Aktuálně: 4 828 inzerátů175 274 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

Komentáře k článku

Áronie - málo známá bobule

Vaše jméno:
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Ruda
Dobrý den. Ano právě u zesnulého přítele Karla Vad'ury jsem v loni v létě při osobní návštěvě poprvé ochutnal tyto plody a byli mi doporučeny jako výborný zdroj vitamínu nejen pro naše miláčky ale i pro mě. Hned při cestě domu jsem si tuto rostlinu zakoupil a hned prvním rokem na podzim krásně plodila. Vždy když jdu na zahradu a vidím keře Aronie tak si tiše vzpomenu na výborného kamaráda který již není mezi námi.Děkuji Karle!
cone
ARONIE - je často nesprávně mezi chovateli papoušků nazývána také černá jeřabina. Vzpomenu na svého kolegu a kamaráda, téměř již rok zesnulého Karla Vaďuru, se kterým jsme již touto plodinou krmili kolem roku 1982 - oba jsme v té době byli zapálenými chovateli a obdivovateli ar.
gazd
Omlouvám se, ale opoměl jsem se přihlásit a také podepsat.


Ten mlsoun na koláče je - G.Z.
Naše babičky tyto bobule zavařovaly, dělaly džemy a pekly s těchto plodů skvělé koláče. Jako malý kluk jsem si je pletl s koláči s borůvkami. Také bezinky byly u mé babičky často k vidění v zavařené formě s cukrem. Po přidání cukru se s těchto plodů dají dělat chutné a hlavně velice zdraví prospěšné pokrmy. Dnes je vnímána arónie (jeřáb černoplodý) a bezinka (bez černý) spíše jako doplněk stravy u ptáků. Já jsem byl společně s Adamem ten, kdo netušil a nemohl si vybavit arónii, kteru pan Č.Drozdek využívá pro své ptáky jako doplněk stravy již řadu let. Teprve při získání fotek z netu se mi vrátily vzpomínky na mou babičku a její skvělé," podzimní borůvkové koláče".

Adame, pěkný to článek o ARÓNII, a právě při něm jsem dostal chuť na koláč.
Mohu doporučit používám jako doplněk pro žaky jž 10 let