Holub Německý výstavní

Původ: Německo
Plemenná skupina: Holubi užitkoví
Průměr kroužku: 9 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3218 zobrazení     1 komentář

Německý výstavní holub je zařazen do plemenné skupiny holubi užitkoví, podskupiny holubi tvaru, ve které je zapsán pod číslem 32. Vznikl před stoletím z poštovních holubů a příbuzných plemen v Německu.

Plemenné znaky – temperamentní, působící dojmem živého a létavého holuba, elegantního zjevu, krátké silnější klínovité postavy, téměř s vodorovným držením těla, jehož jednotlivé jemné části tvoří jeden harmonický celek.

Posuzované znaky – celkový dojem, tělesné tvary a postoj, hlava a zobák, barva opeření.

Hlavu má německý výstavní holub širokou, k zobáku klínovitě se zužující, tvoří se zobákem a ozobím neporušený oblouk s nejvyšším bodem nad očima, v dobře zaoblené linii přechází v záhlaví do linie krku.

Oči má tento holub velké, kulaté a poněkud vystouplé s intenzivně rubínově červenou duhovkou.  Bílí ptáci a některé straky mají oči tmavé. Obočnice jsou úzké, jemné, kruhové, světle šedé až bílé, podle opeření. Ocas má německý výstavní krátký, úzký, křídla přesahuje asi o dva centimetry. Opeření je dobře vyvinuté, hladké a dobře přilehlé k tělu. Krk je spíše delší, tvoří zhruba 1/3 výšky celého ptáka. V ramennou je plně a široce nasazený.

Německý výstavní se označuje kroužkem o velikosti 9 milimetrů.

Holub Německý výstavníNázvy ve světě

Anglicky: German Beauty Homer, Německy: Deutsche Schautaube, Francouzsky: Pigeon de Beauté Allemand

Foto: www.youtube.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

04.12.2021, 12:20
very nice holuba