Aktuálně: 4 957 inzerátů174 122 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Ochočení nedokrmené pyprury

anonymní (neregistrovaný) 25.11.2011, 16:13:29 xxx.xxx.206.128
Ahoj nevíte někdo jak dlouho trvá ochočení pyrury když není dokrmená mám jí doma 3 týden a zatím si jen bere z ruky jablíčko ale to je jediný:(
Orina (neregistrovaný) 25.11.2011, 18:41:10 xxx.xxx.115.143
Nevím od koho jste pyruru kupoval. Já bežně prodávám nedokrmené pyrury a lítají na rameno novému majiteli již další den a po třech týdnech se snaží mluvit. Dopis od nových velmi spokojenýcn majitelů jsem poslala i několika chovatelům co navštěvují chat, aby to nevypadalo, že si vymýšlím. Ono asi záleží i na přístupu neokrmených mláďat po opuštění budky a hlavně o kontaktu s jejich rodiči. Je dost chovatelů, že řeknou že to není možné. Informaci od kupujících jsem poslala přátelům z chatu i z adresou těchto majitelů, aby je v případě informací mohli kontaktovat.
Lenka (neregistrovaný) 25.11.2011, 20:48:58 xxx.xxx.238.151
Nedokrmený jedinec se může ochočovat klidně i půl roku - případ členky našeho fora, šlo o papouška senegalského. My máme také nedokrmenou samici, ale byla v kontaktu s lidmi, i přesto, že byla s rodiči ve voliéře. Naprosto žádný problém s kontaktem, velice se snažila družit. Pokud je papoušek nedokrmený a nechaný volně ve voliéře, velice rychle si zvykne na prostor, nepřítomnost lidí a své hejno. Takto je papoušek vytržen z "přirozeného prostředí a od rodiny", takže nečekejte zázraky. Buďte rád, že bere alespoň z ruky. V žádném případě na papouška nespěchejte! Ani ho nepouštějte, abyste ho pak následně lapal a chytal, to už vám věřit nebude. Nechte jej být, dávejte dobroty, sbližujte se, sedněte k němu a povídejte si s ním apod. Jak říkám, může to trvat i měsíce, pokud to je už regulérně "divoké" mládě, ale podle braní z ruky to nebude tak horké. Důvěru si musíte zasloužit a získat. Dle mého 3 týdny nejsou žádná převratná doba.
Orina (neregistrovaný) 25.11.2011, 22:00:37 xxx.xxx.115.143
Ještě chci upozornit, že se diskuze týká pouze pyrur. S papouškem senegalským to nemá nic společného.
anonymní (neregistrovaný) 26.11.2011, 06:22:18 xxx.xxx.206.128
Tak já nevím co sním je .Je každý den vypouštěnz volijéry i na něj často mluvím tak snad se mi ochočí :(
biker70
biker70 (235 příspěvků) 26.11.2011, 10:00:04 xxx.xxx.48.30
Jak píše Orina, pyrurové se výborně ochočují,když jsou mladí,to můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. Máte,ale jistotu,že máte mladého ptáka a na třeba ročního?? Toho také ochočíte,ale bude to trvat určitě déle....
anonymní (neregistrovaný) 26.11.2011, 10:13:04 xxx.xxx.206.128
Mělo by mu být tak 3-4 měsíce. Má i kroužek s rokem 2011
Orina (neregistrovaný) 26.11.2011, 10:24:30 xxx.xxx.76.103
Nechci nějak chovatele podezřívat, ale bohužel kroužek označuje rok, ale ne opravdové stáří papouška. Pokud chce někdo papouška na ochočení nebo papouška dokrmeného je nejlepší si u chovatele mládě zamluvit v době kdy jsou ještě v hnízdě. Možná, že jsem trochu pesimista, ale pokud nemáte ani zdání jak papoušek po vylétnutí z hnízda vypadá, domluvte se s chovatelem a běžte se na papouška třeba 3týdenního podívat. Tak se přesvědčíte, že nedostanete ptáka z minulého hnízda. V dnešní době je totiž možné úplně všechno. Nejen umně nabarvit papouška do požadované mutace.
anonymní (neregistrovaný) 26.11.2011, 12:02:05 xxx.xxx.206.128
No to je pěkné zjištění já sem si pořídíla papouška abych zněj měla společníka a né jen se na něj dívala. No každopádně mu dám na ochočení ještě asi tak dva měsíce a uvidíme . :(
anonymní (neregistrovaný) 26.11.2011, 16:00:18 xxx.xxx.16.80
chce to hlavne trpelivost a ziskat si duveru papouska. hodne pomaha uplacet piskotkem.
