Holub Birminghamský válivý rejdič

Původ: Velká Británie
Plemenná skupina: Rejdiči
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2542 zobrazení     0 komentářů

Birminghamský válivý rejdič je zařazen v plemenné skupině mezi rejdiče. Zapsán je pod číslem 918. Vyšlechtěno bylo toto plemeno, jak již napovídá jeho název ve městě Birmingham ve Velké Británii. Hlava tohoto plemene je středně velká s přiměřeně širokým čelem, nejvyšší bod oblouku hlavy je před očima. Oči mohou být zbarveny různě, buď oranžově, žlutě, perlově nebo tmavě. Oranžové a žluté oči jsou žádané. Obočnice má birminghamský válivý rejdič nevýrazné. Zobák dosahuje střední délky (12-15 mm), je jemný a ušlechtilý. Ozobí bývá nevýrazné a poměrně hladké. Křídla má birminghamský válivý rejdič pevně přilehlá k tělu, dobře kryjí záda, letky jsou přiměřeně široké, nesené na ocasu, ohbí křídel bývá kryto opeřením.

Ocas má birminghamský válivý rejdič krátký a bývá složen z 12 per. Je silný a pevný. Opeření tohoto plemene je pružné, husté a přiměřeně široké, čímž signalizuje dobrého letce. Horní krovky ocasní jsou prodlouženy do poloviny ocasu.

Krk má birminghamský válivý rejdič kratší až střední, v ramennou je silně nasazený, navazuje na hlavu v ladné křivce bez rušivých zlomů.

Postavu má středně velkou, hruď širokou s dobře tvarovaným hřbetem hrudní kosti. Od zadního okraje šíje po konec ocasu by neměl holub být delší než 21,6 cm a holubice než 20,3 cm.

Birminghamský válivý rejdič se u chovatelů vyskytuje ve všech známých barvách a většině známých kreseb – jednobarevní, pruhoví, kapratí, bělohrotí, běloocasí, stříkaní, tygří, strakové, sedlatí, bělohlaví a bradky.

Pro kroužkování tohoto plemene použijeme kroužek o průměru 7 milimetrů.

Holub Birminghamský válivý rejdičNázvy ve světě

Anglicky: Birmingham Roller, Německy: Birmingham Roller, Francouzsky: Rouleur de Birmingham

Foto: cs.wikipedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.