Deerhound – jelení chrt

Oficiální zkratka v ČR: D
Výška v kohoutku: 71–79 cm
Hmotnost: 36–46 kg
Délka života: 11-12 let
FCI: X. - Chrti
Číslo standartu: 164
Využití: lovecké plemeno
velikost písma:  A A A
01.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4073 zobrazení     0 komentářů

Deerhoundjelení chrt je velmi staré, od keltských chrtů odvozené plemeno chrta, který byl statutárním symbolem staré skotské šlechty.

Původní využití tohoto plemene bylo při štvanicích na jeleny, losy a divoká prasata. Dnes je Jelení chrt využíván jako doprovodný pes.

Deerhound je v domě tichým a nenápadným psem, který je citové úzce poután ke svému majiteli. Je jemný, příchylný, ale ne dotěrný. Při styku s cizími psy se chová netečně. K cizím lidem je rezervovaný, ale není plachý. Pokud si s ním vytvoříme těsný kontakt a umožníme mu dostatek volného pohybu, bude svévolně odbíhat jen výjimečně.

Odchov deerhounda je pro chovatele velmi náročný. Je to inteligentní a učenlivý pes, kterého se nám podaří vychovat pouze s laskavým, ale důsledným přístupem. Potom bude i v běžném životě poslušný a klidný. Je to velmi dobrý doprovodný pes, který ani nevyhledává lovecké příležitosti. Ovšem uvidí-li zvěř, je ihned připraven k akci. Jelení chrt miluje chrtí závody a nutně vyžaduje příležitost k volnému výběhu, nejlépe na oploceném pozemku, kde se může vydovádět. Je to statný, nepřízním počasí odolávající pes, jehož drsná srst nevyžaduje od chovatele tohoto plemen žádnou velkou péči.

Deerhound – jelení chrtNázvy ve světě

Anglicky: Deerhound

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.