Japonský čin

Chin

Oficiální zkratka v ČR: JCH
Výška v kohoutku: 20-25 cm
Hmotnost: 2,5-3 kg
Délka života: 12 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 206
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
02.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5093 zobrazení     0 komentářů

Původ má Japonský chin v Číně; byl šlechtěn na japonském císařském dvoře a později i japonskou šlechtou. Objevuje se již více než tisíc let ztvárněný na japonských malbách a bronzových soškách. Soudí se, že byl miláčkem dam, které ho přenášely v rukávech kimona a přechovávaly v bambusových klecích. Královna Viktoria jej obdržela jako dar a z Anglie se poté rozšířil dále do kontinentální Evropy.

Japonský chin je využíván jako společenský pes.

Tento japončík je, co se týče jeho charakteru, živý, inteligentní, hravý a vždy spokojený malý psík, velmi přátelský a laskavý. Je i sociálně snesitelný, takže se dá chovat i ve větším počtu exemplářů. Je ostražitý, ale nikdy vůči člověku agresivní.

Až do vysokého stáří je to příjemný, přístupný a hravý psík. Libuje si na dlouhých procházkách se svým pánem a je schopný se rychle přizpůsobit všem naskytnutým životním situacím. Japonský čin je něžný a zcela oddaný svému majiteli, od kterého se nechá snadno vychovávat a necítí ani potřebu vzdalovat se od něj. Je to nekomplikovaný pes, dobrý chovanec í pro začátečníky, kteří nemají na psa žádné zvláštní požadavky. O srst, která nepodléhá zplstění, se snadno pečuje. Zvýšenou péči vyžadují pouze oči a také nos.

Japonský činNázvy ve světě

Anglicky: Japan-chin

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.