Čínský chocholatý pes

Chinese Crested Dog

Oficiální zkratka v ČR: CIN
Výška v kohoutku: 23-33 cm
Hmotnost: 4,5 kg
Délka života: 10-12 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 288
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5916 zobrazení     0 komentářů

Čínský chocholatý pes je plemeno psa, které je téměř bez srsti nebo zcela nahé, má v Číně prastarou tradici a je tam šlechtěno s velkou pečlivostí a láskou. Ke šlechtění jsou využíváni osrstění psi typu Powder Puffs (tzv. labutěnky s jemnou závojnatou srstí), neboť gen zodpovědný za ztrátu srsti (u naháčů) omezuje vývoj zubů a drápů.

Čínský chocholatý pes je společenský pes.

Čínský chocholatý pes je vysloveně příchylný tvor, fixovaný na majitele. Je robustní a vitální, dobře snáší chlad i špatné počasí, které mu nevadí ani na vycházkách. Podmínkou ovšem je, že má dostatek pohybu. Pes je to statečný, ostražitý a téměř neštěká.

Toto plemeno představuje typického bytového psa, který miluje těsný kontakt se svým pánem. Jeho výchova nečiní potíže. Je poslušný pes, není dotěrný ani neruší, i když je živý, hravý a veselý. Je vhodným psem pro lidi s alergií na psí chlupy a pro tělesně postižené lidi. Čínský chocholatý pes je i příjemným doprovodným psem na cestách. Jeho teplá a příjemně měkká pokožka nezapáchá a není ani zatížená ektoparazity. Pes vyžaduje po svém chovateli alespoň občasnou koupel a krémování pokožky. Toto plemeno nesnáší extrémní teploty a zejména pobyt na přímém slunci.

Čínský chocholatý pesNázvy ve světě

Anglicky: Chinese Crested Dog

Foto: http://www.freefever.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.