Aktuálně: 4 636 inzerátů177 748 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

chovatelské téma

Peťula
Peťula (665 příspěvků) 09.12.2011, 19:51:51 xxx.xxx.6.82
Dobrý večer, tak pro všechny, kteří toto téma sledovali se zájmem, a ne jen proto aby poučovali a řešili mé chování, dnes musím napsat, že zdravotní stav se zhoršil, papoušek se v noci začal po celém těle ve zkracujících intervalech lehounce třást, nebyl schopný udržet se ve spánku na bidle. Po prohlídce veterinářem a po pečlivém zvážení šancí na zlepšení i při dalším podávání léků, jsme se rozhodli ho utratit a ukrátit mu tak trápení. Pitva provedena, všechny orgány bez nálezu, dle předpokladu změny v mozkové tkáni, histologie provedena nebyla. Třeba si to tu časem vyhledá někdo s podobným problémem a bude to pro něho přínosnou informací. A neregistrovaní diskutující kritici, Vaše karanténa je Vaše věc, a můj přístup k chovu zase ta moje.
anonymní (neregistrovaný) 09.12.2011, 20:06:20 xxx.xxx.63.251
zdravím.tak to je mi líto.
anonymní (neregistrovaný) 09.12.2011, 20:35:08 xxx.xxx.255.234
Mně je to taky líto. Takže následek úrazu nebo prostě jen nějaká mozková příhoda, spíše asi nějaký nádor.
cone (neregistrovaný) 09.12.2011, 21:29:07 xxx.xxx.67.3
zcela upřímně mě to také mrzí
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 09.12.2011, 22:49:41 xxx.xxx.6.82
Prosím? :-( Vás to ,že jsem se zde i při aktivní léčbě nemocného papouška zeptala na zkušenosti druhých, nějak obtěžovalo? Tak to mě fakt nenapadlo. Ale kdyby jste mi chtěl půjčit svou křišťálovou kouli, pochopím to :-).
anonymní (neregistrovaný) 09.12.2011, 23:26:25 xxx.xxx.255.234
Proč na to reagujete!!??
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 10.12.2011, 08:06:15 xxx.xxx.193.236
Nevím Peťulo, na co jsi svým posledním příspěvkem reagovala - mně je líto, že se ti senegalce nepovedlo zachránit. Obecně ti fandím ve tvém úsilí o chov různě postižených papoušků, jseš dobrá, já bych na to psychicky neměla. Zdraví Dáša
cone (neregistrovaný) 12.12.2011, 12:21:02 xxx.xxx.67.3
Ahoj Petulo, asi ses zde nedozvěděla nic konkrétního, co by zcela vysvětlovalo zdravotní stav tvého seneg. Sám jsem stále více převědčen, že šlo o nějaký nervový ořes po nárazu do hlavy. Nějak mě k tomu závěru ještě více přiblížil článek v poslední Exotě od kolegy J, Cvrčka o odchovu neofém modrokřídlých, kde popisuje mimo jiné problém s jedním odchovaným mládětem neof.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 12.12.2011, 13:22:16 xxx.xxx.106.144
Dobrý den Petro, moc mě to s vaším papouškem mrzí. Do poslední chvíle jsem doufala, že se vám ho podaří zachránit. Pro ostatní - klobouk smekám, s jakou samozřejmostí můžete někoho kritizovat a podstrkovat mu svou myšlenku, o jakou jde diagnozu, když jste papuška ani neviděli. Na to musí být hodně velké sebevědomí.
anonymní (neregistrovaný) 12.12.2011, 13:50:08 xxx.xxx.62.209
jediná kritika se týkala toho, že ačkoli neznám diagnozu papouška a tudíž je potenciálně infekční, neřeším karanténu (karanténa ve vedlejší místnosti, kam běžně chodím a kam mají přístup ostatní ptáci, není karanténou). možná se to může zdát někomu úchylné, ale znám poměrně čerstvý (a ne jediný) případ, kdy si majitelka zavlekla s novým (na první pohled zdravým, na rozdíl od tohoto případu) papouškem smrtelnou chorobu, konec byl opravdu hodně smutný...
cone (neregistrovaný) 12.12.2011, 14:23:13 xxx.xxx.67.3
4 - 62.209 - máte představu jaká že karanténa je vlastně karanténou? Všichni nebo téměř všichni dají nově příchozí přírůstek stranou od ostatních a vyhodnocují nového jedince, jeho chování, příjem potravy, trus, kondici, opeření. Ale to není karanténa! Skutečná karanténa by měla být pokud možno v jiném objektu a obsluhována jinou osobou, která by nové přírůstky obsluhovala. No, myslím, že takovou karanténu asi mnoho z nás nemá, takže případný přenos přes dotyčného človíčka či přes "karantenovaného" jedince přímo dále - nevychází to na stejno? Ale je přeci fajň z anonymity na někoho poukázat jak je takový či onaký. Jo, líbí se mi takové jednání!
anonymní (neregistrovaný) 12.12.2011, 14:58:18 xxx.xxx.62.209
líbí, nelíbí - klidně se navzájem ujišťujte, že karantény netřeba. z mého pohledu, kdy sama zadavatelka několikrát uvedla, že PDD je jedna z možných diagnoz, je nedržení ptáka v izolaci (včetně dalších opatření) a dokonce umožnění zdravému papouškovi do potenciálně infekčního prostředí vstupovat, nezodpovědné.a třeba si někdo rizika takového přístupu na základě této diskuze uvědomí.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 12.12.2011, 16:42:41 xxx.xxx.38.103
Dobrý večer, dnes nemám moc času, tak jen ve zkratce pro 62.209: už od počátku jsem se držela názoru veterináře, který dilataci vyloučil, a vyloučil nutnost karantény. Na základě čeho tak učinil, může být zpochybněno. Ale ani v jednom z mých příspěvků jsem neuvedla, že považuji dilataci jako možnou diagnozu. Pitva dala veterináři za pravdu, a budete se divit, ale pokud by se dilatace potvrdila, uvedla bych to sem do závěru také. Nejde mi totiž o to dokazovat si, že mám pravdu, ale o to, že i takové vlákno může být v budoucnu přínosem pro chovatele řešícího podobnou smutnou situaci. A už to tu klidně nechte zapadnout, papoušek je pryč.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.