Slovenský kopov

Slovenský kopov

Slovenský kopov

Oficiální zkratka v ČR: SK
Výška v kohoutku: 40-50 cm
Hmotnost: 15-20 kg
Délka života: 11 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 244
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7586 zobrazení     0 komentářů

Slovenský kopov je honič na černou zvěř, jehož vznik se odvozuje od původních keltských honičů, kteří byli v průběhu času kříženi s maďarskými a polskými honiči, jakož i s domorodými chrty. Křížení probíhalo tak dlouho, dokud nevzniklo domorodé plemeno.

Tento honič se vyznačuje vytrvalým, hlasitým, i několik hodin probíhajícím sledováním horké stopy v těžkém terénu. Ostrý Slovenský kopov je nasazován především při lovu černé zvěře nebo škodné zvěře. Uvádí se, že je i spolehlivým hlídacím a strážným psem. Dokáže i po dlouhé hodiny trpělivě čekat.

Co se týče jeho charakteru, je Slovenský kopov je živý a temperamentní pes s výborným orientačním smyslem a dokáže držet nasazený směr. Je velmi inteligentní, rychlý a obratný, což jsou nezbytné předpoklady pro štvaní černé zvěře. Ke svému pánovi je Slovenský kopov příchylný a velmi oddaný.

Slovenský kopov je náruživým lovcem a patří výhradně do rukou zkušeného myslivce. Vyžaduje důsledné vedení a na loveckou strategii zaměřený výcvik. Je to nenáročný doprovodný pes, který se může podílet i na rodinném životě. Městské prostředí mu nesvědčí. Krátká, hrubá a tvrdá srst nevyžaduje od chovatele tohoto plemene téměř žádnou přehnanou péči.

Slovenský kopovNázvy ve světě

Anglicky: Slovakian Hound

Foto: http://www.fototichy.eu

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.