Aktuálně: 4 665 inzerátů177 743 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Srandovní příhody s mníškem

anonymní (neregistrovaný) 10.02.2012, 17:23:00 xxx.xxx.251.222
Dobrý den, nedávno jsem zde psala o našem mníškovi, že snad neznám tiššího papouška než je ten náš. Přikládám to i našemu chování k němu. Psala jsem , že aby byl takto klidný, tichý a spokojený, musí mt v každém případě řád. Takže když odcházíme, každý se s ním musí osobně rozloučit přesnýma slovama, když jdeme spát, tak mu každý musí říci dobrou noc a podobně. Vypadá to směště, ale funguje to na 100%. Dneska se stala jedna věc. Manžel odklízel sníh a šel rovnou do práce. Nerozloučil se! I když já jsme byla doma, mníškovi to nestačilo, a začal řvát jako blázen. Volala jsem manželovi a říkám: Že si se nerozlouči!! A prý že ne, že zapomněl. Takže jsme musela mobil zapnout na reproduktor a musel se s ním alespoň takto nadálku rozloučit a slíbit, že zase přijde. Papouch pokýval hlavou a stichnul. Pak byl zase klid. Takových příhod mám ještě více, například trénuje slova, když je sám doma (šmírovala jsem ho) a až když to dotáhne do dokonalosti, říká je před náma. Slovo "křídýlko" trénoval asi měsíc, to mu dalo nejvíc zabrat, ale teď má výslovnost bravurní. To jen tak pro pobavení.
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2012, 08:39:46 xxx.xxx.248.34
No vážně! Proč bych to sem jinak psala?
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2012, 09:49:17 xxx.xxx.54.250
A ještě tu o Červené Karkulce.
cone (neregistrovaný) 11.02.2012, 10:24:45 xxx.xxx.67.3
Mi to připomíná zlehka La Fontainovy bajky, asi bych neodolal a publikoval bych to třeba v dětském koutku čas. Papoušci.Mezi dospěláky bych s tím moc nelezl.
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2012, 10:34:13 xxx.xxx.248.34
Pro 54250 Opakovaný vtip se už nenosí. Vymyslete si něco jiného. Pro Cone : OK. Chtěla jsem se podělit o zážitky a zároveň ukázat, jaký jsou mníšci bezva. Koukám , že to tady nemá smysl. P.s. Je mi 50 let. Mějte se!
kajik (neregistrovaný) 11.02.2012, 10:48:53 xxx.xxx.16.80
nechapu, co zase vsichni mate. Me to prijde jako pekna prihoda. A kdyz vezmu v potaz, ze jsou lidi, kteri davaj psum oblecky, chodi s nima ke kadernikovi a pod blbosti, tak proc by pani nemohla mit u papouska takovy rezim. Nahodou to je moc pekna prihoda.
anjos01 (neregistrovaný) 11.02.2012, 11:17:36 xxx.xxx.97.220
mne se prispevek take libi.je to hezke,ze pani ma doma takoveho mazlika!
cone (neregistrovaný) 11.02.2012, 14:55:37 xxx.xxx.67.3
Jen se trochu obhájím, neměl jsem na mysli že si vymýšlíte, jen mi to připomíná bajku. S tím publikováním jsem to myslel vážně, mnoho lidí by si to přečetlo a byli by nadšeni, jní by se k tomu postavili podobně jako já a další by to měli za výmysl.A jsem převědčen, že v Papoušcích by to na rozdíl od NovéExoty otiskli. ps - nesnažil jsem být ironický
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2012, 19:55:48 xxx.xxx.248.34
OK, děkuji všem, kteří se mě "zastali". Nicméně mníška už tedy nechám, stejně by mi nikdo nevěřil. ALe teď bych hctěla poprosit o radu, nejraději Peťulu, jelikož se mí být velmi rozumná. Mám párek papoušíčků šedých- Samička 6 měsíců, sameček 9 měsíců.Jelokož se zoufale dobývali do budky (budka zvenku a zavřený otvor zevnitř), tak jsme jim ji, na dopuručení chovatele, otvřela. Od té doby jsou spokojeni a několikrát - třeba 20x denně se páří, a to i "naopak" (samička nahoře), což tedy beru jako hru. Můj dotaz zní. Může dojít v tomto věku ke snůšce, popřípadě kdy. A kdyby ano, není to nebezpečné v tomto věku? Opravdu jsem se zdráhala jim tu budku otevřít, ale renomovaný chovatel mi řekla, že to mohu klidně udělat. Je to můj prní pár papoušíčků, takže nemám žádné zkušenosti. Jenom jsem zjistila, že tak žravé ptáčky jsem tedy nezažila, i když se je snažím samozřejmě nepřekrmovat, krmím jednou za 2 dny DN 68 + zelenina, ovoce, větvičky na okus, ale to nepřeháním. Spíš tedy mají suché. Naklíčené pouze tak 1 x do týden. DO budky jsem dala hobliny. Postupuju dobře. Díky, po zkušenostech, za slušné odpovědi.Iva
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2012, 20:18:19 xxx.xxx.78.58
Taky nechápu proč by se sem nemohly příběhy psát. Náš má už taky za půl roku své zvyky. Nejvíc se nasmějeme, když třeba psi něco vyvedou nebo hned neposlechnou, já na ně křiknu a on se hned přidá nebo povídá tytyty :-)
anonymní (neregistrovaný) 11.02.2012, 20:44:45 xxx.xxx.248.34
Tak to jste mě opravdu potěšil(a) a prostě to musím taky napsat. Náš má natrénováno, že když se děje něco nekalého, tak tak to je něco jako když on někoho kousne. Takže naši psi občas jdou vymetat koš. A mníšek křičí: Kouše, kouše, já tě vidím, nekousej to (ale s takovou dikcí, to je k popukání!), už zlobí, zlobí! ALe už..., ale už (a na konci udělá takový to tc), eště jednou!! Fakt to tak je, my jsme mrtví smíchy! Sice tady zase budu nevím za co, ale tohle jsem musela napsat.
