Aktuálně: 4 342 inzerátů190 140 diskuzních příspěvků17 958 uživatelů

Komentáře k článku

Jak (se) mi snáší australáci

Vaše jméno:
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Je super,že se i někdo pokouší o chov ve skupině,já sám jsem postavil voliéru 2,5krát6metrů a chovám v ní pár rozel pestrých,pár korel,pár andul,pár princezek a pár královských,dříve zde byl ještě pár nádherných,ale ty jsem dal pryč pro křik,jinak je zatím vše v pohodě a ptáci jsou i v době hnízdění bez konkurence.Znám člověka,který má ještě větší voliéru a hnízdí mu v ní druhy,které by si člověk ani nepředstavil.Dejte prosím vědět,jak jste dopadl s barnardama,taky bych si je jednou chtěl pořídit,ale trochu se toho bojím,mám reference,že jsou dost nesnášenlivé,tak ať se daří.
Česnek jako odčervovadlo znám, ačkoliv mi veterinář prozradil, že vůbec nefunguje. My jsme taky červíky neměli, ale co kdyby? Ve venkovních voliérách člověk nikdy neví, jaký trus mu tam zvenku padá. Nemáte jiné zkušenosti s odčervováním? Náš veterinář radí, pouze po provedeném rozboru trusu, nikoliv prevence. Zajímal by mě názor jiných chovatelů.
ondra77
Pěkný článek přeji hodně štěstí v dalších sezonách.
cmalec
To Marty:Děkuji za pochvalu. O barnardech jsem něco málo četl, proto sháním 2-4 mladé kusy, nejlépe letošní, aby si i přes zimu v menším prostoru zvykli na ostatní osazenstvo dřív, než by snad měli chuť do hnízdění. V horším případě mohu část voliéry předělit, zálety mám na obou stranách, i když ten jeden je spíše pro hnídní budky a jako zastínění, určitě ne pro tvrdší zimu pod -10°C. Původně jsem plánoval červenokřídlé, ale ti jsou především v době hnízdění velmi agresivní. Ale i to je možná otázka velikosti a zvyku od mládí. Nicméně barnardi budou to poslední co se do voliéry vejde. Ještě jednou děkuji.
Pěkný chov. Až si ale pořídíte ty barnardy, tak na ně dejte pozor. Můžou být docela dominantní. Ale když budou v hejnu nováčci, možná si netroufnou. Ale i tak hodně pozornosti a předvídavosti a samozřejmě štěstí v chovu.
Moc hezký článek:-) ať se vám to s bernardy vydaří... jinak , jste zajímavý chovatel:-) tolik papoušků v jedné voliéře:-) to musí být krása:-) ale nebojíte se , že se vám pokříží? jinak , ať se vám daří v chovu..:-) jaké mutace korel chováte? můžete mi to napsat buď jsem , nebo na mail: HalodaM@seznam.cz a tykejte mi je mi 11 let. ať se daří! jinak já mám tedka v budce 5 mladých zpěváků pastelových.. hnízdí poprvé. z 6 vajec 6 mladých. bohužel jedno zemřelo:-( mělo prázdné vole:-( ale i tak si myslím , že je to ůspěch!! Mějte se :-)