Airedale teriér - erdelteriér

Airedale Terrier

Oficiální zkratka v ČR: AT
Výška v kohoutku: 56-62 cm
Hmotnost: 20-30 kg
Délka života: 13 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 7
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
12.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8154 zobrazení     0 komentářů

Erdelteriér je nazýván jako „Král teriérů" pochází z hrabství Yorkshire a byl vyšlechtěn křížením různých teriérů s vydraři a jinými rasami. Erdelteriér patří k uznaným plemenům služebních psů.

Původně ostrý, vodomilný lovecký pes na lov vyder, ondater, tchořů a kun, ale i různého ptactva. Patří k prvním psím rasám, které pracovaly jako sanitární a zpravodajští psi v první světové válce. Je to všestranně zaměstnatelné plemeno, dnes chované jako rodinný doprovodný pes a uznaný služební pes.

Airedale teriér neboli erdelteriér je největší ze všech teriérů je všestranný, temperamentní, vyrovnaný, nebojácný pes, vždy v napjatém očekávání příštích událostí. Je učenlivý, pracovitý a ostražitý, s dobře vyvinutým obranným pudem.

Tento aktivní pes miluje velice pohyb a vyžaduje po svém pánovi být neustále zaměstnán. Není to pes určený pro pohodlné lidi, ale statné zvíře do každého počasí. Rád Erdelteriér vychází na procházky, a je proto vhodný pro mnoho sportovních aktivit, včetně jeho využití jako záchranného psa. Je-li Airedale teriér plně vytížený a má laskavé zacházení, ale důslednou výchovu, je to příjemný společník. Jeho hrubá srst vyžaduje trimování. Pak ale vůbec nelíná.

Airedale teriér - erdelteriérNázvy ve světě

Anglicky: Airedale Terrier

Foto: http://bunkblog.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.