Sklípkan santanský

Sklípkan santanský

Grammostola alticeps

Výskyt: Jižní Amerika
Velikost: 80 mm
Krmivo: Cvrčci, sarančata, šváby
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4538 zobrazení     0 komentářů

Sklípkan santanský je domovinou ve východní části hraničního území mezi Uruguayí a Brazílií. Tento sklípkan obývá tropickou buš, vyskytuje se ale i na suchých travnatých savanách, kde si vyhrabává krátké chodby. Vyhledává také kulturní krajinu, a lze jej proto považovat za synantropní druh sklípkana.

V dospělosti dosahuje tento druh sklípkana velikost těla maximálně 8 centimetrů. Sklípkan santanský je černé zbarvený a jeho tělo je pokryté sametovými chlupy. Samečci jsou vždy o něco menší než samičky.

Pro jeden exemplář tohoto sklípkana budeme potřebovat terárium o minimálních rozměrech 40 x 30 x 20 centimetrů. Na dno položíme květinovou zeminu nebo podobný substrát s malým množstvím jílu. Dno udržujeme ze dvou třetin stále vlhké. Úkryty zhotovíme z kůry korkovníku nebo z rozpůlených skořápek kokosových ořechů, zvířata je budou s oblibou navštěvovat. Do terária vložíme vhodnou nápojovou misku o průměru asi 10 centimetrů, uprostřed s malým záchranným korkovým ostrůvkem pro krmný hmyz. Sklípkan santanský je v podstatě velmi mírumilovný a pohodlný druh.

Sklípkan santanský se v zajetí krmí sarančaty, šváby a cvrčky. Adultním jedincům předložíme čas od času i jednu novorozenou myš.

Foto: http://www.net-bug.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.