Holub Groninger Slenke

Původ: Holandsko
Plemenná skupina: Rejdiči
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1172 zobrazení     0 komentářů

V seznamu plemen je groninger Slenke zapsán mezi rejdiče, pod číslem 975. Původem pochází z Holandska, jedná se o velmi staré plemeno, které bylo známé již v 16 století. 

Některé plemenné znaky – středně velký, přední partie široká, vysoko nesená hruď, dlouhý esovitý krk, nazad ohnutý, krátká zadní partie. Groninger Slenke je velmi temperamentní, předvádějící letem. Charakteristické je jeho hlasité tleskání křídly. Tlučení křídel nastává před a pod tělem holuba. Tyto vlastnosti jsou především požadovány pro chov, tvar těla a barvy opeření nejsou hlavním cílem chovu.

Posuzované znaky – celkový dojem, držení těla, délka krku, hruď, hlava, držení křídel, barva. Hlava tohoto plemene je dlouhá, úzká, hladká, s vyšším čelem. Oči nejsou v hlavě posazené příliš vysoko, duhovka kolem malé zornice je čistě bílá a k okraji oka oranžově orámovaná, s ohnivým výrazem.

Ocas má groninger Slenke krátký, široký, nedotýká se země. Opeření je plné a dobře přilehlé. Letky jsou od tleskání často narušené. Končetiny jsou krátké, značně dopředu posazené, neopeřené.

V chovech se vyskytuje v těchto barevných rázech – bílý, červený, červeně-plavý, žlutě plavý, červený pásový a žlutý pásový.

Toto plemeno holuba se označuje kroužkem o průměru 7 milimetrů.

Holub Groninger SlenkeNázvy ve světě

Anglicky: Groninger Slenke, Německy: Groninger Slenke, Francouzsky: Slenke de Groninque

Foto: www.gentsekropper.be

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.