Holub Berlínský dlouhozobý rejdič

Původ: Německo
Plemenná skupina: Rejdiči
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1372 zobrazení     0 komentářů

Berlínský dlouhozobý rejdič je zařazen do plemenné skupiny rejdiči, ve které je zapsán pod číslem 805. Původ tohoto plemene sahá do Německa, konkrétně do Berlína a jeho blízkého okolí.

Plemenné znaky – rejdič hrdého a temperamentního výrazu, jemný, štíhlý proporciálně stavěný, vysokého postoje, skoro vodorovného držení těla s kolmo vztyčeným krkem a vodorovným nesením hlavy a zobáku.

Posuzování – celkový dojem, tvar hlavy a zobáku, držení těla, krk, nohy, oči, barva a kresba.

Hlavu má berlínský dlouhozobý rejdič extrémně úzkou, dopředu protaženou a při pohledu shora tvoří klín. Zobák je s čelem v nepřerušené linii, bez patrného odsazení, nebo zúžení. V záhlaví tato linie v pravém úhlu přechází do linie krku. Oči tohoto plemene jsou poměrně velké, s malou zornicí a světlou, skoro bílou, pokud možno neprokrvenou duhovkou. Krk má berlínský dlouhozobý rejdič dlouhý, slabý a rovný, kolmo vzhůru vztyčený, hluboce vykrojené hrdlo.

Postavu má Berlínský dlouhozobý rejdič úzkou hruď, nevypjatou dopředu, břicho slabě vyvinuté, mírně vztažené. Záda jsou plochá, jen málo spadající, úzká i mezi rameny.

Mezi nejčastější vady tohoto plemene patří příliš silné, těžké tělo, široké, nebo odsazené čelo, příliš silné, nebo zaoblené záhlaví, nečistý, příliš silný, ohnutý, nebo sklopený zobák.

Holuby označujeme kroužkem o velikosti 7 milimetrů.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.