babs
babs (3 příspěvků) 02.03.2012, 16:38:48 xxx.xxx.206.37
Tak nemám mníška, ale amazoňana.Rozloučit se s ním musím když odcházím, jinak spustí bengál.Takže při odchodu:Buď hodný srdíčko a on odpoví Ahoj miláčku.Pokud spěchám a nestíhám, je řev, stejně odemknu a rozloučím se. To samé pokus se začnu oblékat a on nechce abych šla, spustí sám výhružným tonem:Buď hhodný, ano??!!Pokud jím to co on ne(on mé ne, ne já jeho zrní:)) začne s miláčkem, srdíčkem, ovečkou...do doby než dostane.Pak ani slovo.Večer, pokud si dlouho čtu a on chce spát, začne říkat:Chceš spinkat? a ráno když se mi nechce vstávat a on chce žrát čerstvé, začne: Chceš papinkat?A pokud to trvá, umí si odpovědět velice rychle:Vydrž....Myslím že pro ty, co mají jednoho takto ochočeného, na tom není nic k neuvěření.A p telefonu pozná kdo volá a podle toho se snaží odpovídat, osoby s kterými nemluví a kterým naopak řekne ahooooj hned, rozezná okamžitě :))
anonymní (neregistrovaný) 03.03.2012, 11:53:15 xxx.xxx.248.34
Bezva! Já Vám věřím úplně všechno!Náš mníšek je právě úplně to samé! Nikdy neříká jen jedno slovo, ale celé věty nebo i příběhy.Řekne si co chce - dej papáníčko,počkej, dej, vykoupat jóo,... Když něco jím tak mlasá tak dlouho, až mu něco dám. Ptal se pořád PROČ, . Třeba řeknu _ Jdu do města, a on Proč??tak jsme mu říkali Pro slepičí kvoč. Teď to trénuje asi už měsíc a dopracoval se: Proč, pro kvíčí kivoč. ALe on to nakonec dá. Telefon je taky bezvadný, přesně jak píšere vy a vždycky je o kro dopředu. Začali jsem počítat slova, kolik jich umí, ale pak jsme to vzdali. Je to určitě okolo 50 slov. Tak ať se Vám daří a zase něco napište! Hezky se to čte.
anonymní (neregistrovaný) 03.03.2012, 12:44:48 xxx.xxx.91.130
Mne sa príspevok veľmi páči, pobavil ma. Mníška si chystáme kúpiť a tento príbeh ma usitil v tom, že urobíme dobre, bodaj by raz aj náš ptáček bol takýto rodinný typ :-).super!
anonymní (neregistrovaný) 03.03.2012, 12:58:56 xxx.xxx.248.34
Je třeba ručně dokrmený a potom umstit klec do ruchu domácnosti. A hlavně, nic ho cíleně neučit, to je nesedět u něj a opakovat mu slova do zblbnutí.Protože potom je nedokáže používat adekvítně k situaci. Mluvit se naučí sám odkoukáním a oposlechem normálního běhu domácnosti. Potom je to právě takto vtipný. Třeba teď venku štěká pes a náš taky. A mníšek na něj: "Adame ticho, proč štěkáš? Já tě vidím, eště jednou, zlobí, zlobí, ale už, ale už, mlask!!" Fakt prča.
m (neregistrovaný) 07.03.2012, 14:57:52 xxx.xxx.5.211
Tak to náš mníšek ten většinou křičí vždy, když odcházíme nezabere na něj žádná domluva, že se za chvíli vrátím atd..Ale pak stačí když slyší že se otvírá výtach a už křičí že už jdeme. Nemá rát ani když otvíráme dveře od balkónu...si asi taky myslý že někam chceme jít. Ale pěkně umí prchat, když náhodou ukradne nějaký jídlo co nesmí a lítá s ním z místa na místo jen aby to mohl sníst.
anonymní (neregistrovaný) 07.03.2012, 19:12:59 xxx.xxx.248.34
Nedávno jsem zde psala, jak se náš zkouší říkat:" Proč, Proč pro slepičí kvoč". Ještě nedávno říkal : Proč , proč pro kivoč. Trénoval dlouho, až už to má hotový a všem to předvádí. Ovšem s výsledkem nejsme moc spokojeni, jelikož sl mu jaksi nejde. Takže výsledek je "Proč, proč? Pro pičíkvoč", a už to tak asi zůstane.
anonymní (neregistrovaný) 07.03.2012, 19:38:09 xxx.xxx.16.80
:) to je moc hezke. Skoda, ze nemate nahrane video.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.