Německý špic velký

Německý špic velký

Deutscher Spitz - Grosspitz

Oficiální zkratka v ČR: NS
Výška v kohoutku: 42-50 cm
Hmotnost: 20-30 kg
Délka života: 13-15 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 97
Využití: společník
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10228 zobrazení     1 komentář

Původem je Německý špic velký pastevecký a farmářský špic, který je již po několik století hlídacím psem na venkovských sídlech. Co se týká dnešního využití tohoto plemene, je Německý velký špic strážný a doprovodný pes.

Toto plemeno je vždy pozorné, velmi čilé, citlivý a velice sebevědomý pes, který se jen nerad podřizuje. Je věrný svému revíru a nemá sklony k toulkám. Je to spolehlivý a neúplatný hlídač, který je vždy připraven k obraně. K cizím lidem se poměrně dost chová rezervovaně, jiné psy ve svém revíru absolutně nesnáší.

Velký německý špic vyžaduje po svém pánovi důslednou výchovu, jednoznačné vedení, i tak ale zůstává osobností, která se nemíní nikomu úplně podřizovat, ani svému pánovi. K rodině, ve které je, se chová toto plemeno láskyplně a oddaně, nicméně se stále snaží prosazovat svou. Rád se vydovádí na procházkách přírodou, ale nevyžaduje na nich žádné další zaměstnání. Pokud může Německý špic hlídat svou usedlost, stává se velmi spokojeným psem. Uplatní se na zemědělských usedlostech, jezdeckých dvorech apod. Není to pes do bytových prostorů ani pro málo aktivní nesportovní lidi. Péče o srst je nutná, zejména u mladých psů. Později je třeba ji pravidelně kartáčovat.

Německý špic velkýNázvy ve světě

Anglicky: German Spitz – Giant Spitz, Německy: Deutscher spitz – Grossspitz

Foto: http://www.mein-hund.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

18.03.2023, 02:17
E-mail mgalar@vanto.cz