bellina (neregistrovaný) 26.11.2011, 18:06:40 xxx.xxx.174.201
Tak tedy poznatek *dám mu na ochočení ještě asi tak dva měsíce* mi přijde jako zcestný. Nesvědčí to příliš o dobrém vztahu k papouškovi. Můžu se zeptat jak dlouho je papoušek denně puštěný, nebo jak dlouho se mu opravdu věnujete? Vrací se zpátky do klece sám, nebo ho naháníte po bytě, když ho chcete zase zavřít? Ochočování je někdy zkouška trpělivosti i když pyrurové patří k velmi kontaktním papouškům. U mě tedy jdou bez problémů na ruku-pro pamlsek i pyrury z voliéry. Kupovala jsem je oba jako dospělé ptáky odchované pod rodiči. Nijak zvlášť jsem o ochočení neusilovala, jen jsem jim při každém krmení přinesla piškot který milují. Dále mám doma mnou ručně odchované mládě /krmené cca od 10 dne života/ ruky de vůbec nebojí, ale občas prevít štípne až do krve :-( Orina: U vás pyrurky opravdu mluví??? Osobně tedy neregistruji ani nejmenší náznak nějakého slovíčka.
anonymní (neregistrovaný) 26.11.2011, 18:57:22 xxx.xxx.48.30
Kroužek je počítám zavřený,takže pyrura může být klidně z prosince roku 2010. To se začínají prodávat kroužky na další rok. V tomto případě 2011. Starší být tudíž nemůže,ale roční klidně. Pokud je otevřený,tak Vám věk nezaručí nic. Buďte trpěliví a dejte mu čas. Vyhlédněte si co má rád a odměňujte ho,případně lákejte. Biker70
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2011, 08:53:44 xxx.xxx.206.128
Já ho pouštím každý den třeba i třikrát denně tak na dvě hodinky a zavírám ho do klece až když se tam sám vrátí ani by mě nenapadlo ho nahánětmoc dobře vím že tím bych mu ublýžila a už bych ho pak horko těžko ochočila.A jak píšete s tím piškotem, tak ten sem mu nabýzela už několikrát a vůbec ho nechce jen jablíčko. Když na něj mluvím tak mi přidej že je to spíš horší než když na něj nemluvím ,když na něj šeptám polohlasem tak uletí a když mlučím a jen sem dívám tak spíš se přiblýží. Tak já to sama nechápu:(
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2011, 08:57:50 xxx.xxx.206.128
A to už ani nemluvím o mluvení stále na něj mluvím Bonny to je jeho jméno a ani náznak že by se mu chtělo mluvit no ale to já neřeším nevadími když mluvit nebude proto sem si ho nepořizovala jen chci mít z něho společníka:)
Pyko (neregistrovaný) 27.11.2011, 16:13:50 xxx.xxx.83.33
Pokud jste chtěla společníka tak jste si měla pořídit ručně dokrmené mládě(nebo si ho sama dokrmit),Pták opravdu může být stařší takže to s tím ochočením to může trvat déle.Skusila jste ten piškot namočit?někdy to pomáhá.
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2011, 16:27:56 xxx.xxx.206.128
Ano ten puškot sem skoušela i trošku namočit a stejně ho nechce :(
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.11.2011, 17:05:43 xxx.xxx.85.66
zdravím. ochočit papouška je kolikrát těžké, někdy to jde po dobrém někdy to chce trošku přitvrdit a hlavní věc je vydržet a dát tomu dostatek času,ten je rozhodující. pyrura patří k těm které většinou jdou ochočit lépe, ale vždy je to o přístupu a o tom čase. stáří pyrury podle kroužku může být zavádějící, ale proč hned pesimizovat zda ho chovatel "neomladil", nebo "neostařil" první věc u pyrurky kterou chci ochočit, zjistit co má ráda za čím jde. pak,nechal bych ji zavřenou a dal ji co nejmenší klec. pokud ji pustíte a necháte tak dlouho venku pokud si nevleze zpátky a nemá s vámi žádný kontakt, tak ji takřka neochočíte protože si k vám nenajde cestu aby k vám přiletěla. chce to malou klec a podbízet ji přes ni dobroty tak až si na vás navykne a bude sama k vám chodit, prvně skrz klec pak na ruku, musíte docílit toho aby vás brala jako kamaráda a né jako jinou další věc v pokoji.
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2011, 17:34:38 xxx.xxx.206.128
Tak vy si myslíte že bych jí ted už neměla pouštět ven :( A skus jí pustit až mi vleze sama na ruku?A dát jí nenší klec ted má kec 1,5 m na 1,5m . Trochu se mi zdá že je to draztické už si zvikla na velký prostor ale jestli by to mělo pomoc tak bych to i skusila ale už ted mi to rve srdce.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.11.2011, 18:06:33 xxx.xxx.85.66
pro ochočení potřebujete k sobě najít cestu, ta velikost klece je sice fajn a paráda, ale v tak velké kleci ji naučíte akorát přijt si k vám pro pamlsek a pak hurá do prostoru, vezme vás jako někoho kdo nosí dobroty tady toto není tak drastická metoda :-), není to doživotní a dá to možnost lepší spolupráce s papouškem

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.