatně v chovu krůt. Letos jsem známému v líhni vylíhl morečky a tak mi za odměnu 7 daroval. Od počátku jsem je krmil řebříčkem a šrotem. Krůťata nerostly, tak jsme je dával ven na pastvu a k tomu jim dál přidával směs řebříčku a šrotu. Protože byly pořád malé, tak jsem ji začal dávat jednou denně místo vody kozí mléko. To je trochu nastartovalo, ale i když jsem nechával mléko zkysnout a pak je přidával do směsi, pořád nějak nerostly. Naopak po nějaké době se jim deformovaly nohy. Tak jsem koupil Roboran pro drůbež a začal jej přidávat do míchanice. Nohy se sice nezlepšily, ale nepřibývaly aspoň další nemocné. Teď jsem jim začal přidávat brambory a už dříve vařená vejce. Pořád jsou na své stáří takoví mrzáčci, co už mě stály peněz a času a už nevím, co udělat, aby se nějak vzpamatovaly. Jsou to krůty bronzové a mám je v kleci, kde mají žárovku, takže zimou netrpí. Vody mají dost. Kdyby jste mi poradil někdo, co s nimi ještě vylepšit, byl bych vám moc vděčný. Kdybych věděl, co mě s něma čeká, tak už bych se do toho nepustil. Děkuji za odpověď.
J.M. (neregistrovaný) 06.11.2011, 22:29:42 xxx.xxx.105.3
Ihned kupte pro krůťata průmyslově vyrobenou KOMPLETNÍ KRMNOU SMĚS pro KRŮŤATA 1, startovní tj. přesně pro jejich věk. Poradí Vám výrobce krmných směsí. Dříve to bylo ZZN. Zajeďte si pro tu krmnou směs do většího města do ZZN, které má dlouhodobou zkušenost s výrobou krmných směsí. Buďte rád, že Vám ještě žijí. Není snadné odchovat jednodenní krůťata. Na dokonalost krmiva jsou krůťata velmi citlivá ! Dokonce jim hrozí předávkování bílkovinou z vařených slepičích vajec. A už vůbec (domnívám se), že byste je neměl krmit vařenýma bramborama. Musíte jim velmi rychle, nejlépe zítra, koupit tu speciální krmnou směs pro krůťata, abyste je zachránil. Držím Vám a krůťátkům palce. Ať přežijí ! S pozdravem Marková

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.