Scink lékařský

Scink lékařský

Scincus scincus

Výskyt: Saudská Arábie
Velikost: 20 cm
Krmivo: Cvrčky, rybenky, šváby
velikost písma:  A A A
31.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7419 zobrazení     0 komentářů

Scink lékařský nazýván též scink obecný, obývá ve volné přírodě Saudská Arábii, také se vyskytuje v celé severní Africe. Scink lékařský žije na písku i v písku.

V dospělosti dorůstá tento druh délky těla kolem 20 centimetrů. Dožívá se věku asi 5 a půl roku. Tělo má tento druh scinků kryté těsně přiléhajícími hladkými šupinami. Základní zbarvení těla je světle hnědé až načervenalé, s tmavými, příčně orientovanými pruhy. Středoušní otvor je vždy uzavřený.

Pro jeden pár dospělých jedinců by mělo mít terárium minimální rozměry alespoň 80 x 50 x 40 centimetrů. Dno, vytvořené z 8 až 10 centimetrů vysoké vrstvy písku, může být pro tyto hrabající ještěry i o něco vyšší. Jako dekoraci, kterou scinkové budou zpravidla ignorovat, vložíme do terária několik kořenů nebo kamenů. Je důležité vědět, že scink obecný sice vyžaduje velmi vysokou teplotu prostředí, ale ke svému životu potřebuje i chladnější oblast. Tomuto požadavku vyhovíme nejlépe tak, že část terária nebudeme vůbec vyhřívat. Potřebu pitné vody kryjí tito scinkové z malé napájecí misky, v níž se výška vodního sloupce bude pohybovat maximálně kolem 1 cm.

Scink lékařský požírá v zajetí především cvrčky ale také rybenky, nymfy švábů, občas i semena trav aj.

Scink lékařskýNázvy ve světě

Anglicky: Sandfish, Německy: Apothekerskink

Foto: http://www.flickriver.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.