Aktuálně: 4 817 inzerátů175 569 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

forpusáčci

Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.12.2011, 20:00:16 xxx.xxx.6.82
Dobrý večer, už jsem dlouho nenarazila na nějaké nové fotky či články o těchto mrňouscích. Nepodělil by se někdo o fotky svých svěřenců a i nějaké nové poznatky z chovu? Díky předem za případné přispění. Moji brýlatí :-)
Obrázek
sunflowersman (neregistrovaný) 17.12.2011, 01:08:54 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer, ne li noc. Forpusové jsou pro mě velmi pěknou výzvou. Dva dny zpátky jsem měnil u dvou párů šedokřídlých samce. Před výměnou skvěle harmonizovaly oba páry, ovšem pouze v rovině toho, že seděli vedle sebe a probírali jsi peří. Po výměně samců se situace poměrně zajímavě změnila. Jeden pár zmizel v budce a druhý pár se krmí. Z těchto aktivit si nedělám žádné předčasné závěry. Forpusáčci vždy umí překvapit. Nedávno se podnesly dva druhy, které bych mohl odchovat prvně, alexandři rudohlaví a aymarové pruhovaní, dva páry již zasedly na snůšku a třetí bude snášet. Přiznám se, že i přes úspěch snesení vajec u dvou druhů, které jsem ještě neodchoval, forpusáci vedou. Zmíněné papoušky bych doporučil obzvláště trpělivým chovatelům. Chování ptáků na misce krmení a celková mentalita je naprosto úžasná. Rod forpus, nyní soudím pouze z hlediska chování, doporuči bych spíše do zkušenějších rukou, tím ovšem netvrdím, že nemůže dobrý harmonický pár odchovat i za podpory laika. Pokud mám shrnou závěrem můj příspěvek, jsem velmi rád, že vznikl a také jsem rád, ikdyž jsem neodchoval, že mohu tyto nádherné a specifické bytosti pozorovat, to je pro mě všenaplňující zážitek. Nyní se již budu těšit na fotky odchovů od všech. Mirek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.