Německý špic velký
Deutscher Spitz - Grosspitz
Německý špic velký
Deutscher Spitz - Grosspitz
Původem je Německý špic velký pastevecký a farmářský špic, který je již po několik století hlídacím psem na venkovských sídlech. Co se týká dnešního využití tohoto plemene, je Německý velký špic strážný a doprovodný pes.
Toto plemeno je vždy pozorné, velmi čilé, citlivý a velice sebevědomý pes, který se jen nerad podřizuje. Je věrný svému revíru a nemá sklony k toulkám. Je to spolehlivý a neúplatný hlídač, který je vždy připraven k obraně. K cizím lidem se poměrně dost chová rezervovaně, jiné psy ve svém revíru absolutně nesnáší.
Velký německý špic vyžaduje po svém pánovi důslednou výchovu, jednoznačné vedení, i tak ale zůstává osobností, která se nemíní nikomu úplně podřizovat, ani svému pánovi. K rodině, ve které je, se chová toto plemeno láskyplně a oddaně, nicméně se stále snaží prosazovat svou. Rád se vydovádí na procházkách přírodou, ale nevyžaduje na nich žádné další zaměstnání. Pokud může Německý špic hlídat svou usedlost, stává se velmi spokojeným psem. Uplatní se na zemědělských usedlostech, jezdeckých dvorech apod. Není to pes do bytových prostorů ani pro málo aktivní nesportovní lidi. Péče o srst je nutná, zejména u mladých psů. Později je třeba ji pravidelně kartáčovat.
Názvy ve světě
Německý špic velký
Anglicky: German Spitz – Giant Spitz, Německy: Deutscher spitz – Grossspitz
Mohlo by vás také zajímat
Alexandr velký, Vaza velký, Německý křepelák, Německý ohař dlouhosrstý, Velký münsterlandský ohař, Německý ohař ostnosrstý, Německý ohař krátkosrstý, Německý ohař drátosrstý, Velký hrubosrstý vendéeský baset, Německý honič
Foto: http://www.mein-hund.de
Německý špic velký Základní informace
- Oficiální zkratka v ČR: NS
- Výška v kohoutku: 42-50 cm
- Hmotnost: 20-30 kg
- Délka života: 13-15 let
- FCI: V. - Špicové a primitivní typy
- Číslo standartu: 97
- Využití: společník
Taxonomie
- Říše: Animalia - živočichové
- Kmen: Chordata - strunatci
- Podkmen: Vertebrata - obratlovci
- Infrakmen: Gnathostomata - čelistnatí
- Nadtřída: Tetrapoda - čtyřnožci
- Třída: Mammalia - savci
- Podtřída: Theria - živorodí
- Infratřída: Eutheria - placentálové
- Řád: Carnivora - šelmy
- Podřád: Caniformia - psotvární
- Nadčeleď: Canoidea
- Čeleď: Canidae - psovití
- Podčeleď: Caninae
- Rod: Canis