Velký hrubosrstý vendéeský baset

Grand Basset Griffon Vendéen

Oficiální zkratka v ČR: GBG
Výška v kohoutku: 40-44 cm
Hmotnost: neuvádí se
Délka života: 12-14 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 33
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6279 zobrazení     2 komentáře

Původem je Velký hrubosrstý vendéeský baset krátkonohý honič, který se koncem 19. století přizpůsobil novým podmínkám malých revírů a individuálním pěším šoulačkám, kdy bylo třeba vyšlechtit i pomalejšího loveckého psa, který snadno pronikne hustým podrostem.

Velký hrubosrstý vendéeský baset je hlasitě lovící stopař, velmi vytrvalý, cílevědomý s výborným čichem. Pracuje samostatně nebo ve smečce.

Velký hrubosrstý vendéeský baset je z basetů nejrychlejší; je houževnatý, smělý, vytrvalý a cílevědomý. Dále je sebejistý, přátelský, samostatný, neochotný podřizovat se. Je sociálně únosný

Jeho roztomilý vzhled, který z něj dělá doprovodného psa, je zavádějící. Ve skutečnosti je to velmi problematická osobnost s charakterem neagresivního, ale hodně tvrdohlavého psa, kterého je třeba vychovávat od ranějšího štěněčího věku. Nikdy ovšem nedocílíme toho, aby poslouchal na slovo. Je to náruživý lovec, který vyžaduje pohyb a zaměstnání. Jakmile jej pustíme z vodítka, ihned vyráží na lov. Velký hrubosrstý vendéeský baset není proto vhodný do městského ani bytového prostředí. Jako rodinný pes se hodí k lovu tam, kde se mu mohou chovatelé plně věnovat. O jeho hrubou srst se dá dobře pečovat.

Velký hrubosrstý vendéeský basetNázvy ve světě

Anglicky: Grand Basset Griffon Vendeen, Francouzsky: Grand Basset griffon vendéen

Foto: wamiz.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

30.03.2015, 13:46 zbynek
Díky za vzkaz, foto bylo opraveno.
29.03.2015, 18:56
Toto je malý a ne velký basset.