Holub Debrecínský roler

Původ: Maďarsko
Plemenná skupina: Rejdiči
Průměr kroužku: 8 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2508 zobrazení     0 komentářů

Holub plemene debrecínský roler náleží do plemenné skupiny rejdiči, ve které je zapsán pod číslem 849. Původ tohoto plemene sahá do Maďarska, zejména do Debrecínu.

Hlavu má tento holub protáhle zaoblenou s mírně klenutým čelem. Oči jsou perlové s poměrně malými zornicemi. Obočnice pak bývají jemné, dvoukruhové a bledé. Zobák má debrecínský roler střední délky, široce nasazený, s čelem svírající tupý úhel, je světlé barvy. Ozobí bývá jemné s popraškem. Křídla tohoto plemene jsou dlouhá, pod ocasem nesená a země se nedotýkající. Ocas bývá vzhůru nesený a je složen ze 14 širokých, dlouhých per. Šířka ocasu odpovídá šířce zad. Opeření má debrecínský roler hladké. Končetiny jsou středně dlouhé a silně zapeřené. Krk tohoto plemene není příliš silný, hrdlo je vykrojené. Hruď je široká, plná, jen málo zdvižená, mírně dopředu nesená.

Debrecínský roler se v chovech vyskytuje v těchto barevných rázech: bílý, černý, červený, žlutý, modrý černopruhý, dominantní červený, vícebarevný, stříbřitě stříkaný a černě stříkaný.

Mezi nejčastější vady tohoto plemene náleží příliš malé a úzké tělo, příliš vysoký postoj, příliš ploše nesený ocas, delší záda, křídla nesená na ocasu. Rovněž také nižší počet ocasních per, než 14, plochá hlava, příliš prokrvené oko, červené obočnice, tmavší zobák, větší nedostatky barvy a kresby.

Holuby tohoto plemene kroužkujeme kroužkem o průměru 8 mm.

Holub Debrecínský rolerNázvy ve světě

Anglicky: Debrecin Roller, Německy: Debreciner Roller, Francouzsky: Rouleur de Debrecen

Foto: rase-de-porumbei-ro.blogspot.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.