Holub Košický vysokoletec

Původ: Košice
Plemenná skupina: Rejdiči
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3531 zobrazení     1 komentář

Košický vysokoletec je zařazen do plemenné skupiny rejdiči, zaspán je pod číslem 930.

Holub košický vysokoletec má malou hlavu, s viditelným zlomem při přechodu čela do temena. Temeno relativně rovné přechází ve výrazném zlomu do záhlaví. Čelo je šikmé a klínovitě se zužuje. Se zobákem svírá viditelný úhel. Oči tohoto plemene jsou výrazné, perlové. Obočnice pak úzké a jemné, podle barvy zobáku. Zobák je středně dlouhý, tenký a vodorovně nesený, o délce 12-14 mm. Střední linie zobáku směřuje do spodní části oka. Zobák je zbarven světle u bílých, žlutých a červených ptáků. Černý je u ptáků černých a kapratých. Ozobí tohoto plemene je malé a jemné.

Křídla jsou silná, přiměřeně dlouhá, na ocasu volně ležící, nekříží se. Letky jsou dobře složené. Ocas je úzký, navazuje na linii zad, mírně spadající. Opeření je hladké, husté, tvrdé a dobře přilehlé. Končetiny dosahují střední délky, drápky jsou v barvě zobáku. Postoj je elegantní, napjatý, s výraznou pohotovostí k letu.

Krk má košický vysokoletec tenčí, středně dlouhý a vzpřímený. V chovech se vyskytuje v těchto barevných rázech: jednobarevní – bílí, žlutí, červení a černí, dále se vyskytují kapratí, stříkaní a straky.

Kroužkujeme je kroužkem o průměru 7 milimetrů.

Holub Košický vysokoletecNázvy ve světě

Anglicky: Kosice Highflyer, Německy: Kaschauer Hochflieger, Francouzsky: Haut Volant de Kosice

Foto: betesdecompagnie.forumactif.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

16.10.2020, 12:31
Dobrý den, chtěla bych tyto holuby, poradíte mi kde je koupit?
Děkuji