Holub Francouzská bagdeta

Původ: Francie
Plemenná skupina: Holubi bradavičnatí
Průměr kroužku: 10 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1653 zobrazení     0 komentářů

Francouzská bagdeta je zapsán do plemenné skupiny holubi bradavičnatí. V této skupině je zapsán pod číslem 107. Vyšlechtěno bylo toto plemeno ve Francii.

Plemenné znaky – těžký a statný holub svalnatého těla, vysokého postoje, dlouhého krku, vodorovného držení hlavy a zobáku, málo opeřený.

Posuzované znaky – celkový dojem, hlava a zobák, tvar krku, stavba těla, tvar těla, barva.

Francouzská bagdeta má plochou a úzkou hlavu. Přední část hlavy je dlouhá, zadní část v záhlaví ostře spadající. Při pohledu zepředu klínovitá. Čelo je mírně odsazené. Oči má toto plemeno holuba velké a živé, poněkud vystouplé, perlové, u bílých a strak tmavé. Obočnice široké, krvavě červené, jemné a dobře přilehlé. Zobák je dlouhý a silný, obě části jsou stejně silné. Vždy je zbarven světle. Ozobí bývá dlouhé a ploché. Ocas má francouzská bagdeta dobře složený, ne příliš dlouhý. Opeření je relativně řídké a tvrdé a to tak, že na hrudní kosti a v ramínkách přes opeření prostupuje kůže.

Mezi časté vady patří slabé tělo, tmavý, ostrý, slabý zobák, hrubé ozobí, silně odsazené čelo, chybějící krční ohryzek, krátký, silný krk, krátké nohy, bledé obočnice.

Francouzská bagdeta se označuje kroužkem o velikosti 10 milimetrů.

Holub Francouzská bagdetaNázvy ve světě

Anglicky: French Bagdad, Německy: Franzosische Bagdette, Francouzsky: Bagadais Francais

Foto: harepigeonlove.wordpress.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.