Bloodhound – svatohubertský pes

Bloodhound – svatohubertský pes

Chien de Saint Hubert

Oficiální zkratka v ČR: BL
Výška v kohoutku: 58-72 cm
Hmotnost: 46-54 kg
Délka života: 10-12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 84
Využití: společník, barvář
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5602 zobrazení     0 komentářů

Bloodhound (bladhaund) je honič, jehož geneze sahá až do sedmého století, kdy byl šlechtěn mnichy v klášteře svatého Huberta z parforsních honičů, proto je také nazýván jako Svatohubertský pes. V Anglii a v Americe je šlechtěn jako výstavní plemeno s extrémně přehnanými znaky, ke kterým patří kůže složená do záhybů a visící víčka.

Bloodhound je výborný honič s vynikajícím čichem, původně využívaný ke koňským štvanicím lovců na černou zvěř, později využívaný i k mantrailingu (prát na lidské stopě) a myslivecky jako barvář. Vždycky raději lovil, než zabíjel.

Svatohubertský pes je mírný, klidný a odevzdaný pes, který se k lidem chová přátelsky; k cizím psům je nesnášenlivý. Není ochoten se podřizovat a výcvik není snadný. Jako strážný a ochranný pes se Bloodhound nehodí. Při práci na stopě je mimořádné precizní, vytrvalý a cílevědomý.

Sebevědomý bloodhound odvádí cílevědomou práci, při které se ovšem nedá snadno řídit a ovlivňovat Pří jeho výchově je třeba dbát na to, aby při prosazován své dominance nesklouzl k agresivitě. S oblibou přijímá práci, která jakýmkoliv způsobem souvisí s vyhledáváním. Svatohubertský pes nemá rád nečinnost! Péče o srst tohoto plemene je minimální.

Bloodhound – svatohubertský pesNázvy ve světě

Anglicky: Bloodhound

Foto: http://en.wikipedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.